İlaç Rehberi

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 Film Kaplı Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 Film Kaplı Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Apireks Cold&Flu, içerdiği etkin maddeleri nedeniyle ağrıları giderici ve ateşi düşürücü özelliktedir. Aynı zamanda solunum yollarında meydana gelen dolgunluğu da gideren bir ilaçtır.

İlginizi Çekebilir!!!  Anestol %5 30 g Pomad Nedir? Ne İşe Yarar?

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Nedir?

Apireks Cold&Flu, 24 tabletlik blister ambalaj halinde satışa sunulan bir ilaçtır. Etkin maddeleri ibuprofen ve pseudoefedrindir.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Ne İşe Yarar?

Apireks, iltihap giderici özelliği olan bir ilaçtır. İltihap ve ağrıya yol açan hormonların etkisini azaltarak iltihapları giderir. İltihabı azaltması nedeniyle de ağrıları azaltır ve ateşi düşürür.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet ne için kullanılır?

Apireks Cold&Flu, soğuk algınlığı, grip, burundaki tıkanıklıklar ve vücudun çeşitli bölgelerindeki ağrıları gidermek için kullanılır. Genişleyen kan damarları nedeniyle meydana gelen burun tıkanmalarını, damarları daraltarak gidermeyi sağlar.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 Film Kaplı Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Kullananlar

Apireks kullananların yorumlarından bazıları şu şekildedir:

Her insanda farklı etkiler gösterebiliyor fakat bana oldukça iyi geldi. Soğuk algınlığımı kısa sürede giderdi ve işime çabuk dönmemi sağladı. Piyasadaki diğer grip ilaçlarına göre bana etkisi daha etkili oldu.

Uyku getirici bir yan etkisi olmadığı için bu ilacı tercih ettim. Etken maddeleri sayesinde solunum yollarında yaşadığım enfeksiyonları çabucak geçirdi.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Eczane Fiyatı 2020

Apireks Cold&Flu’nun 2020 yılındaki eczane fiyatı 19,33 TL olarak belirlenmiş olup, normal reçeteli veya reçetesiz olarak temin edilebilir.

İlginizi Çekebilir!!!  Apranax Plus 20 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Prospektüsü

Apireks Cold&Flu prospektüsünde ilacın etken maddeleriyle beraber kullanma ve saklama şartları da yer almaktadır. Aynı zamanda ilacın gösterebileceği yan etkiler de prospektüsün içinde bulunmaktadır.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Nasıl Kullanılır?

Apireks Cold&Flu çiğnemeden ve kırmadan, bir bardak su ile beraber yutularak alınmalıdır. Sadece ağızdan kullanıma uygundur.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Reçetesiz Alınır mı?

Apireks Cold&Flu normal reçeteli veya reçetesiz olarak eczanelerden alınabilir.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Ekşi Sözlük

Soğuk algınlığı ilaçları arasında daha iyisine rastlamadığım ilaçtır. Üstümdeki halsizliği bile anında yok etti. Etkisi oldukça güçlü ve bir yan etkisine de rastlamadım.

Herkes için etkileri farklı olsa da bana en iyi gelen soğuk algınlığı ilacı kesinlikle Apireks’tir. Eczaneye gittiğimde her seferinde bu ilaçtan istiyorum. 2 gün içinde ayaklandırıyor. Tabi yanında dinlenmeniz de gerekir.

İlaç hastalığıma oldukça iyi geldi fakat feci şekilde uyku sorununa yol açtı. İki gece boyunca uyku problemleri yaşadım fakat hastalığıma da iyi geldiği için çok sorun olmadı benim için…

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Yararları Nelerdir?

Apireks Cold&Flu etken maddelerinin özellikleri sebebiyle çeşitli solunum yolu enfeksiyonlarında meydana gelen ağrı ve iltahap hallerini gidermeye yarar. Ateş düşürücü özelliği de bulunması sebebiyle hastalık döneminde vücutta meydana gelebilecek dengesizlikleri engeller. Yaşanan halsizlik durumuna vücuda vermiş olduğu enerji sayesinde iyi gelir.

İlginizi Çekebilir!!!  Acnelyse 20 gr Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 Film Kaplı Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Zararları Nelerdir?

Apireks Cold&Flu etken maddelerine karşı alerji durumu olan kişilere çeşitli şekillerde etki edebilir. Sporcular tarafından kullanılırsa, doping testlerini pozitif çıkarma ihtimali vardır. Alkolle beraber alınması durumunda mide kanamasına yol açabilir.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Yan Etkileri

Apireks Cold&Flu çeşitli yan etkileri bulunan bir ilaçtır. Yaygın şekilde görülen etkileri baş dönmesi, uykusuzluk, mide bulantısıdır. Daha nadir olarak çeşitli cilt rahatsızlıkları, vücutta şişkinlikler, idrar yolları sorunları da meydana getirebilir. Çok seyrek olarak ise karaciğerde iltihaplanmaya ve ülsere yol açabilir.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Kaç Saatte Bir İçilir?

Apireks Cold&Flu tavsiye edilen günlük kullanımı 2 tablettir. Hastalığın seyrine bağlı olarak 6 saat aralıklarla da alınabilir. Günde en fazla 6 tablet alınması uygun görülür ve kısa süreli (en fazla 5 gün) kullanılması istenen bir ilaçtır.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Muadili

Apireks Cold&Flu etken maddelerine sahip olan benzer etkiyi gösterebilen bazı muadilleri vardır. Bunlardan bazıları Nurofen Cold&Flu, A-ferin, Dolorin, Coldaway, Theraflu, Coldfen, Gripin, Gripamol, Benical’dir.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Yasaklandı mı?

Apireks Cold&Flu kullanımı için bulunan bir yasaklama bulunmamaktadır.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 Film Kaplı Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Apireks Cold&Flu etken maddelerinin anne sütüne karıştığı bilindiğinden, emzirme dönemi boyunca kullanılmamalıdır.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Etken Maddeleri

Apireks Cold&Flu etken maddeleri her bir tablette 200 mg ibuprofen ve 30 mg pseudoefedrin hidroklörür olan bir ilaçtır. İbuprofen, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliktedir ve nonsteroid antiinflamatuar bir ilaçtır. Pseudoefedrin ise burun boşluklarında meydana gelen dolgunluğu yok etmeye yarar ve dekonjestan bir ilaç türüdür.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Şikayetleri

Apireks Cold&Flu kullananlardan gelen şikayetler genel olarak uykusuzluk çekme ve bazı mide bozukluklarıyla ilgilidir. Çok nadir olarak ise daha ciddi karaciğer veya mide rahatsızlıkları yaşayanlar da vardır.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Aç mı Tok mu Kullanılır?

Apireks Cold&Flu midenin boş olduğu zamanlarda etkisi daha fazla olan bir ilaçtır. Bu sebepten dolayı ilacı yemeğin 1 saat öncesinde veya yemeği yedikten 2 saat sonrasında alınması tavsiye edilir.

Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg 24 film kaplı tablet Uyku Yapar mı?

Apireks Cold&Flu vücuda enerji vermesi ve direnç kazandırması sebebiyle uyku yapmaz, tam tersine bazen uyku problemlerine de yol açabilir.

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
5