Sağlık

Ben Aldırma Fiyatları 2022

Ben aldırma fiyatları işlem yapan doktora, benin boyutuna ve sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle net bir fiyat aralığı vermek mümkün değil. İçeriğimizin devamında ben aldırma fiyatı ve ben aldırma işlemi hakkında çok detaylı bilgiler verdik.

Ben Aldırma Nedir?

Yüzde başta olmak üzere vücudun birçok noktasında benler çıkabilir. Bu benler deriden çıkıntı yapmayacak şekilde küçük boyutlu olabileceği gibi büyük boyutlu et beni şeklinde de olabilir. Çoğu kişi bu benleri sorun etmese de estetik kaygısı olan kişiler benlerini aldırmak isteyebiliyor. Özellikle yaygın et beni olan kişiler benlerini aldırmak isteyebiliyor.

İlginizi Çekebilir!!!  Sol Boyun Şah Damar Ağrısı Kalp Hastalığı Belirtisi Mi?

İlginizi çekebilir;

Ben aldırma işlemi mikro cerrahi olarak adlandırabileceğimiz bir işlemdir. Bu işlemde cerrahi ve lazer yöntemlerle benler vücuttan uzaklaştırılır. Genellikle lazerlerin kullanıldığı bu işlemlerde benin boyutu ve sayısına göre 1 – 2 seans yeterli olmaktadır.

Ben aldırma ameliyatları çok basit işlemlerden meydana geldiği için günübirlik yatış gerektirir. Yani hastalar işlem sonrasında hemen taburcu edilir. Çoğu zaman enfeksiyon vb. sorunlarla karşılaşılmaz.

Ben Aldırma FiyatlarıPin
Ben Aldırma Fiyatları

Ben Nasıl Aldırılır?

Benler bistüri yardımıyla kesilerek çıkarıldığı gibi lazer bombardımanları ile de çıkarılabilir. Bu daha çok doktorun tercih ettiği teknik ile alakalı bir durumdur. Bunun yanı sıra hastadaki ben yapısı ve sayısı da ben aldırma yöntemini belirler.

İlginizi Çekebilir!!!  Kadınlarda Orgazm Sırasında Gelen Sıvının Şaşırtan Özellikleri

Ben Aldırma Ameliyatı

Ben aldırma ameliyatı profesyonel ortam gerektirmeden özel hazırlanmış ve sterilizasyonu tamamlanmış cerrahi müdahale odalarında yapılır. Genellikle işlemler plastik cerrahi operatörleri tarafından yürütülür. Ekip üyeleri 1 doktor 1 hemşire ve genellikle 1 yardımcı sağlık personelinden oluşur.

Ben Nasıl Yakılır?

Ben yakma işlemi aslında akılda canlandığı gibi kompleks bir işlem değildir. Ben yakma denilen işlem lazerler ile yapılan ve oldukça basit olan bir işlemdir. Bu nedenle de hastalarda çok ciddi yan etkiler beklenmez.

Ben Aldırma Fiyatları 2022

Ben aldırma fiyatları 2022 yılında 1.000 TL’den başlıyor ve 10.000 TL’ye kadar çıkıyor. Aralığın bu kadar geniş olması doktorların fiyat politikasından kaynaklanıyor.

Ben Nasıl Yakılır Lazerle Ben YakmaPin
Ben Nasıl Yakılır Lazerle Ben Yakma

Ben Aldırdıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Ben aldırıldıktan sonra yapılması gereken kompleks bir bakım yoktur. Eğer doktor istemi varsa düzenli kontrollere gidilmesi yeterlidir. Bunun yanı sıra lazer ameliyatlardan sonra bir süre cildin güneş ışığı ile temas etmemesi sağlanmalıdır.

İlginizi Çekebilir!!!  Damar Ağrısı Kol'da Olursa Tehlike İşareti Olabilir Mi?

Ben Aldırmak İçin Hangi Doktora – Bölüme Gidilir?

Ben aldırmak için cildiye bölümü doktorları ile görüşebilirsiniz. Doktorlar gerekli incelemeleri yaptıktan sonra sizleri diğer cerrahi bölümlere sevk edecektir.

Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar Ben Aldırma AmeliyatıPin
Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar Ben Aldırma Ameliyatı

Devlet Hastanesi Ben Aldırma Ücretli Mi?

Devlet hastanesinde ben aldırmak ücretlidir. Ancak bu ücretler çoğu zaman 500 TL’yi geçmez. Verilen bu ödemeler hastanelerin politikalarından kaynaklanır.

YouTube video

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
3