Yaşam

Evlilik Öncesi Çift Terapisi

İstanbul Güngören’de bulunan Aile Danışma Merkezi, ücretsiz olarak çiftlere evlilik öncesi danışma hizmeti vermektedir. Güngören Aile Danışma Merkezinde görev yapan 3 psikolog, çiftlere evlilik öncesinde danışmanlık hizmeti vererek aile kurumunun daha güçlü temeller ile başlatılması ve uzun soluklu olması amacıyla çalışma sağlamaktadır.

Daha önce de anne- baba okulu ve eş okulu gibi çeşitli projelere imza atan Güngören Aile Danışma Merkezi toplum aile yapısının güçlenmesi ile ilgili etkili çalışmalar yapmaktadır. Bu projelerde çiftlerin birbirini daha iyi tanıması ve aile temellerinin daha güçlü olması amacıyla çift terapisi hizmeti vermişlerdir. Bununla beraber ailelerin çocukları ile ilgili yaşadıkları sorunlarda daha sağlıklı tepkiler verebilmesi ve kriz durumunda kolay çözüm bulabilmesi için anne- baba okulu da kurulmuştur.

Kadına Şiddetin Önüne Geçebilmek İçin

Şiddet vakalarının gerçekleştiği çevre genellikle en yakın çevreden gelmektedir. Şiddetin son bulmasının yolu da şiddet meydana geldikten sonra cezalandırmak yerine şiddetin hiç meydana gelmemesi olmalıdır. Böyle düşünerek yola çıkan Güngören Belediyesi çiftlerin evlenmeden önce çift terapisi alarak daha sağlam temellere dayanan ilişkiler kurmasını desteklemektedir. Bu hizmet tamamen ücretsiz olarak sağlandığından her çift bu destekten yararlanabilmektedir.

Terapiler esnasında çiftlerin sorunlar ile ortak başa çıkma becerilerinde gelişme sağlama, öfke ve gerginlik anlarında eşlerin kendilerini kontrol altında tutması için çalışmalar yapılmaktadır. Bu terapiler sayesinde eşler zorluk yaşadıkları anlarda da uyum içinde hareket etmeyi öğrenerek daha mutlu bir ilişki sahibi olmaktadır.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu