Moda

Moda Devinin Gizli Aşk Üçgeni

Dünyaca ünlü moda devi Bottega Veneta’nnın ortaya çıkan aşk üçgeni ve moda kariyeri moda severler başta olmak üzere birçok kişiyi hayrete düşürüyor. Dünyanın da yakından tanıdığı ve milyon dolarlık bir marka olan Bottega Veneta gündeme gizli aşk üçgeni geldi. 1960’larda markanın kurucusu olan ismin eşi olan Laura, bir başka markanın sahibi ile gizli aşk yaşamaya başlıyor. Laura eşi ve aynı zamanda markanın da kurucusu olan Taddei ile boşanıyor. Sonuç olarak ise markanın başına gelen Laura, BottegaVeneta’yı dünyanın en ünlü markalarından biri haline getiriyor.

Vicenza şehrinde kurula markanın o zamanki kurucuları olan Zengiaro ve Taddei olup Laura da Taddei’nin eşi olarak bulunuyordu. Markanın kuruluş amacı ilk olarak İtalya’da deri işçiliğini tekrar dünya markası haline getirmek olarak yer alıyordu. Fakat kurucu ortaklardan Zengiaro şirketi bıraktı ve markayı bir diğer İtalyan markası olan VittorioMoltedo satın aldı. VittorioMoltedo markasının sahibi ile aşk yaşamaya başlayan Laura daha sonra kocasından boşanıp bu markanın başına geçmiş.

Bottenaga Veneta İki Kez El Değiştirmiş

VittorioMoltedo tarafından satın alınmasının ardından marka sahibi ile aşk yaşayan Laura daha sonra Laura Moltedo olarak şirketin başına geçmiş ama şirketi fazla önemsemediğinden marka prestij kaybetmiş. Değer ve prestij kaybının ardından ise Kering tarafında 156 milyon dolar karşılığında satın alınmış. O günden bu yana BottenagaVeneta dünyanın en önemli moda markalarında biri olarak yer alıyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu