İlaç Rehberi

Fito Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Fito Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Fito krem, 40 gramlık tüplerde sadece reçete ile eczanelerde satılan bir kremdir. Kremin etken maddesi buğday ekstresi ve etilenglikol monifenil eter olmakla birlikte lavanta esansı da içermektedir.

Daha çok ciltte olan bir hasarın iyileştirilmesi için kullanılan Fito krem, uzman bir doktorun önerisi olmadan kullanılmamalıdır. Cilt üzerindeki etkisini kısa sürede gösteren krem, yüzeysel problemleri gidermede de etkilidir. Ayrıca kısa zaman içerisinde cilt dokusunun yenilenmesini sağlamaktadır.

Fito Krem Nedir?

Fito krem, vücudun herhangi bir bölgesinde cilt üzerinde oluşan hasarların ve yaraların tedavisinde kullanılan bir kremdir. Cilt üzerinde oluşan çizik, yanık ve yaraların tedavisinde kullanılan krem sadece eczanelerden reçetesiz temin edilebilmektedir.

Fito Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı YorumlarıPin

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito krem sadece cilt üzerinde oluşan hasar ve yaraları iyileştirmekle kalmazken, epilasyon ya da lazer sonrası meydana gelen cilt tahrişlerinin tedavisinde de kullanılır. Ayrıca yazın Güneş etkisi ile oluşan güneş lekelerinin ve çeşitli nedenlerle ciltte oluşan kahverengi lekelerin kaybolmasını sağlar ve cildin pürüzsüz ve parlak görünmesinde etkili olur.

Hava değişimleri ya da rüzgar etkisiyle dudakların çatlaması durumunda çatlayan dudaklar için kullanılabilmektedir. Ayrıca bacak ya da kalça bölgelerinde oluşan çatlaklara uygulanması durumunda çatlakların giderilmesinde etkilidir.

Fito krem cilt üzerinde meydana gelen kesilmeleri tedavi ettiği gibi, ciltte tahriş olmuş bölgelerin tedavisinde de kullanılmaktadır. En önemli özelliklerinden birisi de suçiçeği ya da zona gibi hastalıklar nedeniyle ciltte oluşmakta olan kızarıkları tedavi etmektedir. Ameliyat sonrası yaraları ve yatak yaralarını iyileştirmekte de tercih edilmektedir.

Egzama ve sedef hastalığı ile yaralar için Fito krem ya da gümüş Fito krem ile birlikte Bepanthen Krem de kullanabilirsiniz.

Yanıkların tedavisinde ise, Fito krem ile Silverdin kremi karıştırarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!!!  Saneloc 50 mg Nedir? Ne İşe Yarar?

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem, vücudun her yerinde rahatlıkla kullanılabilen bir kremdir. Krem problemli olan bölgeye sabah ve akşam olmak üzere 2 defa ovarak sürülmelidir. Ameliyat sonrası oluşan derin kesik ve çiziklerde ise krem sürüldükten sonra gazlı bez yardımıyla yaranın kapatılması gerekmektedir. Tekrar krem sürülmeden önce krem sürülen yer su ile temizlendikten sonra yeniden Fito krem sürülmelidir.

Fito Krem İçeriği

Fito krem içeriği, etken maddesi buğday ekstresi ve etilenglikol monifenil eter olmak üzere setil alkol, lavanta ve koriander esansları kullanılmaktadır.

Fito Krem Kullananlar

Fito krem kullanıcıları genellikle olumlu yorum yapmakla birlikte kremden memnun olduklarını belirtmektedir. Özellikle de kremin sivilcelerle mücadele çok etkili olduğunu belirten kullanıcılar, ayrıca kaza ve yaralanma durumlarında kullanıldığı zamanda tedavi ettiğine dair bilgi paylaşımda bulunmaktadırlar.

Kullanıcı diyor ki,

Lazer epilasyon yaptırmaya karar vermeden önce bacaklarımda kıl dönmesi problemim vardı ve bunlardan dolayı yara izi kalmasından korktuğum için doktora gittiğimde yazdığı krem Fito krem ve başucu kremim olarak tanımlayabilirim. Antiseptik özelliğinden dolayı yara ve çatlak gibi cilt dokusunda hızlı yenilenme gerektiren tüm durumlarda gönül rahatlığıyla kullanmaktayım.

Kullanıcı diyor ki,

Doktorumun tavsiye ettiği bir kremdir. Kedi besliyorum ve yavru olduğu için tırmalama ve ısırma sorunu söz konusu ve yara izlerinin kalmaması için doktorumdan bir krem istedim ve Fito krem tavsiye etti. İzlerin üzerine sürdüm ve yattım ki sabah kalktığımda izlerden eser yoktu. Hani reklamlarda bazı kremleri mucizevi krem olarak tanımlarlar ya benim mucize kremim ise Fito kremdir.

Kullanıcı diyor ki,

Üniversitede okurken bir gün çorba yapayım dedim ve düdüklüye boşaltacağım ketılın kapağı birden açılarak içinde fokurdamakta olan su göz kapağıma geldi. Tabii ki acısı tarif edilemez ve hala aklıma geldikçe canım acır. Göz kapağımda devasa bir yanık oluştu ve kapı çaldı arkadaşım gelmişti. Hemen eczaneye giderek silverdin alıp geldi ve onu sürdük acım azalmıştı ve ertesi günde Fito krem alıp getirdi. Göz çevresi çok hassas bir bölge sürülür mü bilmem ama ben can acısıyla sürdüm ve yanıktan eser yok. Sonuç tam mucize, o gün bugündür yanımdan ayırmadığım bir kremdir.

Fito Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı YorumlarıPin

Fito Krem Fiyatı 2020

Fito krem etkisi çok büyük ama etkisine rağmen fiyatı çok küçük olan yara ve yanık kremidir ve Fito krem fiyatı 2020 yılı için 19,33 TL’dir.

Fito Krem Neye İyi Gelir?

Fito krem, cilt hücrelerinde yenilenme söz konusu olduğu zaman gerekli bölgedeki deri dokusu rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

 • Ciltte şekil bozukluğuna neden olan değişimlerde ya da yaralarda (radyodermatit, virkoz ülserleri, uzun süre yatakta yatmaktan kaynaklı meydana gelen cilt yaraları, varikoz ülserleri, çatlaklar, sünnet ya da epizyotomi gibi ameliyat sonrası yara iyileşmesinde)
 • Egzama ve sedef gibi hastalık belirtilerinde (alerjik kaşıntılar, dermatoz,…)
 • Her derecede oluşan yanık, kapanmayan yaralar, soğuk nedeniyle oluşan çatlaklarda,
 • Yaşlılıkta ya da çeşitli kozmetikler tarafından oluşan lezyonlarda, karın çatlakları ya da meme çatlaklarında kullanılmaktadır.
İlginizi Çekebilir!!!  Accuzide 20 mg/12,5 mg 30 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Fito Krem Bebeklerde Kullanımı

Fito krem bebeklerde kullanımı açısından bağışıklık sistemlerinin gelişmemiş olmaması nedeniyle daha dikkatli kullanılması gerekmektedir ve doktor tavsiyesi ile kullanılması daha doğru bir tercih olacaktır.

Bebeklerde Fito krem kullanılmasını gereken durumlar aşağıdaki gibi sıralanabilir ama belirttiğimiz gibi mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

 • Sünnet sonrası deri iyileştirmek,
 • Bebekte pişik olması durumunda pişik iyileştirmek,
 • Bebek vücudunda birinci ya da ikinci derecede yanık olmak,
 • Bebekte kabızlığa bağlı oluşan anal fissürü iyileştirmek,
 • Bebek vücudunda kesik ya da yaralanma olması durumunda iyileştirmek amaçları ile kullanılabilmektedir.

Fito Krem Muadili

Fito krem muadili olarak aynı özelliklere sahip olan ve aynı rahatsızlıklar için kullanılabilen MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad kullanılabilmektedir. Ayrıca Hametan krem ve Bepanthen Plus krem de muadil olarak tavsiye edilmektedir.

Fito Krem Prospektüs

Fito krem prospektüs sayesinde ilacın içeriği hakkında bilgi sahibi olunurken, nerelerde ve nasıl kullanılabileceği hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Ayrıca doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bir ilaç olmasına rağmen reçetesiz olarak eczanelerden satın alınabilmektedir.

Fito Krem Yan Etkileri

Fito krem diğer ilaçlarda ve kremlerde olduğu gibi yan etkileri bulunan bir kremdir Yan etkilerinin görülmesi durumunda hemen doktora başvurulması gerekmektedir.

Fito Krem yan etkileri;

 • Ağız, boğaz ve dudaklarda şişkinlik,
 • Karın ağrısı ya da mide bulantısı,
 • Kremin kullanıldığı bölgelerde şişlik, kızarıklık, kaşıntı ve alerjik durumlar görülebilmektedir.

Fito Krem Faydaları

Fito krem faydaları sayılmak gerekirse;

 • Ameliyat sonrası meydana gelen yaralar ile varis ülserleri ve fistül, yatak yaralarına karşı etkilidir.
 • Egzama ve sedef hastalığı dışında mesleki yarala ile soğuktan meydana gelen çatlaklara karşı kullanılmaktadır.
 • Karın ve bacak bölgesinde oluşan çatlakların tedavisinde kullanılabilmektedir.
 • Emziren annelerde göğüslerde oluşan yaraların tedavisinde kullanılmaktadır. Fakat emzirme öncesi göğüs uçlarının temizlenmesi gerektiği unutulmamalıdır.
 • Bilinmeyen kozmetik ürünlerin kullanımı sonucunda ciltte oluşan tahrişler ile yaşlanma sonucu ciltte oluşan çatlakların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Kaşıntı sonrası oluşan ciltteki alerjik reaksiyonlara karşı iyi gelir.

Fito Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı YorumlarıPin

Fito Krem Kullanıcı Yorumları

Fito krem kullanıcı yorumları incelendiğinde eleştirilerin olumlu yönde yapıldığı ve kremin birçok rahatsızlığa iyi geldiği görülmektedir.

Kullanıcı diyor ki,

El, ayak ve ağız hastalıkları nedeniyle yüzümde oluşan iltihaplı sivilceleri tedavi ederken, iz bırakmayan mucizevi bir kremdir.

İlginizi Çekebilir!!!  Pen-OS 1000 mg Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Kullanıcı diyor ki,

Fito kremi göz kapaklarımda oluşan aşırı kuruluk nedeniyle doktorum tavsiye etmişti. Gece sürüp yattıktan sonra sabah yüzünüzü yıkadığınızda yüzünüzde yumuşak bir his kalıyor. Antiseptik bir krem olduğu da prospektüsünde yazmaktadır.

Kullanıcı diyor ki,

Zeratonin kullandığımı uyku sersemliği ile unutup sir ağda bandı kullanarak bıyık alma operasyonu yaptım ve yüzümde daha doğrusu burun alt şeridin de ucube bir yara oluştu ve toplam 2 günde böyle bir yarayı iyileştirmiş kremdir. Yatağımın yanından ayıramadığım bir kremdir.

Fito Krem Ekşi Sözlük Yorumları

Fito krem Ekşi Sözlük yorumlarına baktığımızda farklı tanımlamalar görmekle birlikte yorumların olumlu yönde olduğunu görmekteyiz.

Kullanıcı diyor ki,

Yanık kremi…

Kullanıcı diyor ki,

Yaraları o kadar çabuk geçiren bir krem ki, dudak kenarımda çıkan ve esnememden yememe kadar engel olan yarayı 3 gün içerisinde geçirmiştir.

Kullanıcı diyor ki,

Yüzeysel ameliyat yaralarını sulandırma olasılığına karşı Madecassol adlı krem yerine tercih edilen kremdir.

Kullanıcı diyor ki,

Bir sinek ısırığı nedeniyle şişen ve inanılmaz kaşıntıya neden olan yani resmen kanı emilen yerlerimdeki kaşıntıyı geçirdiği gibi kızarıklıktan eser bırakmadı. Yaz ayları her eve lazım…

Madecassol ve Fito Krem Karışımı

Cilt lekelerine ve ciltteki renk değişikliklerine karşı Madecassol ve Fito krem karışımı kullanılmaktadır. Ama Madecassol adlı kremin cilt soyma özelliği olduğundan dolayı bu tedavinin yaz aylarında uygulanmaması tavsiye edilmektedir.

Fito Krem Antiseptik Ne İşe Yarar?

Fito krem antiseptik özelliğe sahip olduğu için, ciltte yeni hücre oluşumuna yardımcı olarak yaraların ve çatlakların iyileşmesinde etkilidir. Aynı zamanda pişiğe çok iyi gelmektedir. Yaş ilerlemesinden dolayı kaynaklanan cilt kırışıklarının azalmasına yardımcı olur.

Fito Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı YorumlarıPin

Fito Krem Gözenek

Gözeneklerinizden şikayetçi iseniz, Fito krem kullanarak çözüm üretebilirsiniz. Gözenek tedavisinde Fito kremi uygulamak için öncelikle şikayetçi olduğunuz bölgeyi steril suyla yıkayınız. Kremi bir spatula yardımı ile tedavi edilecek bölgeye kaplayacak oranda sürünüz ve hafif bir masaj yapınız. Daha sonra o bölgeyi gazlı bezle kapatınız ve kapattığınız bölge üzerine de yeniden krem sürüp bekleyiniz. Bunu hafta da bir ya da iki sefer uygulamanız yeterli olacaktır.

Fito Krem Göze Sürülür mü?

Fito krem doktor tavsiyesi olmadığı sürece göze ve göz çevresine sürülmemelidir.

Fito Krem Göz Kapağına Sürülür mü?

Fito krem doktor tarafından tavsiye edilmesi durumunda göze kaçırılmadan göz çevresine sürülebilmektedir.

Fito Krem El Çatlaklarına İyi Gelir mi?

Fito krem, ciltte yeni hücre oluşumuna yardımcı olduğu için soğuk gibi farklı etkenlerden dolayı ellerde oluşmuş çatlaklara iyi gelmektedir.

Fito Krem Nelere Kullanılır?

Fito krem vücudunuzda birçok bölgenizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kremdir. Dudak çatlaklarından el ve ayak çatlaklarına, pişikten ameliyat yaralarına kadar geniş bir etki alanı olduğu için gözler dışında diğer bölgelerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Fito Krem Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Fito krem emziren anneler tarafından göğüs çatlakları ve yaraları için kullanılabilmektedir. Fakat emzirme öncesi göğüslerin mutlaka temizlenmesi gerekmektedir.

Fito Krem Ayak Mantarına İyi Gelir mi?

Fito krem tedavi sırasında kullanılan ve mantarlara karşı gerçek anlamda etkili olan ve doktorlar tarafından sıkça reçete edilen bir kremdir.

Fito Krem Ağda Sonrası Sürülür mü?

Fito krem ağda ve lazer epilasyon sonrası yaşanan acı ve hissiyat gibi olumsuzluklar nedeniyle kullanılabilen bir kremdir.

Fito Krem İçinde Kortizon İçerir mi?

Fito krem, kortizonlu kremler sınıfında olmadığı için kortizon içermemektedir.

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1