İlaç Rehberi

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Andazol 200 mg 6 film tablet yumurtadan yeni çıkan böcek larvalarının vücut içindeki gelişimini ve artışını engellemeyi önleyen bir ilaçtır.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Nedir?

Andazol 200 mg etken maddesi albendazol’dur. Bazı bağırsak kurtları tarafından meydana getirilen enfeksiyonları tedavi eder.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Ne İşe Yarar?

Andazol, domuz ve köpek tenyası gibi bağırsaktaki kurtlarca oluşan enfeksiyonel durumları tedavi etmeye yarar.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Ne İçin Kullanılır?

Andazol Necator americanus, Ancylostoma duodenale gibi kancalı kurtlar ile Enterobius vermicularis isimli kıl kurdunun neden olduğu enfeksiyon tedavisinde kullanılır. Ascaris lumbricoides bağırsak solucanı ve Trichostronglyus colubriformis isimli bağırsak paraziti kaynaklı enfeksiyonların tedavisinde de kullanılır.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Kullananlar

Andazol 200 mg kullanan bazı kullanıcılar şu yorumlarda bulunmuşlardır;

Vücudumda oluşan bağırsak kurdu kaynaklı enfeksiyonlar nedeniyle doktorum tarafından verildi. Kullandıktan sonra larvaların gelişimini durdurup enfeksiyonları iyileştirdi.

Kıl kurtlarının vücudumda ve dışkıda olduğunu farkettiğimde bu ilacı kullanmaya başladım. Doktor tavsiyesi ile başladım. Bir süre kullandıktan sonra kurtlardan arındım.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Eczane Fiyatı 2020

Andazol 200 mg 6 film tablet 2020 yılı eczane fiyatı 9,25 TL olarak belirlenmiştir.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Prospektüsü

Andazol 200 mg ilacının prospektüsü ilacın içermiş olduğu etkin ve yan maddeleri açıklamasının yanı sıra ilacın detaylı bilgilendirmesini de içermektedir. Kullanıma dair önemli bilgilere ulaşılabilecek prospektüste ilacın sebep olabileceği yan etkilerden de bahsedilmektedir.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Nasıl Kullanılır?

Andazol 200 mg tablet sadece ağız yolu ile alınabilir. Bir bardak su ile birlikte tok karnına alınması gerekir. Eğer bütün bir şekilde yutmakta zorluk yaşanırsa ezme veya çiğneme işleminden sonra su ile yutulabilir.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Reçetesiz Alınır mı?

Andazol 200 mg 6 film tablet eczanelerden normal reçeteli olarak alınabilir.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Ekşi Sözlük

Evcil hayvanı olanlar veya veterinerler gibi hayvanlar ile yakın temas halinde olanlar kesinlikle kullanmalı. 6 ay ara ile tüketilmesi tavsiye edilir.

3 haftadır kullanıyorum vücudumdaki tenya, kıl kurdu türevlerini yok ediyor.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Yararları Nelerdir?

Andazol tablet vücutta bazı kurtlar tarafınca meydana gelen enfeksiyonların tedavisine ve larvaların vücutta gelişimini engellemeye yarar.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Zararları Nelerdir?

Andazol tablet karında ağrı, mide bulantısı, kusma, baş ağrısı bazı hafif yan etkilere sahiptir.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Yan Etkileri

Andazol hafif yan etkilerinin yanı sıra morluklarda veya kanamalarda hızlanma, güç kaybı, yüksek ateş, deride dökülme gibi daha ciddi yan etkilere de sahiptir. Ayrıca kurdeşen, nefes darlığı, vücutta şişmeler gibi çok ciddi ama bir o kadar da nadir yan etkiler de oluşturabilir. Bu gibi durumlarda mutlaka doktorunuza veya en yakın acil servise başvurulmalıdır.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Kaç Saatte Bir İçilir?

Andazol 200 mg kullanımı hastalığın türüne göre değişiklik gösterebilir. Kist hidatik hastalığında 60 kg üstü kişiler 28 gün süresince yemeklerde günde 2 defa 400 mg alır. 14 gün ara verildikten sonra tekrar başlanır. Bu döngü 3 defa tekrarlanır. 60 kg’dan daha az olan kişilerde ise yine 28 gün boyunca yemeklerde günde 2 defa 15 mg/kg alındıktan sonra 14 gün araya geçilir. Yine döngünün 3 kez tekrarı gerçekleştirilir.

Nörosisterkosis durumlarında ise 60 kg üstü kişiler en az 8 en fazla 30 gün süresince yemeklerde günde 2 defa olmak üzere 400 mg alır. 60 kg’dan düşük kiloda olanlar ise yine 8 ila 30 gün aralığında yemeklerde günde 2 defa 15 mg/kg alır.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Muadili

Andazol 200 mg film tablet en yaygın olan muadili Helmadol’dur. 200 ve 400 mg’lık tabletler halinde bulunabilen bu ilaç doktorunuzun tavsiyesine göre temin edilebilir.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Yasaklandı mı?

Andazol tablet için getirilmiş kullanım kısıtlaması bulunmamaktadır.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Andazol 200 mg tablet emzirme dönemi süresi içinde kesinlikle kullanılmamalıdır. Anne sütüne karışıp bebeğe zarar verebilir.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Etken Maddeleri

Andazol 200 mg film tablet etken madde olarak albendazol içermektedir. Geniş spektrumlu bir antihelminik olan albendazol benzimidazol sınıfındandır.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Şikayetleri

Andazol tablet kullanıcıları şikayetlerinde genellikle mide bulantısı ve ağrısı ile hafif baş ağrılarının olduğunu belirtmişlerdir.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Aç mı Tok mu Kullanılır?

Andazol 200 mg tablet ağız yolundan en az bir bardak su ile beraber tok karnına alınır.

Andazol 200 mg 6 Film Tablet Uyku Yapar mı?

Andazol tablet için uyku yaptığına dair herhangi bir geri bildirim gözükmemektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu