Avelox 400 mg 7 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Photo of author

By admin

OR [rank_math_breadcrumb]

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Avelox 400 mg enfeksiyona neden olan türlü bakterileri öldürmeyi sağlayan antibiyotik ilaçtır.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Nedir?

Avelox etken maddesi moksifloksasin olan bu ilaç film kaplı tabletler halinde satılmaktadır. Bir film kaplı tablet, 400 mg etken maddeyi içinde bulundurur. Etken maddesi nedeniyle kinolon grubuna dahil olan bir antibiyotiktir.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Ne İşe Yarar?

Avelox mikropların sebep olduğu bazı enfeksiyon yaratan hastalıkları tedavi etmeye yarar. Direnç gücü yüksek olan ve bazı antibiyotiklerin etki edemediği bakterileri de yok edebilme özelliği ile bilinir.

İlginizi Çekebilir!!!  Accuzide 20 mg/12,5 mg 30 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Ne İçin Kullanılır?

Avelox 400 mg kronik bronşitte meydana gelen kötüleşme, akciğerde oluşan enfeksiyon, lokal deri ve doku enfeksiyonları, sinüzit, diyabetin sebep olduğu bazı enfeksiyonel yaralar gibi durumların tedavisinde kullanılır.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Kullananlar

Avelox kullanıcıları ilaçla ilgili faydalarından ve yan etkilerinden bahsettikleri bazı yorumlarda bulunmuşlardır. Bunlardan bazıları;

Kullanıcı diyor ki,

Uzun süre yaşadığım sinüzit sıkıntısını diğer antibiyotiklerin yapamadığı şekilde geçiren antibiyotiktir. Orta seviyede bazı yan etkileri (mide bulantısı, ishal gibi) olsa da hastalığa olan tesiri nedeniyle gözardı edilebilir.

Zatürre hastalığımı geçirmesine rağmen çokça yan etkisine maruz kaldım. Oldukça sert bir sersemlik hissi ile beraber, mide bulantısı, halsizlik gibi yan etkiler etkisini gösterdi. Ayrıca sebep olduğu çarpıntı uykudan uyandırıyordu ve feci bir baş ağrısına neden oluyordu.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Eczane Fiyatı 2020

Avelox 400 mg 7 film tablet eczane fiyatı 2020 yılı için son olarak 43,56 TL olarak belirlenmiştir.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Prospektüsü

Avelox 400 mg 7 film tablet prospektüsünde ilacın etken ve yardımcı maddelerinin yanı sıra kullanılacağı durumlar ve kullanım yollarına yer verilmiştir. Ek olarak kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekecek durumları ve saklanma koşulları da bu prospektüs içinde bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!!!  Tranko Buscas Nedir? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir?

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Nasıl Kullanılır?

Avelox 400 mg diğer ilaçlarda olduğu gibi yine doktorunuzun size reçete ettiği şekilde kullanılmalıdır. Dolu bir bardak su ile beraber yutularak alınır. Tedaviyi başarılı bir şekilde atlatmak için doktorun tavsiye ettiği kullanım süresine uymanız gerekir.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Reçetesiz Alınır mı?

Avelox 400 mg 7 film tablet eczanelerden normal reçete ile alınabilir.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Ekşi Sözlük

Zatürre teşhisi konulduktan sonra hekimimin verdiği antibiyotiktir. Güçlü bir etki gösterip iyileşmemi sağlayan ilaç, aynı zamanda ağır yan etkilerini de gösterebilir.

Uzun süredir çektiğim kas ağrılarıma sebep olmuştur. Bazı basit hastalıkları için kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem. Yan etkileri ağır sonuçlar yaratabiliyor. Muadili olan daha hafif ilaçlara bakabilirsiniz, tabi ki doktor kontrolünde…

İlacın neden alerjik tepkimeler yüzünden zor anlar geçirdim. Kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bir antibiyotiktir.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Yararları Nelerdir?

Avelox 400 mg enfeksiyon yaratan bakterileri yok etmeye yarayan güçlü bir antibiyotiktir. Muadillerine kıyasla daha dirençli olan bakterilere karşı da etkisi oldukça fazladır.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Zararları Nelerdir?

Avelox bazı hastalarda kalp ritminde bozulmalara neden olabilir. Bazen de tedavi başladıktan hemen sonra alerjik tepkimeler meydana getirebilir. Bu durumlarda doktorunuza başvurmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir!!!  Mamsel Maflor Probiyotik Saşe Nedir? Ne İşe Yarar?

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Yan Etkileri

Avelox 400 mg 7 film tablet nefes alıp verme zorluğu, karın ağrısı, vücudun bazı bölümlerinde şişmeler yaratabilir. Ayrıca kalp ritmi düzensizliği, eklem ağrıları, cillte kabarmalar, ateş gibi yan etkilerde de bulunabilir. Bu gibi durumlarda doktorunuza veya en yakın acil servise başvurulması gerekmektedir.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Kaç Saatte Bir İçilir?

Avelox 400 mg doktorunuzun farklı bir önerisi olmadığı sürece günde en fazla 1 doz kullanılmalıdır. Tedavi süresi de hastalığınızın derecesine göre farklılık gösterebilir. Genel olarak 5 ila 14 gün arasında kullanılır.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Muadili

Avelox 400 mg 7 film tablet muadili olarak Atafloks, Demoxif, Mofelox, Moksefen, Moksine, Moxacin, Moxai, Moxday, Pitoxil gibi 400 mg’lık 7 film tablet antibiyotikler bulunmaktadır. Etken maddeleri Avelox gibi moksifloksasindir.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Yasaklandı mı?

Avelox 400 mg 7 film tablet kullanımına dair getirilmiş bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Avelox 400 mg etken maddesi anne sütüne karıştığı bilindiğinden bebeğe zarar verebileceği için emziren anneler tarafından kullanılması tavsiye edilmez. Kullanmadan önce mutlaka doktorunuz ile konuşmanız gerekir.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Etken Maddeleri

Avelox 400 mg 7 film tablet etken madde olarak hidroklorür halinde moksifloksasin içerir. Moksifloksasin, enfeksiyon yaratan çeşitli bakterileri yok etmeye yarar.

2 Günde 5 Kilo Verdiren İngiltere Diyeti için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Şikayetleri

Avelox 400 mg kullananlar ilaç ile ilgili bazı şikayetlerde bulunmuşlardır. Yan etkilerinden bahsedilen bu şikayetlerden bazıları;

Normalde ilaçların yan etkilerine çok az maruz kalsam da bu ilaç oldukça etkiledi. Midede bulantı, ağızda kuruluğun yanı sıra nabzımı arttırdı ve uyku düzenimi bozdu.

Doktorum tarafından verilen ilacı kullandıktan sonra neden olduğu çarpıntı nedeniyle uyku uyutmadı. Ağzımı ve dudaklarımı kuruttu, elimde ayağımda terlemeye sebep oldu.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Aç mı Tok mu Kullanılır?

Avelox 400 mg 7 film tablet yeterli derecede sıvı ile beraber açlık veya tokluğa bakmaksızın alınabilir.

Avelox 400 mg 7 Film Tablet Uyku Yapar mı?

Avelox içinde bulundurduğu maddelerin kişiler üzerindeki etkisine bağlı olarak uyku hali oluşturabilir.

Rate this post

Yorum yapın

6
greencoffeedietnow.com -
ACIBADEM Health Point -