Haber

Medya Oscarları Ödülü Zeynep Kartal’a Gitti

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) bu yıl da Medya Oscarları Ödülleri’ni ödül kazananlara takdim etti. İngiltere’de yaşamını sürdüren Türk moda tasarımcısı Zeynep Kartal da bu yılki törende Türkiye’nin yurt dışındaki tanıtımını sağladığı için ve sosyal sorumluluk projelerine sağladığı katkılarından dolayı ödüle layık görüldü.

Zeynep Kartal plaketini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı ve bu ödüle layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu dile getirdi. 30 yıldır moda dünyasında önemli bir yere sahip olan Kartal, moda defilelerinde de Türkiye’nin tanıtımını yapacak sergiler ve sunumlar yapmaya da devam ediyor.

Elbise-i Osmaniyye

Bu yıl gerçekleşen Londra Moda Haftasında Kartal adından çokça söz ettirecek bir defileye imza attı. Bu defilesinde Thomas Allom’un İstanbul ziyareti sırasında inceleme fırsatı bulduğu ve ardından bu yapıları resmettiği gravür sergisi ile ülkemizin tarihi ve simgesel yapılarını tanıttı. Ayrıca defilesinde farklı etnik kökenlere sahip kadın ve erkeklerin giysilerini de tanıttı. Bu sayede ülkemizde yaşayan etnik kökenler arasındaki benzerlikler ve farklılıklara da dikkat çekmiş oldu.

Hazırlamış olduğu son defilesinde ise Suriyeli kadın sığınmacılar ile birlikte defilesini hazırlayan moda tasarımcısı Kartal dünya basınında da adından sıkça söz edilmesini sağladı. Suriyeli sığınmacı kadınların var olma, hayatta kalma çabasına defilesi ile destek olarak tüm dünya milletlerinden de tam not aldı.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu