Meteospasmyl 40 mg Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Photo of author

By admin

OR [rank_math_breadcrumb]

Meteospasmyl 40 mg Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Meteospasmyl 40 mg tablet için etken madde Simetikon (300 mg)ve Alverin sitrat (60 mg)‘ olmakla birlikte yardımcı maddeler jelatin, gliserin ve E (171) olarak bilinen titanyum dioksittir. Etken maddesi nedeniyle vücutta yaşanan gaz çıkarılmaması nedeniyle oluşan gaz sorunun tedavisinde kullanılmaktadır.

Meteospasmyl 40 mg Tablet Nedir?

Meteospasmyl 40 mg tablet, beyazımsı ve viskoz bir süspansiyon içermekte olan beyaz renkli, yumuşak ve oval kapsüllerdir. Ambalajında 40 kapsül bulunmaktadır ve 4 adet 10’luk blister şeklinde sunulmaktadır. Meteospasmyl 40 mg tablet papaverin ve spazm çözücü ile bağırsak hareketlerini değiştiren ilaç grubundandır.

Meteospasmyl 40 mg Tablet Ne İçin Kullanılır?

Meteospasmyl 40 mg tablet,  gaz ve şişkinlik gibi fonksiyonel bağırsak hastalıklarının tedavisi için kullanılmaktadır. Kramp, şişkinlik, spazm, ishal ya da kabızlık şeklinde seyreden kolon sendromu ile sindirim bozukluklarında ve sindirim kanalında oluşan gazın neden olduğu ağrılı durumların tedavisinde tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir!!!  Benical Cold Nedir? Ne için Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Meteospasmyl 40 mg Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Meteospasmyl 40 mg Tablet Kullananlar

Meteospasmyl 40 mg tablet kullananlar tarafından yapılan yorumlar incelendiğinde olumlu yorumlar yapıldığı görülmektedir.

Kullanıcı diyor ki;

Benim gibi sürekli gaz üreten bir mideniz varsa, Meteospasmyl isimli ilacı yemeklerden önce 1 tane için ve rahatlıkla gaz çıkararak şikayetlerinizden kurtulun.

Kullanıcı diyor ki;

Evde karın ağrısıyla kıvrandığım bir sırada dolapta bulduğum ve çocuk gibi sevindiren bir ilaçtır.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Meteospasmyl 40 mg Tablet Eczane Fiyatı 2021

Meteospasmyl 40 mg tablet eczane fiyatı 2021 yılı için 24,70 TL olarak belirlenmiştir ve reçeteli olarak satılmaktadır.

Meteospasmyl 40 mg Tablet Prospektüsü

Meteospasmyl 40 mg tablet prospektüsü ilacın etken maddesinden kullanım şekline, yan etkilerinden kimler tarafından kullanılacağına dair detayları içermektedir. Meteospasmyl 40 mg tablet prospektüsünde çocuklar, hamileler ve emziren anneler tarafından kullanılmaması gerektiğine dair uyarı bulunmaktadır. Ayrıca troid tedavisinde kullanılan Levotiroksin etken maddeli bir ilaç kullanılması durumunda doktorunuza gerekli bilgiyi vermeniz gerekmektedir. Çünkü Levotiroksin etken maddeli ilaç kullanılması durumunda Meteospasmyl 40 mg tablet ile kullanımı arasında en az 4 saat süre olmasına özen gösterilmelidir.

İlginizi Çekebilir!!!  Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 Film Kaplı Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Meteospasmyl 40 mg Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Meteospasmyl 40 mg Tablet Ekşi Sözlük

Meteospasmyl 40 mg tablet Ekşi Sözlük üzerinden kullanıcıları tarafından yorumlanmaktadır. Yorumlar okunulduğunda karın ağrısı ve gaz sorununa gerçekten faydalı olduğu görülmektedir.

Kullanıcı diyor ki;

Ben hem gastrit ve reflü hem de siroz hastasıyım. Bu ilacı yemeklerden önce içtiğim zaman gereksiz yere beni geren spazmlardan kurtuluyorum ve ağrılarım kayboluyor. Aynı zamanda gaz çıkışı da kolay oluyor ve rahatlıyorum.

Kullanıcı diyor ki;

Mide ağrımın artması ile birlikte bir de gaz sancısı oluşur ve ikisi birlikte bir gün toplantıda gelince kilitlendim kaldım. Bu ilacı kullanmaya başladım ve Allah razı olsun diyorum.

Meteospasmyl 40 mg Tablet Yararları Nelerdir?

Meteospasmyl 40 mg tablet yararları açısından bakıldığında vücuttan gaz çıkışını kolaylaştırırken, gaz giderici olarak kullanılan bir ilaçtır.Aynı zamanda mide ya da bağırsakta aşırı gaz birikmesi ile şişkinlik ve sindirim bozukluklarından kaynaklı gaz çıkaramama sorunu için tercih edilmektedir ve gaz birikmesi durumunda etkili bir ilaçtır.

İlginizi Çekebilir!!!  Aerius 5 mg 20 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Meteospasmyl 40 mg Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Meteospasmyl 40 mg Tablet Zararları Nelerdir?

Meteospasmyl 40 mg tablet zararları etken maddesi Alverin nedeniyle kullanılması durumunda yüz ve boyun bölgesinde kızarma, baş ağrısı, bulantı, uyuşukluk hali, alerjik cilt döküntüleri olarak kendini göstermektedir.

Meteospasmyl 40 mg Tablet Yan Etkileri

Diğer tüm ilaçlarda olduğu gibi Meteospasmyl 40 mg tablet yan etkileri içeriğindeki etken maddelere duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi birinin görülmesi durumunda Meteospasmyl 40 mg tablet kullanımı durdurulmalı ve hastaneye başvurulmalıdır.

  • Larenjiyal olarak isimlendirilen gırtlak ödemi,
  • Şok ile birlikte kurdeşen,
  • İlacın kullanılmaması ile birlikte düzelen karaciğer bozuklukları.

Belirttiğimiz yan etkiler önemli olmakla birlikte Meteospasmyl 40 mg tablete alerjiniz olduğunu göstermektedir ve acil müdahaleye hatta hastaneye yatırılmanıza bile gerek duyulabilir.

Meteospasmyl 40 mg Tablet Kullanım Talimatı

Meteospasmyl 40 mg tablet günde 2-3 defa olmak üzere tek kapsül şeklinde kullanılmalıdır. Yemeklerden önce yeterli miktarda su ile birlikte ağız yoluyla alınmalıdır. Çocuklarda kullanımı tavsiye edilmemekte olup, yaşlılarda kullanımı ile ilgili inceleme olmadığı için dikkatlice kullanılması gerekmektedir. Erişkinlerin kullanımı için uygundur.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Meteospasmyl 40 mg Tablet Muadili

Meteospasmyl 40 mg tablet muadili olarak aşağıdaki ilaçlar kullanılabilmektedir.

  • Metigast 140 mg 40 yumuşak kapsül
  • Metsikon 30 ml 69.19 mg/ml süspansiyon
  • Metsil 5 ml 40 mg 150 ml süspansiyon
  • Metsil 66.6 mg 30 ml damla
  • Metsil Fort 80 mg 50 tablet
  • Sab Simplex süspansiyon 30 ml

 

Rate this post

Yorum yapın

4
greencoffeedietnow.com -
ACIBADEM Health Point -