Comfort Erken Gebelik Testi

Photo of author

By admin

OR [rank_math_breadcrumb]

Comfort Erken Gebelik Testi

Erken gebelik testleri, birçok kadının başvurduğu test türleri arasındadır. Bu testlerin en yaygın olanlarından biri de Comfort erken gebelik testi olarak bilinir. Peki bu test nedir ve nasıl kullanılır? Yazımızın devamında bu sorularınızın tüm detaylı cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Comfort Erken Gebelik Testi Nedir?

Comfort erken gebelik testi, normal gebelik testlerinin uzun sürmesinden dolayı kullanımına başvurulan ve gebelikleri erkenden tespit etmeye yarayan bir test markasıdır.

Comfort Erken Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Comfort erken gebelik testini uygularken öncelikle çubuğu idrara doğru tutarak uç kısmını ıslatmanız gerekir. Bundan sonra ise kullanım talimatlarına göre hareket ederek çubuk, kapağa uygun bir şekilde takılır. Artık yalnızca beklemek kaldı. 5 dakika gibi bir süre geçmesinin ardından sonuç kısmında belirecek çizgilere göre hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Eğer tek bir çizgi olursa hamile değilsiniz demektir. Çift çizgi çıkması ise hamile olduğunuzu gösterecektir.

Comfort Erken Gebelik TestiPin

Comfort Erken Gebelik Testi Neden Yapılır?

Comfort erken gebelik testi, hamile olduğunu düşünen ve gebeliğini normal testlerin sonuçları beklemeden öğrenmek isteyen kadınlar tarafından yapılır.

İlginizi Çekebilir!!!  Geri Çekilme Yolu İle Hamile Kalınır Mı?

Comfort Erken Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Comfort erken gebelik testinin ilişkiden 8-10 gün sonra yapılması tavsiye edilir. Ayrıca bu testin uygulaması, gün içerisinde herhangi bir saatte yapılabilir.

Comfort Erken Gebelik Testi Silik Çizgi Ne Anlama Gelir?

Comfort erken gebelik testinde silik çizgi oluşmasının birkaç anlamı olabilir. Bunlardan ilki idrarın yeterli seviyede beta hCG hormonuna sahip olmamasıdır. Böyle bir durumda testin beklemekte olduğunuz adet döneminizin 3 gün sonrasında yapılması veya yaptığınız testin 2 gün sonra tekrarlanması önerilir. Bu durum hamileliğin mevcut olduğunu fakat yeterli gelişimi henüz gerçekleştirmediğini gösterir.

Silik çizgi oluşmasının bir diğer ihtimali de test çubuğundaki çizgi kısmının tam olarak yerine oturmuş olmamasıdır. Yani buradaki sorun testten olduğu için başka bir test satın alıp testi yeniden yapmak yararlı olabilir.

Comfort Erken Gebelik TestiPin

Comfort Erken Gebelik Testi Fiyatı 2020

Comfort erken gebelik testi 2020 yılı fiyatları ortalama 10 TL civarındadır.

En İyi Erken Gebelik Testi Türleri Nelerdir?

Piyasada bulunabilecek ve sonuçlarına güvenilebilecek birtakım gebelik testi türleri bulunmaktadır. Bunlardan en iyi ve en yaygın olanlarını şu şekilde sıraladık:

  • Comfort Erken Gebelik Testi
  • Predictor Erken Gebelik Testi
  • Miratech Erken Gebelik Testi
  • Certain Erken Gebelik Testi

Comfort Erken Gebelik TestiPin

Predictor Erken Gebelik Testi Nedir?

Predictor erken gebelik testi, idrardaki beta hCG miktarını adet gecikmesinin 6 gün öncesinden tespit edebilen ve bu yönüyle meşhur olan bir test markasıdır.

Testin uygulaması için de çubuğun uç kısmı idrara doğru tutularak ıslatılır. Bunun yanı sıra idrarı, temizliğinden emin olunan bir kaba yaptıktan sonra çubuğu bu kaba batırarak da uygulanabilir.

Bu yöntemlerden birinin uygulanmasının ardından ise bekleme kısmına geçilir. 3 ile 5 dakika arasında bir süre geçmesinin ardından sonuç kısmındaki çizgilere göre hamileliğin durumu belirlenir. Burada 2 adet pembe renkte çizginin belirmesi hamile olunduğunu gösterir. Bu pembe çizginin 1 adet olması ise hamile olunmadığını belirtir.

İlginizi Çekebilir!!!  Çatlatma İğnesi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Bazı durumlarda ise pembe çizgilerden bir tanesi, öbürüne göre silik çıkabilir. Bu da testin pozitif sonuçlandığı yönünde yorumlanabilse de yine de testi birkaç gün sonra tekrarlamak faydalı olur.

Predictor Erken Gebelik Testi Fiyatları 2020

Predictor erken gebelik testi fiyatları 2020 yılında ortalama 15 TL civarındadır.

Comfort Erken Gebelik TestiPin

Miratech Erken Gebelik Testi Nedir?

Miratech erken gebelik testi, girilen ilişkinin ardından geçen 5 günün sonunda artış gösteren beta hCG hormonunu belirlemesiyle öne çıkan bir test markasıdır.

Test çubuğunun uç kısmında bulunan idrar bölmesine idrarın damlatılması ile uygulanışı gerçekleştirilir. Testin sonuçları ise idrarda bulunan beta hCG hormonunun yoğunluğuna göre 1 dakika içerisinde bile belli olabilse de 5 dakika beklenmesi daha çok tavsiye edilir. Bu testte de çift çizgi pozitif, tek çizgi negatif sonucu verir.

Miratech Erken Gebelik Testi Fiyatları 2020

Miratech erken gebelik testi fiyatları 2020 yılı içerisinde ortalama olarak 3 TL civarındadır.

Comfort Erken Gebelik TestiPin

Certain Erken Gebelik Testi Nedir?

Certain erken gebelik testi de Miratech gibi ilişkinin üzerinden geçen 5 gün ile beraber hamileliği belirleyebilen bir test markasıdır. Bu testin uygulanışı ise biraz daha farklıdır. Testin kapağının çıkarılmasının ardından karşınıza 5 adet delik çıkacaktır. Bu deliklere idrar denk getirilmelidir. İdrarınızı bir kaba doldurup, çubuğu bu kaba batırarak bu işlemi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemlerin yapılması ile beraber yalnızca beklemeniz gerekir. Ortalama olarak 5 dakika sonra sonuçları almış olacaksınız. Bazı testlerde ise 10 dakikanın ardından çubukta değişimler olsa da bunları dikkate almanız önerilmez.

Test çubuğunda bulunan C kısmının yan tarafında bir adet çizginin belirmesi, sonucun negatif olduğunu belirtir. C kısmının yanı sıra T kısmının yan tarafında da bir çizginin belirmesi, sonucun pozitif olduğunu gösterir. Ancak bazen C kısmında olmayıp T kısmında çizgi belirebilir veya her iki kısımda da belirlemeyebilir. Bu gibi durumlarda testin geçerli olmadığı anlamı çıkar ve başka bir test edinerek tekrarlamanız istenir.

İlginizi Çekebilir!!!  Beta hCG Testi Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Certain Erken Gebelik Testi Fiyatları 2020

Certain erken gebelik testi fiyatları 2020 yılı içerisinde ortalama olarak 5 TL civarındadır.

Erken Gebelik Testi Kaç Gün Önce Yapılır?

Erken gebelik testleri, genellikle beklenmekte olduğunuz adet döneminizin 4 gün öncesinden hamileliği belirler. Bazı test türleri ise hamileliği, beklenen adet döneminin 5 gün öncesinden belirleyebildiğini ileri sürer. Ancak alacağınız her sonuca rağmen bu testleri 2 gün sonra tekrar uygulamanız daha güvenilir bir sonuç almanıza yardımcı olur.

Erken Gebelik Testi Doğruluk Payı Nedir?

Erken gebelik testleri, yapılan araştırmalar ışığında yaklaşık olarak yüzde 99 oranında bir doğruluk payına sahiptir. Kesin bir sonuca oldukça yakın olmasından dolayı da çokça tercih edilirler.

Testi, beklemekte olduğunuz adet döneminizin 5 gün öncesinden yaptığınızda ve negatif sonuç aldığınızda ise kesin olarak hamile olmadığınız sonucunu çıkarmamanız gerekir. Daha net bir sonuç elde etmek için aradan birkaç günün geçmesi ile beraber testi tekrar yapmanız faydalı olur.

Comfort Erken Gebelik TestiPin

Erken Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Erken gebelik testleri sıklıkla tercih edilen ve kolayca uygulanabilen testlerdir. Ancak, doğru ve güvenilir bir sonuç almak adına birtakım durumlara dikkat etmeniz gerekir. Dikkat etmeniz gereken durumları sizler için şu şekilde sıraladık:

  • Bulundurduğunuz testin son kullanma tarihi geçmemiş olmalı
  • Testi, serin ve kuru bir yerde saklamanız gerekli
  • Testi uygulamadan önceki birkaç saate aşırı sıvı tüketilmemeli
  • Kullanma talimatları içerisinde yer alan saatlere uyularak yapılmalı (Birçok test gün içerisinde herhangi bir saatte yapılabilse de yine de talimatlar okunmalı.)
  • Öncelikle idrarın bir kısmı akıtılmalı ve ardından gelen idrar test çubuğuna damlatılmalı

Bu durumlara dikkat etmeniz halinde, testten alacağınız sonuçlar büyük oranda doğru ve güvenilir çıkar.

Erken Gebelik Testi Kullananlar

Comfort Erken Gebelik Testi kullandım ve sonuç kısmında bir çizgi silik olarak belirdi. Birkaç gün sonra ise testi tekrar uyguladım ve bu sefer iki çizgi de gayet net bir şekilde görülüyordu.

Testi yaptırdım ancak tek çizgi belirdi ve negatif sonuç aldım. Hamile olduğumdan neredeyse emindim ve testin bozuk olabileceğini düşündüm. Bu nedenle bir sağlık kuruluşuna giderek kanda test yaptırdım ve beklediğim sonucu aldım. Hamileyim. İlk yaptığım test muhtemelen bozuktu ve yanlış sonuç çıkardı.

Adetten 3 Gün Önce Gebelik Testi Yapılır mı?

Birçok test türü beklenen adet döneminin 4 gün öncesinden doğru sonucu verdiğini ileri sürer. Hatta bazıları 5 gün önceden bile doğru sonuca ulaştırabileceğini iddia eder. Bu nedenle adetin 3 gün öncesinden erken gebelik testi yapılması doğru sonuç almanızı sağlayabilir.

Rate this post

Yorum yapın

8
greencoffeedietnow.com -
ACIBADEM Health Point -