Apranax Plus 20 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Photo of author

By admin

OR [rank_math_breadcrumb]

Apranax Plus 20 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Apranax Plus 20 tabletlik ambalajlarda, kırmızı reçete ile satışa sunulan bir ilaçtır. İltihap giderici ve ağrı kesici özellikleri bulunmaktadır.

Apranax Plus 20 Film Tablet Nedir?

Apranax Plus etken maddeleri naproksen sodyum ile kodein olan bir ilaç türüdür. 14 yaş üstündeki çocuklar ve yetişkinler için kullanımı uygundur.

Apranax Plus 20 Film Tablet Ne İşe Yarar?

Apranax Plus, naproksen sodyum içermesinden dolayı iltihap giderme ve ateş düşürme özelliklerini taşır. Kodein maddesi ise Apranax’a ağrı kesici özelliğini verir.

İlginizi Çekebilir!!!  Devit 3 Nedir? DEVİT 3 200.000 IU/10 ml Oral Damla Ne İşe Yarar?

Apranax Plus 20 Film Tablet Ne için Kullanılır?

Apranax Plus, travmatik durumlar sonucu oluşan çeşitli eklem ağrıları ve iltihapları, bazı romatizma kaynaklı hastalıklarının tedavisi, kemik sistemi ağrıları, kadınlardaki adet sancısı kaynaklı ağrıları gidermek için kullanılır.

Apranax Plus 20 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Apranax Plus 20 Film Tablet Kullananlar

Apranax Plus kullananlar ilaç hakkında aşağıdaki yorumlarda bulunmuşlardır;

Kullanıcı diyor ki,

– Uyutmayacak kadar fazla derecede olan diş ağrılarımı bu ilaç sayesinde atlattım. Yan etki olarak ise biraz mide rahatsızlığı çektim fakat diş ağrımın yanında önemsiz derecede olduğu için çok etkilenmedim.

– Grip ve öksürük şikayetlerimi geçirmemi sağladı. Vücudu oldukça rahatlatıyor ve uyumanızı kolaylaştırıyor. Fakat 2-3 gün kullandıktan sonra midemde bazı ağrılara sebep oldu. Etken maddelerinin ülsere kadar yol açabileceğini öğrendikten sonra kullanmayı bıraktım.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Apranax Plus 20 Film Tablet Eczane Fiyatı 2020

Apranax Plus, 2020 yılındaki eczane satış ücreti 23,5 TL olarak belirlenmiştir.

Apranax Plus 20 Film Tablet Prospektüsü

Apranax Plus 20 film tablet prospektüsünde, ilacın hangi sebeplerle ve nasıl kullanılacağının yanı sıra yan etkileri ve dikkatli olunması gereken durumları da belirtilmiştir. Ayrıca içinde bulunan etken maddeler ve ilacın saklanma koşulları ile ilgili de bilgilendirmeler mevcuttur.

Apranax Plus 20 Film Tablet Nasıl Kullanılır?

Apranax Plus, ağız yolu ile yeterli miktarda sıvı yardımıyla alınan bir ilaçtır. İlacın tedavide kullanılacağı dozajı doktor tarafından tavsiye edilmelidir.

İlginizi Çekebilir!!!  Arveles 25 Mg Nedir? Arveles 25 Mg Ne İşe Yarar?

Apranax Plus 20 Film Tablet Reçetesiz Alınır mı?

Apranax Plus, kırmızı reçete ile satılmakta olan bir ilaç olduğundan reçetesiz olarak temin edilmesi mümkün değildir.

Apranax Plus 20 Film Tablet Ekşi Sözlük

– 2 gün süren ağrılarımı kesmesi 20 dk. sürmüş ilaçtır. Sersemletme etkisini de ben hissetmedim.

– Farenjitim nedeniyle oluşan öksürüğüm için doktor yazdı fakat 1 haftadır kullanıyorum herhangi bir etkisi olmadı. Ağrı kesici özelliği daha fazla olduğu için diye düşünüyorum. Ayrıca aldığım zaman bacaklarımda uyuşukluk hissi ve uyuma isteği gibi etkilerini yaşadım.

– Boyundaki fıtığımı biraz azalttı ama kullanmayı unuttuğumda da fıtık ağrımı daha çok hissetmemi sağladı. Çok güçlü bir ilaç ama bir o kadar da zararlı yan etkileri var.

Apranax Plus 20 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Apranax Plus 20 Film Tablet Yararları Nelerdir?

Apranax Plus, içermiş olduğu etken maddeler dolayısıyla eklemlerde ve kaslarda oluşan çeşitli iltihaplanmaları ve ağrıları tedavi etmeye yarar.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Apranax Plus 20 Film Tablet Zararları Nelerdir?

Apranax Plus, tedavi boyunca hafif seyreden nefes darlığı, terleme ve susama, çarpıntı, kalp ritminde yavaşlama, kas kasılmaları, bulantı gibi bazı zararlı yan etkileri vardır. Bunlar doz azaltımı veya tedavinin bitmesi sonrası ortadan kalkabilen yan etkilerdir. Nadir olarak ise birkaç ciddi yan etkisi de vardır. Nefes alıp vermede zorlanma, kalp krizi, inme, hissizlik, hipertansiyon, astım nöbetleri gibi yan etkiler etkisini gösterirse derhal doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir!!!  Thincal 120 MG Nedir? Ne İşe Yarar?

Apranax Plus 20 Film Tablet Yan Etkileri

Apranax Plus, kullanıcılarından yan etkilere maruz kalanlar genel olarak hafif seyreden yan etkilerle karşılaşmışlardır. Kansızlık, baş dönmesi, kaşınma, ayaklarda şişlik, susuzluk, çeşitli mide rahatsızlıkları gibi tedavi sonrası veya doz azaltımı sonrası giderilebilecek etkenleri mevcuttur. Bazı yan etkileri ise bunlardan daha ciddidir fakat daha nadir rastlanılır. Halusinasyon, inme, çeşitli cilt hastalıkları, kemik iliğinde baskılanma, karaciğerin işlevinde bozulma vb. yan etkileri oldukça ciddidir ve derhal hekiminize başvurup bildirmeniz gerekir.

Apranax Plus 20 Film Tablet Kaç Saatte Bir İçilir?

Apranax Plus tavsiye edilen başlangıç doz miktarı, günlük 1 tablettir. Tedavinin devamında ise 2 tablete çıkarılabilir. Sabah ve akşam yani günde 2 defa alınabileceği gibi akşam alınmak üzere günlük 1 tablet olarak da kullanılabilir. Apranax Plus’ın günlük kullanımı 2 tableti geçmemelidir.

Apranax Plus 20 Film Tablet Muadili

Apranax Plus muadilleri, naproksen sodyum etkin maddesi içeren A-nox fort, Aleve, Aprol, İnaprol fort, Mednap, Naproff, Naprosyn, Relokap fort, Synax gibi başlıca film kaplı tabletlerdir.

Apranax Plus 20 Film Tablet Yasaklandı mı?

Apranax Plus kullanımını engellemek için getirilmiş herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Apranax Plus 20 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Apranax Plus 20 Film Tablet Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Apranax Plus’ın içermiş olduğu etken maddelerin anne sütüne karışıp bebeğe zarar verebileceği bilindiği için emziren annelerin kullanımına yasaktır.

Apranax Plus 20 Film Tablet Etken Maddeleri

Apranax Plus etken madde olarak naproksen sodyum ve kodein içermektedir. Naproksen sodyum antiinflamatuar yani iltihap giderici aynı zamanda da ateş düşürme etkisi gösteren steroid olmayan antiinflamatuar bir ilaç türüdür. Kodein ise çok güçlü bir ağrı kesici özelliği taşımasıyla bilinir.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Apranax Plus 20 Film Tablet Şikayetleri

Apranax Plus kullanan hastalar, genel olarak şikayetlerinde hafif geçen yan etkilerden bahsetmişlerdir. Mide bulantısı, baş ağrısı, kaşıntı gibi tedavi sonrası geçebilecek bu etkilerin yanı sıra nadir olarak vücudun belli bölümlerinde şişmeler, göğüs ağrıları, konuşmada bozukluklar gibi ciddi etkilerle de karşılaşılmıştır.

Apranax Plus 20 Film Tablet Aç mı Tok mu Kullanılır?

Apranax Plus, ağız yolu ile bir miktar su yardımıyla aç veya tok fark etmeksizin alınabilir.

Apranax Plus 20 Film Tablet Uyku Yapar mı?

Apranax Plus vermiş olduğu yorgunluk hissine bağlı olarak uyku yapabilme özelliğine de sahiptir.

Rate this post

Yorum yapın

1
greencoffeedietnow.com -
ACIBADEM Health Point -