Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Kullanıcı Yorumları

Photo of author

By admin

OR [rank_math_breadcrumb]

Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Kullanıcı Yorumları

Madecassol Krem sadece eczanelerde satılan bir ürün olmakla birlikte son zamanlarda adı sıkça geçmektedir. Hamile bayanlar ve emziren anneler içinde herhangi bir yan etkisi bulunmadığı için uzmanlar tarafından kullanılması tavsiye edilen ve reçete ile satılan bir kremdir.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol Krem için ham madde Centella Asiatica isimli bir bitkidir ve bu bitki sayesinde ciltte oluşan yaralar hızlı bir şekilde iyileşmektedir. Kremin en etkili özelliği ise, derinin altına nüfus ederek cildi yenilemesidir. Bu sayede cilt üzerinde oluşan sivilceler ve yaralar hızlı bir şekilde iyileşmektedir. Diğer sivilce ilaçlarına göre yan etkilerinin az olması nedeniyle doktorlar tarafından çok tercih edilmektedir. Doktorunuzun verdiği dozda kullanmanız sonucunda herhangi bir yan etki söz konusu olmamaktadır.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Kullanıcı YorumlarıPin

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol Krem, vücutta oluşan sivilce ve akne gibi problemlerin iyileştirilmesinde kullanıldığı gibi, yara izlerini de tedavi etmektedir. Aynı zamanda hamilelik sırasında oluşan çatlaklara karşı da kullanılabilmektedir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan Madecassol Krem diğer cilt bakım ürünleri ile karşılaştırıldığında cilt maskesi olarak tercih edilebilir. İnternet üzerinden de bu krem ile yapılan bir sürü maske tarifi bulabilirsiniz. Tabii ki öncelikle bir dermatologa görünmeden maske olarak kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Madecassol Krem, sivilceler dışında yaralara, yanıklara, dikiş izlerine, vücut çatlaklarına ve cilt ve sivilce lekelerine de iyi gelmektedir. Ayrıca soğuktan dolayı ciltte oluşan çatlaklar içinde kullanılabilir. Cide doğal bir parlaklık verirken, canlılık ve gençlik kazandırır. Aynı zamanda ağda ve lazer epilasyon sonrasında oluşan hassasiyetlerin sakinleşmesinde de oldukça etkili bir kremdir.

İlginizi Çekebilir!!!  Aksef 500 Mg Nedir? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir?

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Madecassol Krem, doktor kontrolünde ve reçeteli olarak kullanılmaktadır. Eczanelerde satışı söz konusu olmasına rağmen reçetesiz almanız mümkün değildir. Kremi kullanmak için öncelikle bir dermatologa görünmeniz gerekmektedir.  Doktorunuz tarafından uygun görülmesi durumunda Madecassol Krem reçete edilecektir. Kremi eczaneden satın aldıktan sonra doktorunuzun tavsiye ettiği dozajda kullanmanız gerekmektedir. Aynı zamanda düzenli kullanımı yara ya da sivilce izi tedavisinde büyük önem taşımaktadır.

Madecassol Krem Kullananlar

Madecassol Krem kullananlar genellikle memnuniyetlerini bildirmekle birlikte aşağıdaki alanlarda memnuniyetlerini iletmektedirler.

 • Cildi hızlı yenilemesi kullanılması için en önemli etkenler arasında yer almaktadır.
 • Fiyatının diğer cilt ürünlerine göre ucuz olması da tercih sebebidir.
 • Güzel kokusu nedeniyle en çok sevilen cilt kremleri arasında yer almaktadır.
 • Uçuk için kullananlar tarafından mucizevi bir ilaç olduğu belirtilmektedir.
 • Özellikle kışın soğuk hava nedeniyle yüz kuruluğu için tercih edilmektedir ve cildi mükemmel nemlendirdiği belirtilmektedir.
 • Bepanthen adlı kremle birlikte maske olarak kullanan hanımlar sivilce izleri konusunda çok etkili olduğunu savunmaktadır.
 • Ağda yapıldıktan sonra oluşan yanık izlerine karşı çok etkili olduğu ifade edilmiştir.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Kullanıcı YorumlarıPin

Madecassol Krem Fiyatı 2020

Madecassol Krem fiyatı 2020 yılı için 10 mg/1 gr 40 gr pomad olacak şekilde 29.06 TL olarak belirlenirken, krem fiyatı 25,94 TL’dir. Aynı zamanda Aile Hekimleri tarafından da yazılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ücreti karşılanmamaktadır.

Madecassol Krem Nasıl Sürülür?

Madecassol Krem soruna bağlı olarak farklı şekillerde sürülebilir. Tek başına kullanılabileceği gibi Bepanthol adı verilen kremle birlikte de kullanılabilmektedir. Kesinlikle açık yaralara kullanılmaması gerekmektedir. Kabuk bağlamış ya da izi kalmış yaralar için kullanılabilir.

Kullanım sırasında sorunlu cildin üzerine az bir miktar sürüldükten sonra ufak hareketler eşliğinde ince bir tabaka haline gelinceye kadar sürülerek, emilmesi beklenir. Günde 1-2 kez sürülmesi yeterli olmaktadır.

İlginizi Çekebilir!!!  Dermier 24k Gold Anti-Aging Beauty Serum

Madecassol Krem Kullanım Süresi

Madecassol Krem kullanım süresi doktor tarafından belirtilmekte olup, uçuk, cilt kuruluğu gibi durumlarda düzenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Farklı etkileşimlerle yapılan maskelerde bu kremin kullanılması durumunda haftada bir en fazla iki kez kullanmak yeterli olmaktadır.

Madecassol Krem Prospektüs

Madecassol Krem prospektüs eşliğinde satılmaktadır. Diğer tüm ilaçlarda olduğu gibi prospektüsünde gerekli tüm bilgiler verilmiştir. Bu bilgiler dikkate alınarak kremin kullanılması sağlık açısından önemlidir.

Madecassol Krem İçeriği

Madecassol Krem içeriği ana etkin maddesi Centella asiatica adlı bir bitki olmakla birlikte, propilen glikol, glikol stearat, sıvı parafin kalın, terpen içermeyen ıtır yağı ve terpen içermeyen lavanta yağı ile saf sudan oluşmaktadır.

Madecassol Krem Yan Etkileri

Madecassol Krem diğer kremlerde olduğu gibi içeriğinde bulunan maddelere karşı duyarlılığı olan kişilerde yan etkilere neden olabilir.

Aşağıda belirtilen yan etkilerden herhangi biri görüldüğü zaman ise, mutlaka doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

 • Alerjik reaksiyonlar,
 • Kurdeşen adı verilen içi su dolu kabarcık ve kızarıklıklar,
 • Cilt döküntüsü,
 • Kaşıntı yan etkiler olarak sayılabilir.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Kullanıcı YorumlarıPin

Madecassol Krem Faydaları

Madecassol Krem faydaları çok fazla olmakla birlikte ameliyat sonrası oluşan yaralanma ya da yırtılma gibi durumlarda cildi yeniler ve yara izlerinin kaybolmasına yardımcı olur.

Kadınların doğum sonrası emzirme sırasında göğüslerinde oluşan çatlakların tedavisinde etkilidir. Ancak bebek emzirildikten sonra krem sürülmeli ve bebek emmeden önce göğüsler iyice temizlenmelidir.

Madecassol Krem ergenlik dönemi başta olmak üzere ciltte oluşan akne ve sivilcilerin tedavisinde kullanıldığı gibi, izlerin yok edilmesinde de etkilidir.

Mevsim geçişlerinde el ve ayaklarda oluşan çatlakların tedavisinde kullanılırken; kış aylarında kuruyan cildin nemlendirilmesi içinde kullanılmaktadır.

Madecassol Krem Kullanıcı Yorumları

Madecassol Krem kullanıcı yorumlarına bakıldığı zaman kremin çok etkili olduğu görülmektedir.

Kullanıcı diyor ki,

Ben lekelere iyi geldiğini düşünüyorum, ürün cildi yeniliyor ve bu sayede lekeli olan bölgeleri zamanla yeniliyor ve alttan lekesiz deri çıkıyor. Aynı zamanda gerçekten cildi çok güzel nemlendiriyor. İyileştirici özelliği sayesinde yaraların hızlıca kapanmasını sağlıyor. Sivilcilerim çıkıyor ve bunları sıkmıyorum ama yüzümü yıkadıktan sonra havlu ile kurulurken patlıyor ve hemen ben madecassol sürüyorum. Böylelikle leke kalmasını da engellemiş oluyorum.

İlginizi Çekebilir!!!  KWELLADA %5 Losyon Nedir? Ne İşe Yarar?

Kullanıcı diyor ki,

Bana şöyle iyi geldi ya da böyle izlerimi yok etti diyenler şaşırtıyor. Öyle gece sürdüm sabah hayatım değişti gibi bir mantık söz konusu değil, düzenli kullanılması gerekmektedir.

Kullanıcı diyor ki,

Lokal olarak Madecassol Krem kullanmayı tercih ediyorum. Eğer bir sivilcem çıkmışsa ve iz bırakacak kadar büyükse, 2-3 gün boyunca düzenli o bölgeye sürüyorum ve iz sorununa da çözüm üretmiş oluyorum.

Madecassol Krem Sürdüm Yüzüm Kızardı. Ne Yapmalıyım?

Madecassol Krem ile ilgili yan etkileri belirttiğimiz zaman hassas ciltlerde kızarıklık yapabileceğini belirtmiştik. Bu durumda hemen doktora başvurmanız gerekmektedir ya da en yakın acil servise giderek durumu bildirmeniz gerekmektedir.

Madecassol Krem Sürdükten Sonra Yıkanır mı?

Madecassol Krem, el çatlaklarının tedavisinde de kullanıldığı için sürüldükten sonra yıkanmasına gerek yoktur. Ama akne ya da sivilce tedavisi için kullanılıyorsa ellerin yıkanması gözlere falan sürülme ihtimaline karşı yıkanılabilir. Ayrıca yemek yemek gibi durumlar söz konusu ise, krem sürüldükten sonra ellerin yıkanması sağlık açısından önemlidir.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Kullanıcı YorumlarıPin

Madecassol Krem Gündüz Sürülür mü?

Madecassol Krem, doktor tarafından tavsiye edilebilen bir ürün olduğu için doktorunuz tarafından farklı bir uygulama belirtilmediği sürece sabah ve akşam olmak üzere gün içerisinde iki kez uygulanabilmektedir.

Madecassol Krem Vajinaya Sürülür mü?

Madecassol Krem için faydaları sayılırken ağda ya da lazer epilasyon sonrası hassasiyetlere ve yanık izlerine iyi geldiğini belirttiğimiz için vajinada da bu tür tahrişlerin olması durumunda kullanılabilmektedir.

Madecassol Krem Dövmeye Sürülür mü?

Madecassol Krem dövme yapılması sonucunda oluşan kabuklanmalar nedeniyle kyaraların iyileşmesi amacıyla kullanılabilir. Yine de detaylar için doktorunuzdan bilgi almanız tavsiye edilmektedir.

Madecassol Krem Sürüp Güneşe Çıkılır mı?

Madecassol Krem, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınması sonucu oluşan lekelerin geçmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle yaz aylarında UV ışınlarından etkilenecek kadar hassas bir cilde sahipseniz, oluşan lekelerin giderilmesi için kullanabilirsiniz ama güneş kremi olarak kullanılması tavsiye edilmemektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için dermotolog ile görüşebilirsiniz.

Madecassol Krem Selin Ciğerci

Kadın olduktan sonra güzellik konusunda bilgiler veren Selin Ciğerci, Youtube kanalı üzerinden güzellik ile ilgili sırları paylaşırken, Madecassol Kremi özellikle ciltteki lekelerin giderilmesi hususunda tavsiye etmektedir.

Rate this post

Yorum yapın

9
greencoffeedietnow.com -
ACIBADEM Health Point -