PLAQUENİL 200 mg Film Kaplı Tablet Nedir?

Photo of author

By admin

OR [rank_math_breadcrumb]

PLAQUENİL 200 mg Film Kaplı Tablet Nedir?

PLAQUENİL tablet ağızdan alınan bir ilaçtır. İlacınızın kutusu içerisinde içinde her biri 200 mg hidroksiklorokin sülfat içeren 30 tane film kaplı tablet bulunmaktadır.

PLAQUENİL 200 mg Film Kaplı Tablet Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

PLAQUENİL 200 mg film kaplı tablet, eklem ağrılarınız ve şekil bozuklukları sebebiyle oluşan rahatsızlık ve ağrıların giderilmesinde, vücudunuzda veya cildinizde oluşan pullanma ile belirtiler veren hastalıklarda, sistemik olduğunda oluşan ateş, güçsüzlük, eklem ağrıları gibi hastalıkların tedavisinde veya giderilmesinde etkili bir ilaçtır.

İlginizi Çekebilir!!!  BioGaia Damla Gaz Giderici Damla Nedir? Ne İşe Yarar?

Bunun yanı sıra güneş ışığı sebebiyle oluşan cilt problemleri üzerine de kullanılabilir.

PLAQUENİL 200 mg Film Kaplı TabletPin

PLAQUENİL 200 mg Film Kaplı Tablet Nasıl Kullanılır?

PLAQUENİL 200 mg film kaplı tablet, doktorunuzun vücut ağırlığınıza bağlı olarak sizlere uygun reçete yazması gerekmektedir. Doktorunuzun size göre ayarlamış olduğu doza ile kullanmanız gerekmektedir.

İlacı kullandıktan etkisinin normalden daha ağır veya daha az olduğunu düşünüyorsanız ve hissediyorsanız, ilacın dozunu doktorunuzdan fikir almadan değiştirmemelisiniz. Böyle bir durumda doktorunuza danışmanızda fayda var.

Bu ilacı artirit sebebiyle uzun süredir kullanıyorsanız, size iyi gelmediğini düşünüyorsanız, doktorunuzu bilgilendiriniz. Çünkü tedavinizin durdurulması gerekebilir.

Eğer bu ilacı ışık sebebiyle oluşan deri problemleri için kullanıyorsanız, ilacı yalnızca yüksek ışık olan bölgelerde ve durumlarda kullanmalısınız.

Yaşlılar da dahil olmak üzere yetişkinlerde günlük sadece 1-2 tablet olarak kullanılmalıdır. Bununla beraber çocuklarda ve adolesanlarda günde bir tablet kullanılmalıdır.

İlginizi Çekebilir!!!  Aerius 5 mg 20 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu ilacı almanın faydasını hissedebilmeniz için en az 1 haftalık süreç gereklidir.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

PLAQUENİL 200 mg film kaplı tablet ağız yoluyla alınmalıdır. Yiyecek veya bir bardak süt ile alınmalıdır. İlacı çiğnemeyiniz veya ezmeyiniz.

Çocuklarda ise kullanım şekli olarak bu ilaç yalnızca vücut ağırlığı 31 kg’dan az olan çocuklar için uygun değildir.

Özel kullanım durumları olarak organ yetmezliği, organ bozukluğu veya bu ilaçların sağlıklı olmayan etkilediği bilinen ilaç kullanıyorsanız doktorunuzdan sizin için ilacın dozunu ayarlamasını istemelisiniz.

PLAQUENİL 200 mg Film Kaplı Tablet Reçetesiz Alınır mı?

Hayır, ilaç reçetesiz alınamaz. Çünkü ilaç vücut kitle endeksine göre düzenlendiği için doktorunuz tarafından belirlenen doza göre verilmektedir.

PLAQUENİL 200 mg Film Kaplı TabletPin

PLAQUENİL 200 mg Film Kaplı Tabletin Yararları Nelerdir?

Güneş veya ışık sebebiyle oluşan deri alerjisi, deri hastalıkları, eklem ağrıları, kas ağrıları sebebiyle oluşan hastalıkların ve ağrıların giderilmesinde yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir!!!  Zoretanin 20 MG 30 Kapsül Nedir? Ne İşe Yarar?

PLAQUENİL 200 mg Film Kaplı Tabletin Zararları Nelerdir?

PLAQUENİL 200 mg film kaplı tableti doktorunuzun belirtmiş olduğu dozun üstünde veya altında kullanmanız durumunda birkaç farklı sorunlar yaşayabilirsiniz. İlacın doğru dozajlarda kullanılmamasıyla birlikte yaratacağı problemler doktorunuz tarafından sizlere bildirilecektir.

Çok yaygın karşılaşılan zararlar ise şunlardır: karın ağrısı ve hasta hissiyatı.

Yaygın olarak görülen zararları şunlardır: deri dökülmeleri, kaşıntı, hasta olma hissi, ishal, iştahta azalma, baş ağrısı, kontrol edilemeyen duygu değişimleri.

Nadir görülen zararları ise şunlardır: cildinizde, burnunuzda veya ağız çevresinde, içerisinde oluşan yara ve renk değişimleri. Saç dökülmesi, sinirli bir his içerisine girme, kulak çınlaması, denge problemleri veya baş dönmesi, kan testlerinde görülen karaciğer problemleri.

Bunlar PLAQUENİL 200 mg film kaplı tabletin yan etkileridir ve kısa süreli problemlerdir.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

PLAQUENİL 200 mg Film Kaplı Tabletin Etken Maddesi Nedir?

PLAQUENİL 200 mg film kaplı tablet içerisinde laktoz içermektedir.

PLAQUENİL 200 mg Film Kaplı Tableti Emzirenler Kullanabilir mi?

PLAQUENİL 200 mg film kaplı tableti emzirenler kullanmamalıdır. İlaç anne sütünün içerisine geçebilmektedir. İlacın içerisindeki maddeler bebeklere veya emziren annelere yan etkiler yaratabilmektedir.

Rate this post

Yorum yapın

1
greencoffeedietnow.com -
ACIBADEM Health Point -