İlaç Rehberi

Abizol 5 mg 28 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Abizol 5 mg 28 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Abizol etken maddesi, aripiprazol olan, beyindeki kimyasalların etkilerinde değişiklik yaparak ruhsal bozukluk durumlarını gidermeye ve önlemeye yarayan bir ilaçtır.

Abizol 5 mg 28 Tablet Nedir?

Abizol; rengi mavi, şekli oval, bir tarafında çentik öbür tarafında 5 yazılı, bombeli 28 adet tabletten oluşan blister ambalajlarda sunulan bir ilaçtır. Dahil olduğu ilaç grubuna antipsikotikler adı verilir.

Abizol 5 mg 28 Tablet Ne İşe Yarar?

Abizol, çeşitli kimyasallardan kaynaklanan ruhsal bozuklukların giderilmesine ve önlenmesine yaramaktadır.

Abizol 5 mg 28 Tablet Ne İçin Kullanılır?

Abizol tablet, 13 ila 17 yaş arasındaki ergenlerde ve yetişkinlerde görülen, olmayan şeyler duyma, görme veya hissetme, şüpheci olma durumu, yanlış düşünceler, dengesiz konuşmalar ve davranışlar ve durgun ruh hali gibi belirtileri olan hastalığın tedavisinde kullanılır.

Abizol ayrıca yetişkinlerde, normalin dışında veya devamlı olarak taşkın veya sinirli dönemlerin, aşırı enerjili olma durumunun, uyku ihtiyacının normalden az olmasının ve hızlı düşünmeden kaynaklı olarak çok hızlı konuşmanın tedavisinde ve tekrarının engellenmesinde kullanılır.

Abizol 5 mg 28 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Abizol 5 mg 28 Tablet Kullananlar

Abizol tablet kullanıcılarının ilaç hakkında yaptıkları yorumlardan bazıları şu şekildedir;

Kullanıcı diyor ki,

– Bipolar rahatsızlığım için ilacı kullanmam tavsiye edildi. Gerçekten şu ana kadar hiçbir ilaç bu kadar etkili olmamıştı olumlu anlamda. Ancak bir süre sonra aşırı uyku yaptığından ve uyanık kalmayı zorlaştırdığından dolayı bıraksam da halen yerini dolduracak bir ilaç bulamadım.

Kullanıcı diyor ki,

– Tourette sendromu rahatsızlığımda kullanmaya başladım. Uyku yapma ve hafızayı olumsuz etkileme gibi yan etkilerine rastlamama rağmen, ilacın tedaviye olan olumlu etkisi yüzünden kullanmaya devam ettim.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Abizol 5 mg 28 Tablet Eczane Fiyatı 2020

Abizol 5 mg 28 tablet eczane fiyatı 2020 yılı için 62,63 TL olarak belirlenmiştir.

Abizol 5 mg 28 Tablet Prospektüsü

Abizol tablet, prospektüsüne ilacın bulundurduğu etken ve yardımcı maddelerin tanıtımı ile başlanmıştır. Daha sonra ilacın tanıtımı ve kullanım alanlarının yanı sıra, olası yan etkileri ve nasıl kullanılacağı açıklanmıştır. Ayrıca kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar ve ilacın saklanma koşulları gibi maddelerin de açıklamaları prospektüsün içinde mevcuttur.

Abizol 5 mg 28 Tablet Nasıl Kullanılır?

Abizol tablet, ağız yolu ile alınması uygun olup, yeterli miktarda sıvı yardımı ile alınır. Tedavi süresince iyi durumda olduğunuzu düşünseniz bile ilacın dozunda oynama yapmayın veya kullanımını kesmeyin. Mutlaka önce doktorunuza danışın. Eğer bir doz almayı unutursanız, o dozu aklınıza geldiği anda almanız istenir. Diğer dozu alacağınız zaman çift doz alarak dengelemeniz istenmez.

Abizol 5 mg 28 Tablet Reçetesiz Alınır mı?

Abizol 5 mg tablet, normal reçeteli olarak eczanelerden temin edilebilen bir ilaçtır.

Abizol 5 mg 28 Tablet Ekşi Sözlük

– Yatağa girdiğim gibi bir adet alıyorum ve en fazla 5 dakika sonra uykuya dalıyorum.

– Gerçekten bu ilaç kadar acı çektiren bir ilaca rastlamadım. Benim bünyem ile mi alakalı bilmiyorum ama ne kadar yan etkisi varsa hepsi bende kendini gösterdi.

– Bütün sinirimi stresimi alıp götüren, belki de onları uykuya çeviren ilaçtır. Ayrıca iştah artışı da yarattı biraz.

Abizol 5 mg 28 Tablet Yararları Nelerdir?

Abizol tablet, beyinde bulunan bazı kimyasalların etkilerini düzenleyerek, ruhsal bozuklukların düzene sokulmasına yarayan bir ilaçtır.

Abizol 5 mg 28 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Abizol 5 mg 28 Tablet Zararları Nelerdir?

Abizol tablet, türlü kullanımlar sonucu zararlı etkiler de ortaya çıkarabilir. Öncelikle, ilacın etken veya yardımcı maddelerine karşı aşırı duyarlılığı olanlar ilacı kesinlikle kullanmamalılardır. Ayrıca diyabeti olanlar veya genetik diyabeti ailesinde bulunanlar, nöbet geçirenler, istem dışı veya tekrarlı kas hareketleri olanlar, kendisinde veya ailesinde kalp-damar rahatsızlığı, felç veya normal dışı kan basıncı yaşayanlar ve antipsikotik ilaç kullanımı sonrası kan pıhtılaşması olanlar bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmalılardır. İlaç bu hastalarda türlü zararlara sebebiyet verebilir.

Abizol 5 mg 28 Tablet Yan Etkileri

Abizol tablet her ilaç gibi bazı olası yan etkileri de içerisinde bulundurur. En ciddi yan etkileri alerjik reaksiyonlar, kalp krizi, intihara meyil veya intihar, nöbet, hipertansiyon, kalp ritminde ani değişiklikler ve gırtlak çevresi kasların kasılması olarak bilinmektedir. Ayrıca göğüs ağrısı, diyabet oluşumu veya kötüleşmesi, pankreas ve karaciğer iltihaplanmaları, el veya bilek şişmesi, idrar yapmada zorlanma, konuşma bozukluğu, deri döküntüsü ve ışığa duyarlı olma durumu gibi yan etkileri de Abizol’un ciddi yan etkileri arasında gösterilmektedir.

Hafif yan etkileri ise mide bulantısı, kusma, ishal, tik veya seğirme, uykuda düzensizlikler, terleme, hazımsızlık, kabızlık, halsizlik, kas ağrısı, bayılma, baş dönmesi, bulanık görme ve kaygılı hissetme gibi durumlardır.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Abizol 5 mg 28 Tablet Kaç Saatte Bir İçilir?

Abizol tablet, doktorunuz tarafından reçete edilen şekilde kullanılmalıdır. Uygun kullanım için normal doz yetişkinlerde, günde bir defa 15 mg’dır. Fakat doktorunuz tedavi süresi içerisinde gün içinde en fazla 30 mg alınacağı şekilde daha düşük veya yüksek doz da tavsiye edebilir.

Abizol 5 mg 28 Tablet Muadili

Abizol 5 mg 28 tablet piyasada bulunan muadilleri Abilify, Arifay, Aripa, Curexol, Egizasol, Fixment, Ignis, Madepzol, Oryva, Parokzol, Rima-Fix, Ripazol, Sayfren ve Zolerip olarak bilinmektedir.

Abizol 5 mg 28 Tablet Yasaklandı mı?

Abizol tablet kullanımı için getirilen bir yasaklama kararı bulunmamaktadır.

Abizol 5 mg 28 Tablet Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Abizol tablet, emzirme dönemindeki kullanımının kararı doktorunuz tarafından verilmesi gerekir. Emzirmenin bebeğe yararı ve ilacın anneye yararı kıstasları baz alınarak fayda durumuna göre karar alınır.

Abizol 5 mg 28 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Abizol 5 mg 28 Tablet Etken Maddeleri

Abizol tablet etken maddesi, 5 mg aripiprazol’dur.

Abizol 5 mg 28 Tablet Şikayetleri

Abizol tablet kullanıcıları ilacın tedaviye yaptığı olumlu etkileri belirttikleri yorumları sıklıkla dile getirseler de yan etkilerine maruz kalan kullanıcılardan gelen şikâyet barındıran yorumlar da olduğu görülmektedir.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Abizol 5 mg 28 Tablet Aç mı Tok mu Kullanılır?

Abizol tablet, yemeklerden bağımsız olarak aç veya tok olarak kullanılabilen bir ilaçtır.

Abizol 5 mg 28 Tablet Uyku Yapar mı?

Abizol tablet yan etkilerinde de bahsedildiği gibi uyku yapabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca kullanıcılardan alınan geri bildirimlerde de ilacın yarattığı uyku halini belirtenlerin sayısı bir hayli fazladır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu