İlaç Rehberi

Abilify 5 mg 28 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Abilify 5 mg 28 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Abilify 5 mg 28 tablet etken maddesi, aripiprazol olan ilaç, beyinde bulunan bazı kimyasalların etkilerini değiştirmek suretiyle ruhsal bozuklukları düzeltmeye yarar.

Abilify 5 mg 28 Tablet Nedir?

Abilify; mavi renkli, dikdörtgen şekilli 28 tabletlik blister ambalajlarda satılan antipsikotik ilaç grubuna dahil bir ilaçtır.

Abilify 5 mg 28 Tablet Ne İşe Yarar?

Abilify; ruhsal bozuklukları, beyindeki kimyasalların etkilerini değiştirerek düzeltmeyi amaçlayan antipsikotik bir ilaçtır.

Abilify 5 mg 28 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Abilify 5 mg 28 Tablet Ne için Kullanılır?

Abilify, yetişkinlerde ve 13-17 yaş arası ergenlerde şizofreni tedavisinde, antidepresan kullanımının cevapsız kaldığı majör depresif dönemlerin tedavisinde, yetişkinlerde görülen bipolar ve manik depresif bozukluk tedavilerinde ve 6-17 yaş arası çocuklarda rastlanılan otistik bozukluk tedavisinde kullanım gösterir.

Abilify 5 mg 28 Tablet Kullananlar

Abilify kullanıcıları ilaç ile ilgili yaptıkları yorumlarda başlıca şu ifadelere yer vermişlerdir;

Kullanıcı diyor ki,

– Borderline rahatsızlığı yaşayan biri olarak, kullandığım ilaç yan etki olarak çok kilo aldırınca yerine verilen bir ilaç. 6 ay boyunca başka ilaçlar ile kullandım ve diğer ilaç gibi kilo alımına neden olmadı. Ayrıca yine başka ilaçlara kıyasla uyku yapma etkisi de çok az. Oldukça memnun kaldığım bir ilaç olarak tanımlayabilirim.

Kullanıcı diyor ki,

– İlacı kullanmaya başladıktan sonra şiddetli çarpıntı ve yerinde duramama gibi yan etkilere maruz kaldım. Derhal doktoruma başvurdum ve ilacı bırakmamı tavsiye etti. Daha sonra bu yan etkiler de ilacı bırakmamla beraber yok oldu.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Abilify 5 mg 28 Tablet Eczane Fiyatı 2020

Abilify 5 mg 28 tablet 2020 yılı eczane fiyatı 71,21 TL olarak belirlenmiştir.

Abilify 5 mg 28 Tablet Prospektüsü

Abilify 5 mg tablet prospektüsü, ilacın etken ve yardımcı maddelerinin tanıtımı yapılarak başlamıştır. Sonrasında ilaç nedir ve ne için kullanılır, kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, nasıl kullanılır, olası yan etkileri nelerdir ve saklanma koşulları nelerdir gibi soruların cevaplarının bulunduğu maddeler detaylı açıklamalarla birlikte sıralanmıştır.

Abilify 5 mg 28 Tablet Nasıl Kullanılır?

Abilify ağız yoluyla alınan bir ilaç olup, yeterli miktarda sıvı yardımıyla yemek öncesi veya sonrası alınır.

Abilify 5 mg 28 Tablet Reçetesiz Alınır mı?

Abilify tablet, normal reçete ile eczanelerden alınabilen bir ilaçtır.

Abilify 5 mg 28 Tablet Ekşi Sözlük

– Minimum 10 saat uyutmayı başarır. Daha fazla uyutan bir ilaç olduğunu sanmıyorum.

– Bu ilaç sayesinde yıllarca çektiğim uyku problemim düzene girdi.

Abilify 5 mg 28 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Abilify 5 mg 28 Tablet Yararları Nelerdir?

Abilify, ruhsal bozuklukların giderilmesine yardımcı olmaya yarayan bir ilaçtır.

Abilify 5 mg 28 Tablet Zararları Nelerdir?

Abilify kullanımının zararlı olabileceği ve dikkat edilmesi gereken bazı kullanım durumları da vardır. Özellikle ilacın bulundurduğu etken veya yardımcı maddelere karşı alerjisi bulunanlar ilacı kesinlikle kullanmamalıdır. Ayrıca kan şekeri yüksekliği veya ailesinde genetik diyabet bulunanlar, nöbet geçirmiş olanlar, yüzde istem dışı ve tekrarlı kas hareketleri bulunanlar ve kendisinde veya ailesinde kan pıhtılaşması bulunanlar bu ilacın tedavisine başlamadan önce yukarıdaki durumları mutlaka doktoruna bildirmelilerdir.

Abilify 5 mg 28 Tablet Yan Etkileri

Abilify tablet, her ilaç gibi bazı olası yan etkileri içeriğinde bulundurur. Ciddi yan etkileri alerjik reaksiyonlar, kalp krizi, intihara meyilli olma ve intihar etme, yüksek kan basıncı, kan pıhtılaşması sonucu damar tıkanması ve nöbet olarak bilinmektedir. Bunlar seyrek rastlanan yan etkiler olup, fark edilmeleri halinde derhal doktorunuza veya en yakın acil sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

Tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmaya ihtiyacınız olabilir. Ayrıca diyabet oluşması ve olan diyabetin kötülemesi, pankreas ve karaciğer iltihabı, konuşma bozukluğu, idrar zorluğu ve gözlerde veya ciltte sararma gibi yan etkileri de ciddi denebilecek seviyededir. Hafif yan etkileri ise mide bulantısı, kusma, ishal, baş ağrısı, kas ağrısı, terleme, hazımsızlık, kabızlık, tik veya seğirme gibi kontrol edilemeyen hareketler, uyku problemi veya uyku hali, kaygı ve olağan dışı saç dökülmesi olarak sıralanabilir.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Abilify 5 mg 28 Tablet Kaç Saatte Bir İçilir?

Abilify tablet, uygun kullanım dozunu doktorunuz belirleyecek olup, günde 1 defa kullanılması tavsiye edilir. İlacı her gün aynı saatte almaya özen göstermeniz gerekmektedir. Tedavi süresince kendinizi iyi hissetseniz bile ilacın kullanımını bırakmayınız veya ara vermeyiniz. Doktorunuz size reçete ettiği şekilde kullanmaya devam etmelisiniz.

Abilify 5 mg 28 Tablet Muadili

Abilify 5 mg 28 tablet piyasadaki muadilleri; Abizol, Arifay, Aripa, Curexol, Egisazol, Fixment, İgnis, Madepzol, Oryva, Parokzol, Rima-Fix, Ripazol, Sayfren ve Zolerip olarak bilinmektedir.

Abilify 5 mg 28 Tablet Yasaklandı mı?

Abilify tablet kullanımına dair gelen bir yasaklama kararı bulunmamaktadır.

Abilify 5 mg 28 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Abilify 5 mg 28 Tablet Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Abilify tablet, emzirme dönemindeki anneler tarafından yalnızca doktor kontrolünde kullanılabilir. Emzirmenin çocuğa faydası ile ilacın anneye olan faydası kıstaslarına bakılarak en uygun karar doktorunuz tarafından verilecektir.

Abilify 5 mg 28 Tablet Etken Maddeleri

Abilify tablet etken madde olarak 5 mg aripiprazol’u içerisinde bulundurur.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Abilify 5 mg 28 Tablet Şikayetleri

Abilify kullanıcıları ilaç ile ilgili yorumlarında olumlu yorumlarla beraber ilacın sebep olduğu yan etkiler nedeniyle şikâyet içeren yorumlarda da bulunmuşlardır. Genellikle gelen şikayetler ilacın uyku yapması, türlü titremelere neden olması gibi hafif seyreden yan etkiler kaynaklı olsa da, daha ciddi yan etkilere maruz kalanların olduğu da görülmüştür.

Abilify 5 mg 28 Tablet Aç mı Tok mu Kullanılır?

Abilify tablet, aç veya tok karnına alınabilen bir ilaçtır.

Abilify 5 mg 28 Tablet Uyku Yapar mı?

Abilify 5 mg tablet, prospektüsünde yer alan yan etkilerinde ve gelen şikayetlerde görüldüğü üzere uyku hali yaratabilen bir ilaç olduğu bilinmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu