İlaç Rehberi

İvermectin 3 mg Nedir? Nasıl Kullanılır?

İvermectin 3 mg Nedir? Nasıl Kullanılır?

Koronavirüsün yayılması hayatımızda pek çok şeyi etkiledi. İvermectin de Korona’dan nasibini alanlardan birisi… Televizyon ekranlarında İvermectin’in parazit tedavisinde kullanılabildiği gibi Koronavirüs tedavisinde de kullanılabileceği iddia edilince bu ilaç satış anlamında yükselişe geçmeye başladı. Durum böyle olunca bu ilaçların da reçetesiz olarak satılması yasaklandı.

İvermectin 3 mg ilaç tıbbi alanlarda kullanılmıştır. Bunun yanına Dünya Sağlık Örgütü’nün Temel İlaç Model Listesi’nde bulunmaktadır. Dünya sağlık sisteminde en güvenli ve en etkili ilaçlar statüsünde konumlandırılmıştır.

İvermectin Nedir?

İvermectin; hayvanlarda bit, uyuz, trikuriazis, askariazis gibi rahatsızlıklarda kullanılan farklı miligramları olan bir ilaçtır. İlaç bunların yanında gül hastalığını tedavi etmek için kullanılmaktadır. İnsanlarda ise bu ilaç krem formda bulunup o şekilde kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir!!!  KARUM 75 Mg Nedir? Ne İşe Yarar?

İvermectin 3 mg Nedir? Nasıl Kullanılır?Pin

İvermectin Ne İçin Kullanılır?

İvermectin tablet, gözlerde ve vücutta oluşan bazı parazitlerin giderilmesinde kullanılır. Aynı zamanda İvermectin’in çıkan bir habere göre koronavirüse de iyi geldiği söylenmekte. Koronavirüse çözüm bulunamayınca ve bu şekilde de bir iddia ortaya atılınca İvermectin satışları yükseldi. İnsanlar hiç denememektense bu yolu denemeyi tercih ettiler. Fakat bu durum sağlık bakanlığını harekete geçirdi ve yanlış kullanımı ölümlere sebep olan bu ilacın reçetesiz satılması yasaklandı. Eğer İvermectin içeren ilaçlardan almak istiyorsanız ya bir veterinere gitmeli veteriner hayvanınıza gerektiği dozda kendisi uygulamalı ya da krem formu yani insan için olanını reçete yazdırıp o şekilde almalısınız. Çünkü bu ilaç bu ilaç normalde hayvanlarda kullanılmaktadır. İlacın ağız yolu ile alınmasından dolayı dozajı önerilen boyutta almaya özen göstermelisiniz. Olası bir durumda dozajı kaçırırsanız daha sonrasında dozajı desteklemek amacıyla ikinci bir doz almayın.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

İlginizi Çekebilir!!!  Augmentin Es 600/42,9 mg 100 ml Süspansiyon Nedir? Ne İşe Yarar?

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

İvermectin Fiyatı

İvermectin kg olarak satıldığı zaman 1000 lira ile 1500 lira arasında değişmekte. Fakat eczanelerden alacağınız ilaçlarda sadece belirli miktarda İvermectin olacağı için çok daha uyguna alınmaktadır. Fakat bu ilaç reçetesiz olarak kesinlikle verilmemektedir.

İvermectin Ekşi Sözlük Yorumları

Baktığımız zaman İvermectin hakkındaki ekşi yorumlarına özellikle bazı cinsteki hayvanlara verilmemesi gerektiğini aksi taktirde bunun ölümle dahi sonuçlanabileceğini söylemekteler. Bunun yanında ileri derece toksit madde içeren bu ilacın çok dikkatli ve doktor kontrolünde kullanılması gerektiği de önerilmiştir. İvermectin hakkında hem hayvanlarda hem de insanlarda işe yaradığını söylemişler.

İvermectin Muadili Nedir?

Piyasada İvermectin’e muadil olarak gösterilebilecek olan ilaç Avermectindir. Avermectinden daha güçlü bir ilaç olduğu ileri sürülen İvermectin, koronavirüs salgını sonrasında ismini duyurmuştur. Fakat bu ilaç çok güçlü olduğu için deneyelim ve ölçelim gibi bir ilaç değildir.  Özellikle de hayvanlar üzerinde çok doğru bir yaklaşım olmamaktadır.

İlginizi Çekebilir!!!  Theraflu Forte Nedir? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir?

Emziren Anneler Kullanabilir mi?

İvermectin normalde herkese verilmediğinden de anlaşılabileceği üzere emziren annelerin kullanması asla tavsiye edilmeyen bir kullanım şeklidir.

İvermectin 3 mg Nedir? Nasıl Kullanılır?Pin

İvermectin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

İvermectin’in ilk olarak faydalarından bahsetmemiz gerekirse bu ilacın parazit tedavisinde kullanılabiliyor olmasıdır. Bunun yanında biraz önce de bahsettiğimiz gibi uzmanlar, insanların bu ilaçtan bir doz bile almalarının Koronavirüse karşı etkili olduğunu savunmuşlardır. Fakat bu bilgi kesin değildir ve kanıtlanmamıştır.

Olumsuz yanına gelecek olursak da kullanımında hata oluşması takdirde sonucunun ölümle bile sonuçlanabilecek olmasıdır. Dolayısıyla yanlış kullanımların olmaması adına bu etken maddeyi içeren ilaçların reçetesiz kullanımı yasaklanmıştır.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

İvermectin Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilacın olduğu gibi bu ilacında yan etkileri bulunmaktadır. Ancak ilacın yan etkileri tedavi edilen durumla bağlantılıdır. İlaç bağırsakta oluşan enfeksiyonların tedavi edilmesi amacıyla kullanıldığını biliyoruz. Bu nedenle ilaç karın ağrısı veya karın bölgesinde ağrı oluşturabilmektedir. İlacı dozuna uygun olarak ve doz aşımı yapmadan almanız ilaç tarafından gelecek olan yan etkiler de azalacaktır.

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1