Televizyon

Netflix’in Önünde Açlık Grevi

Dünya genelinde çok sevilen ve pek çok kullanıcısı olan Netflix dizilerinden The OA iki sezon boyunca yayınlanarak çok sevildi ve geniş bir izleyici kitlesine sahip oldu. Başrollerini Brit Marling ve Jason Isaac’in paylaştığı dizi yeni sezon için Netfilx’ten onay alamadı. Ağustos ayının başında iptal kararı çıkan dizi için sosyal medya üzerinde “#Save The OA” etiketi ile büyük bir kampanya oluşturuldu ve etiket dizinin sevenleri tarafından büyük bir sosyal medya tepkisine yol açtı.

Dizinin sevenleri Hollywood’daki Netflix genel merkezi önünde bir protesto gerçekleştirerek iptal kararına tepki gösterdi. Dizinin hayranlarından Emperial Young (35) bu protestoyu daha da ileri götürerek açlık grevine başladı. Dizinin büyük hayranı olan Young, iptal kararı reddedilene kadar açlık grevine devam edeceğini bildirdi.

The OA İptal Kararına Büyük Tepki

Young bir süredir işsizlik ile mücadele ettiğini belirtti ve televizyonun kendisi gibi sorunlar ile başa çıkmak için çok önemli bir rolü olduğunu belirtti. Dizinin fiziksel ve psikolojik yetersizlikleri olan karakterleri, toplum tarafından dışlanan LGBTQI ve siyahi bireyleri konu aldığı biliniyor.

Toplumdaki anomalileri ve dezavantajlı grupları konu alan dizi sayesinde pek çok kişinin bu gibi sorunlara karşı daha olumlu ve yapıcı tutumlar sergilediği görülmüştür. Bu nedenle dizinin hayranları protesto başlatmıştı. Young grev kararını kapitalist güçlere karşı ve farkındalık yaratma amacıyla başlattığını açıkladı. Netflix açlık grevi ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu