Sağlık

Efsanevi Lavanta Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda çiftlerin bizlere sıkça yönelttiği lavanta yağı cinsellikte nasıl kullanılır sorusuna yanıt verdik. Eğer siz de lavanta yağının bilinmeyen yönlerini keşfetmek istiyorsanız bu rehber içeriğimizi sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Bu yazımızda çiftlerin bizlere sıkça yönelttiği lavanta yağı cinsellikte nasıl kullanılır sorusuna yanıt verdik. Eğer siz de lavanta yağının bilinmeyen yönlerini keşfetmek istiyorsanız bu rehber içeriğimizi sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Lavanta Yağı Cinsellik İle İlişkisi?

Kadınlar ve erkekler her zaman cinsel doyumu arttırmak üzerine araştırmalar yapar. Bu noktada birçok çift internetten ve çeşitli kitaplardan saçma sapan öneriler bularak uygulamaya çalışır. Tabii sonuç sizlerin de tahmin edebileceği üzere çoğunlukla hüsran ile sonuçlanıyor. Ancak hazırladığımız bu içerik sayesinde doğru bir yöntem ile tanışmanızı sağlayacağız. Bu yöntem ile birlikte cinsellik öncesinde, esnasında ve sonrasında alınan doyum büyük ölçüde arttırılabilir.

İlginizi çekebilecek cinsel sağlık içerikleri;

İlginizi Çekebilir!!!  Bartolin Kisti Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Son zamanlarda Esra Ezmeci başta olmak üzere birçok uzman, çiftlere lavanta yağı kullanımı konusunda önerilerde bulunmaktadır. Özellikle bitkisel yağlar üzerine yoğunlaşan uzmanlar lavanta yağının mucizeleri hakkında çiftleri bilgilendirmeye devam ediyor. Gelin birlikte bu yağın etkilerine yakından göz atalım.

Efsanevi Lavanta Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır?Pin
Efsanevi Lavanta Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır?

Cinsel İlişki ve Öncesinde Lavanta Yağı Ne İşe Yarar?

Yapılan araştırmalarda lavanta yağının afrodizyak etkisinin olduğu ve çiftlerin gevşemesine yardımcı olduğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle de özellikle ilk kez cinsel ilişkiye girecek çiftlerin üzerlerindeki gerginliği atabilmek adına lavanta yağı kullanmaları önerilmektedir.

Lavanta yağının aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi olduğu ve cinsel çekimi normal bir güne oranla daha fazla arttırdığı tespit edilmiştir.

Mucizevi Lavanta Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır?

Gelelim çiftlerin en çok merak ettiği konuya. En etkili şekilde lavanta yağı cinsellikte nasıl kullanılır?

Uzmanlar lavanta yağı kullanırken cinsel bölgelere sürmek yerine partnerin erişebileceği diğer noktalara uygulamayı önermektedir. Cinsellikten 1 saat kadar önce boyna, kulak arkasına, bilek içlerine ve göğüs bölgesine sürülecek lavanta yağı ile eşsiz bir cinsel deneyim yaşamak mümkün hale gelebilir.

İlginizi Çekebilir!!!  Kadınlarda Cinsel İsteği Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

Bazı uzmanlar lavanta yağının daha çok etki göstermesi için cinsel organlara sürmeyi önerdiğini görüyoruz. Özellikle kadınların tampon vb. bir araç üzerine sürdüğü lavanta yağını vajina içerisine yerleştirmelerini öneriyorlar. Ancak bazı kişiler bunun doğru olmadığını öne sürüyor.

Cinsel organların pH seviyesini değiştirebileceğinden ve ciddi deri etkileşimlerine neden olabileceğinden yalnızca boyun vb. alanlara sürülmesi öneriliyor.

Efsanevi Lavanta Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır?Pin
Efsanevi Lavanta Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır?

Lavanta Yağı Cinsel Organa Sürülür mü?

Bazı çiftler bunu uygulasa da vajina içi asit baz dengesini değiştirebileceğinden ve üriner enfeksiyonlara yol açabileceğinden uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Yani lavanta yağı kullanmak istiyorsanız süreceğiniz son yerler cinsel organlarınız olmalıdır.

Eğer illa ki cinsel bölgelerinize lavanta yağı kullanmak istiyorsanız çevre dokulara sürerek aromaterapi ve masaj yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem lavanta yağının etkileri ile cinsel doyumu arttırabilir hem de partnerinizin kan dolaşımını hızlandırarak cinsel ilişkiye hazır hale getirebilirsiniz.

Lavanta Yağı Cinsellik için Nereye Sürülür?

Lavanta yağı sürebileceğiniz vücut bölgeleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Boyun ve kulak çevresi
 • Bilek içi
 • Kasık bölgesi
 • Göğüsler
 • Karın bölgesi

Lavanta Yağı Cinsel İlişkide Kullanılır mı?

Lavanta yağını cinsel ilişkide libido arttırıcı etkisi ve gevşetme etkisi için kullanabilirsiniz. Ancak kayganlaştırıcı amacıyla lavanta yağı kullanmanızı önermiyoruz. Bu şekilde kullanım vajina ve peniste tahrişlere neden olabilir ve aynı zamanda pH dengesizliğine neden olarak idrar yolları enfeksiyonlarına yol açabilir.

İlginizi Çekebilir!!!  Aralıklı Oruç Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Lavanta Yağı Cinsel İlişkide Ne İşe Yarar?

Lavanta yağı, rahatlatıcı ve sakinleştirici özelliklere sahiptir. Bu nedenle, cinsel ilişki öncesinde veya sırasında kullanıldığında, stresi azaltmaya ve rahatlama sağlamaya yardımcı olabilir. Cinsel ilişkideki gerginlik ve kaygıyı azaltabilir, böylece daha rahat bir deneyim yaşanmasına katkıda bulunabilir.

Efsanevi Lavanta Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır?Pin
Efsanevi Lavanta Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır?

Lavanta Yağı Nereye Sürülür?

Lavanta yağı vücudun pek çok noktasına sürülebilir. Bu alanları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Boyun ve kulak çevresi
 • Bilek içi
 • Kasık bölgesi
 • Göğüsler
 • Karın bölgesi

Lavanta Yağı Direk Vücuda Sürülür mü?

Lavanta yağını istediğiniz bölgeye direkt olarak sürebilirsiniz. Özellikle güvenilir yerlerden aldığınız lavanta yağlarını hiç şüphe duymadan kullanabilirsiniz.

Lavanta yağları aynı zamanda mumların içinde ve buhar makinelerinin içinde de kullanılabilir. Bu tamamen size kalmış bir tercihtir. Ancak doğrudan boyun ve kulak çevresine sürüldüğünde etkisinin daha çok olduğunu söyleyebiliriz.

Lavanta Yağı Erkeklerde Nasıl Kullanılır?

Lavanta yağının kullanımında cinsiyet çok da belirleyici değildir desek yanlış olmayacaktır. Çünkü lavanta yağının afrodizyak etkisi hem kadınlarda hem de erkeklerde aynıdır. Erkekler kasık bölgesine, boyunlara, bileklere, göbek bölgesine ve kulak çevresine lavanta yağı sürerek cinsel ilişkiye hazır hale gelebilir.

Lavanta Yağı Vajinaya Sürülür mü?

Bazı kadınlar Esra Ezmeci’nin önerisi doğrultusunda cinsel ilişki öncesinde tamponlarına lavanta yağı sürerek vajina içerisine kullanım sergileyebiliyor. Ancak bunun yerine vajina dış dudaklarına ve kasık bölgesine sürmenin daha doğru olduğunu söyleyebiliriz. Aksi halde vücut idrar yolları enfeksiyonuna daha açık bir hale gelebilir.

Lavanta Yağı Cinsel Organa Sürülürse Ne Olur?

Lavanta yağı cinsel organa sürüldüğünde olumlu afrodizyak etkilerin yanı sıra bazı olumsuzluklar da gelişebilir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Üriner enfeksiyon (idrar yolları enfeksiyonu)
 • Tahriş
 • Yanma
 • Hissizlik

YouTube video

YouTube video

YouTube video

YouTube video

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
4