İlaç Rehberi

Augmentin Bid 1000 mg Nedir? Ne İşe Yarar?

Augmentin Bid 1000 mg Nedir? Ne İşe Yarar?

Augmentin, farklı bakteri çeşitlerinin sebep olduğu enfeksiyon durumlarının tedavisinde kullanılan (geniş spektrumlu) bir antibiyotik ilaçtır.

Augmentin Bid 1000 mg Nedir?

Augmentin Bid 1000 mg, etkin maddeleri amoksisilin ve klavulanik asit içeren bir ilaçtır. Amoksisilin, penisilin sınıflı bir antibiyotik olup bakterileri yok etmeye yarar. Klavulanik asit ise bakterilerin amoksisiline karşı direnç kazanmasını engellemeyi sağlar. Augmentin, sadece amoksisilin bulunduran antibiyotiklere nazaran çok daha fazla bakteri türüne karşı çalışır. Genel olarak bademcik ve orta kulak iltihaplanması, sinüzit, bronşit, zatürre ve çeşitlik enfeksiyon durumlarında reçetelenir.

Augmentin Bid 1000 mg Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Augmentin Bid 1000 mg Ne İşe Yarar?

Augmentin, tehdit unsuru içeren bakterileri yok etmeye yarar.

Augmentin Bid 1000 mg Ne için Kullanılır?

Augmentin Bid 1000 mg, üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, idrar ve üreme yolu enfeksiyonları, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları, diş ve dişeti enfeksiyonları, kemik ve eklem enfeksiyonları gibi durumlarda bakterileri durdurmak ve yok etmek için kullanılır.

İlginizi Çekebilir!!!  Dermier 24k Gold Anti-Aging Beauty Serum

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Augmentin Bid 1000 mg Kullananlar

Augmentin Bid 1000 mg kullananların yorumları, olumlu olduğu kadar yan etkilerinden bahsedenler de sıklıkla görülmektedir.

Kullanıcı diyor ki,

2 gece boyunca öksürük ve boğaz akıntısı şikayetlerinden dolayı uyku uyuyamadım. Doktor tavsiyesi ile Augmentin’e başladım. Aldığım 3 hap sonrası boğazımdaki iltihapı söküp attı. İdrar yollarımda gösterdiği yan etkisi ise sonrasında kendini gösterdi.

Augmentin Bid 1000 mg Eczane Fiyatı 2020

Augmentin Bid 1000 mg Eczane Fiyatı 2020 yılı için 19,14 TL olarak belirlenmiştir. Normal reçeteli bir antibiyotiktir.

Augmentin Bid 1000 mg Prospektüsü

Augmentin Bid 1000 mg, antibiyotiğin prospektüsünde, ilacın, nasıl ve ne durumlarda kullanılacağı, yan etkileri, saklama şartları ve ilacı kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Augmentin Bid 1000 mg Nasıl Kullanılır?

Augmentin Bid 1000 mg, 12 yaş üzerinde olan çocuklar ve yetişkinler için uygundur. 12 yaş ve altında olan çocukların kesinlikle kullanmaması tavsiye edilir. Bu gruplardaki çocuklar için Augmentin’in süspansiyonu formu bulunmaktadır. Çiğnemeden yutulmalı, gerektiği durumlarda ikiye kırarak da yutulabilir. Sindirim sistemindeki rahatsızlıkları engellemek amacıyla yemeğin başlangıcında alınması istenir.

Augmentin Bid 1000 mg Reçetesiz Alınır mı?

Augmentin Bid 1000 mg diğer antibiyotiklerde olduğu gibi sadece reçete ile alınabilen bir antibiyotiktir.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

İlginizi Çekebilir!!!  Dextrocin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Augmentin Bid 1000 mg Ekşi Sözlük

– İki gün boyunca durmadan öksürüğüm vardı ve uyku problemi çekiyordum. Göğsüm parçalanıyor gibi hissediyordum. Sürekli hapşırıyordum. Doktora gittiğimde bana Augmentin’i verdi. Sabah akşam kullanacaktım 12 saat arayla. İlkini aldıktan 10 saat sonra daha ikinciyi almadan öksürükten ve hapşırıktan eser kalmadı.

– Gripten bitik düşenleri iki gün kullanarak ayaklandıran ilaçtır. Vücuttaki iltihaplanmayı, burundan atmayı sağlar. İdrar yollarınıza da bazı yan etkileri olabilir.

Augmentin Bid 1000 mg Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Augmentin Bid 1000 mg Yararları Nelerdir?

Augmentin Bid 1000 mg, vücutta gerçekleşen enfeksiyonlardaki iltihapları iyileştirmeye ve bakterileri durdurup yok etmeye yarar.

Augmentin Bid 1000 mg Zararları Nelerdir?

Augmentin’in de diğer antibiyotiklerde olduğu gibi bazı yan etkileri ve zararları mevcuttur. Karın ağrısı, bulantı, kusma, ishal gibi bazı yaygın şikayetleri olduğu gibi bunlar kişiden kişiye değişim göstermektedir.

Augmentin Bid 1000 mg Yan Etkileri

Augmentin’in sıklıkla görülen yan etkileri ishal, bulantı, kusma, deride tahriş ve mantar enfeksiyonlarıdır. Bunlar hafif seyreden etkilerken bazı ciddi yan etkileri de bulunmaktadır. Penisilin tedavisi gören hastaların bazılarında alerjik tepkiler görülebilir. Bu gibi durumlarda hemen doktorunuzu bilgilendirmeli veya en yakın acil servise gitmelisiniz.

Augmentin bazı kişilerde ise karaciğerde hasara yol açabilir ve sarılığa neden olabilir. Bunun belirtileri iştahsızlık, karında ağrı, cilt ve gözde sararma durumu, idrarın koyu renkli olması, midede bulantı ve kusmadır. Yine bu belirtileri gösteriyorsanız doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Augmentin Bid 1000 mg Kaç Saatte Bir İçilir?

Augmentin Bid 1000 mg, hafif ve orta şiddetli enfeksiyonlarda günde 2 defa 625 mg’lık tablet, şiddetli enfeksiyon durumlarında ise yine günde 2 kere 1 mg’lık tabletler şeklinde alınmalıdır. Tavsiye edilen tedavi süresi 14 günden fazla olmamasıdır.

İlginizi Çekebilir!!!  Panto 40 mg Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Augmentin Bid 1000 mg Muadili

Augmentin Bid’in piyasada bulunan muadilleri, Amoklavin Bid, Amoksilav Bid, Bioment Bid, Croxilex Bid, Klamoks Bid, Klavon Bid, Klavunat Bid antibiyotikleridir. Bu antibiyotikler de Augmentin gibi amoksisilin ve klavulanik asit etkin maddesi içermektedir.

Augmentin Bid 1000 mg Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Augmentin Bid 1000 mg Kullanımı

Augmentin Bid, yetişkinler ve 12 yaş üstündeki çocuklar için kullanımı uygun görülen bir antibiyotiktir. Doz alımı unutulduğu zamanlarda hatırlandığı zaman alınması tavsiye edilir. Fakat diğer dozu alacağınız zaman hatırlarsanız kesinlikle çift doz almayınız. Augmentin, hekiminizin size önerdiği süre boyunca kullanılmalıdır. İyileştiğinizi düşünseniz bile size söylenen süre bitmeden kullanmayı bırakmayınız.

Augmentin Bid 1000 mg Yasaklandı mı?

Augmentin Bid 1000 mg için herhangi bir yasak yoktur.

Augmentin Bid 1000 mg Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Augmentin’de bulunan etkin maddelerin ikisi de anne sütüne karışabilir. Bu nedenle emzirilen bebeklerde çeşitli enfeksiyonlar görülme olasılığı vardır. Kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışmanız gerekmektedir.

Augmentin Bid 1000 mg Etken Maddesi

Augmentin Bid 1000 mg’ın iki adet etkin maddesi vardır. Bunlar amoksisilin ve klavulanik asittir.

Augmentin Bid 1000 mg Şikayetleri

Genel olarak hafif ve orta seviyede seyreden yan etkileri olan bu antibiyotik kişiden kişiye farklı yan etkilerde bulunabilir.

Augmentin Bid 1000 mg Aç mı Tok mu Kullanılır?

Tavsiye edilen kullanım şekli mide ve bağırsakta oluşabilecek rahatsızlıkları engellemek adına yemek başlangıcında alınmasıdır.

Augmentin Bid 1000 mg Uyku Yapar mı?

Augmentin Bid 1000 mg’ın prospektüsünde uykuya neden olabilecek herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
6