İlaç Rehberi

Anestol %5 30 g Pomad Nedir? Ne İşe Yarar?

Anestol %5 30 g Pomad Nedir? Ne İşe Yarar?

Anestol pomad hücrelerdeki sinirlerin uyarılmasını engellemeye ve uygulandığı bölgede hissizlik yaratmaya sağlayan lokal anestezik bir kremdir.

Anestol %5 30 g Pomad Nedir?

Anestol pomad etken madde olarak lidokain hidroklorür içerir. Bu madde sayesinde ilacın uygulandığı bölge 3 ile 5 dakika içerisinde anestezik etkiye maruz kalır. Derinin sağlam bölgelerinde ise ilacın bir tesiri olmadığı için kullanılmaması tavsiye edilir.

Anestol %5 30 g Pomad Ne İşe Yarar?

Anestol pomad deride gerçekleşen yıpranma, yaralanma, yanık ve tahriş gibi durumlar sonucu ortaya çıkan ağrı ve acı hislerini gidermeye yarar.

Anestol %5 30 g Pomad Ne için Kullanılır?

Anestol pomad krem ciltteki tahriş ve yaralar dışında güneş yanması, hemoroid, böcek ısırması ve zehirli bitkilerin ciltle olan teması gibi durumlarda da kullanılır. Bölgesel hissizlik sağlayan Anestol, kısa sürede uygulandığı bölgedeki sinirsel uyarıları etkileyerek hissizleştirme meydana getirir.

Anestol %5 30 g Pomad Nedir? Ne İşe Yarar?

Anestol %5 30 g Pomad Kullananlar

Anestol pomad krem kullananlar ilaç hakkında çeşitli yorumlarda bulunmuşlardır. Bazı yorumları derlemek gerekirse;

Elimi kızgın yağ ile yaktıktan sonra bu ilacı kullandım. Etkisinin bu kadar iyi olacağını beklemiyordum. Gerçekten çektiğim acıyı kısa sürede giderdi. Herhangi bir yan etkisine de maruz kalmadım.

Güneş yanması sonrası vücuduma sürdüm. 3 gün boyunca vücudumun her tarafını balon gibi şişirdi. Fazla kullandığım için mi yoksa vücudumda yan etkilerini tetikleyen bir şey mi oldu bilmiyorum ama yan etkisini güçlü gösteren bir ilaç…

Anestol %5 30 g Pomad Eczane Fiyatı 2020

Anestol pomad %5 30 g pomad krem 2020 yılı için fiyatı 15,85 TL olarak belirlenmiş olup eczanelerden temin edilebilen bir ilaçtır.

Anestol %5 30 g Pomad Prospektüsü

Anestol pomad krem prospektüsünde ilacın içerdiği etken ve yardımcı maddelerinin açıklanması ile beraber, ilacın ne işe yaradığı ve kullanılacağı zaman ve durumları bulabilirsiniz. Ayrıca kullanım öncesi dikkat edilecek hususlar, ilacın olası yan etkileri ve saklanma koşulları da prospektüsün içinde yer almaktadır.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Anestol %5 30 g Pomad Nasıl Kullanılır?

Anestol pomad krem ciltte sadece uygulama yapılması gereken bölgeye yedirilerek sürülmelidir. Daha geniş yüzeylere sık bir şekilde uygulanması vücutta çeşitli duyarlılıklara sebep olabileceğinden dolayı genellikle bölgesel olarak kullanılması gerekmektedir.

Anestol %5 30 g Pomad Reçetesiz Alınır mı?

Anestol pomad %5 30 g pomad krem normal reçeteli veya reçetesiz olarak eczanelerden temin edebileceğiniz bir ilaçtır.

Anestol %5 30 g Pomad Nedir? Ne İşe Yarar?

Anestol %5 30 g Pomad Ekşi Sözlük

Fissür teşhisi sonrası doktorumun tavsiye ettiği ve derdime derman olan bir ilaçtır.

Hiçbir etkisini göremedim ben ilacın… Yanlış uygulamadan dolayı mı oldu yoksa benim vücudumda etken maddesini tetiklemeyi engelleyen bir durum mu oldu bilmiyorum ama kesinlikle işe yaramadı bende…

Çatlak dudağınıza sürerken dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Ağzı ve yüzü de uyuşturma özelliği var ve etkisi geçene kadar sıkıntılı bir süreç olabiliyor.

Anestol %5 30 g Pomad Yararları Nelerdir?

Anestol pomad uygulandığı bölgeye anestezik etki göstererek hissizlik sağlar ve kaşıntının önüne geçer. Ayrıca bazı cerrahi durumlarda da kaydırıcı etkisinden yararlanmak için kullanılır.

Anestol %5 30 g Pomad Zararları Nelerdir?

Anestol pomad krem bünyenin etkilenme durumuna göre uygulama yapılan bölgeye kızarıklık, kaşıntı veya tahriş gibi zararlar verebilir.

Anestol %5 30 g Pomad Yan Etkileri

Anestol pomad krem de diğer ilaçlarda olduğu gibi bazı yan etkilere sahiptir. Yaygın olarak lokal bölgelerde tahriş ve kaşıntı oluşturabilir. Yanlışlıkla gözle teması gerçekleşirse kornea’yı etkileyebilir. Ayrıca uygulandığı bölgede duyarlılığı arttırabilir.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Anestol %5 30 g Pomad Kaç Saatte Bir Kullanılır?

Anestol pomad krem bir kullanım esnasında en fazla 5 gram kullanılmalıdır. Günde ise 17 ile 20 gram ı aşmayacak şekilde uygulanmalıdır.

Anestol %5 30 g Pomad Nedir? Ne İşe Yarar?

Anestol %5 30 g Pomad Muadili

Anestol pomad piyasada bulunan lidokain hidroklorür içeren muadillerinden bazıları Aritmal, Jetmonal, Jetokain, Ksilidin, Lidestol, Lidofast, Lidon, Lincaine, Monocain, Precoxin, Xylocain Pump gibi ilaçlardır.

Anestol %5 30 g Pomad Yasaklandı mı?

Anestol pomad krem kullanımına dair herhangi bir yasaklama kararı yoktur.

Anestol %5 30 g Pomad Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Anestol pomad krem anne sütüne karışabileceği için emziren anneler için kullanımı uygun değildir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

Anestol %5 30 g Pomad Etken Maddeleri

Anestol pomad etken madde olarak lidokain hidroklorür bulundurmaktadır. Uygulandığı bölgedeki dokuları uyuşturmaya yarar. Yani lokal anestezi görevi görmektedir.

Anestol %5 30 g Pomad Nedir? Ne İşe Yarar?

Anestol %5 30 g Pomad Şikayetleri

Anestol pomad krem kullananlar ilaç ile ilgili şikayetlerinde genel olarak ilacın hafif yan etkilerinden bahsetmişlerdir. Çok fazla yan etkisi olan bir ilaç olmadığından genellikle uygulanan bölgenin tahrişi, kaşınması veya derinin dökülmesi gibi şikayetler belirtilmiştir.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Anestol %5 30 g Pomad Aç mı Tok mu Kullanılır?

Anestol pomad lokal anestezik bir krem olduğundan açlık durumuna göre kullanımı etkilenmez. Her iki durumda da kullanılabilir.

Anestol %5 30 g Pomad Uyku Yapar mı?

Anestol pomad krem uykuya neden olabilecek herhangi bir yan etkiye sahip değildir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu