İlaç Rehberi

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Nedir? Kullanıcı Yorumları

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Nedir? Kullanıcı Yorumları

Dicetel 50 mg 40 film tablet, pinaveryum bromür içerir ve antispazmodik olarak adlandırılan ilaç grubuna dahildir. Bağırsak ile safra kanalınıza etki eden bir ilaç olmakla birlikte, bağırsak ya da safra kanalında herhangi bir spazm söz konusu olduğu zaman kuvvetli bir kasılma ile şiddetli ağrı oluşur ve Dicetel 50 mg 40 film tablet kullanımı spazm ve ağrının geçmesini sağlamaktadır.

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Nedir?

Dicetel 50 mg 40 film tablet, karton bir kutu içerisinde 40 film tablet bulunan blister ambalajlarda satışa sunulan turuncu renkli ve yuvarlak şeklinde bir ilaçtır. Bağırsak ve safra kanalında meydan gelen tıbbi sorunlar nedeniyle oluşan mide ve bağırsak ağrılarının tedavisinde kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir!!!  MIFLONIDE 400 mcg 60 Kapsül Nedir? Ne İşe Yarar

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Nedir? Kullanıcı YorumlarıPin

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Ne İşe Yarar?

Dicetel 50 mg 40 film tablet, bağırsak ve safra kanalında oluşan tıbbi sorunlar nedeniyle oluşan,

 • Mide ağrısı ve kramp
 • İshal, kabızlık veya her ikisi
 • Şişkinlik ve yellenme gibi şikayetleri ortadan kaldırmaktadır.

Magnorm 365 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Ne İçin Kullanılır?

Dicetel 50 mg 40 film tablet, bağırsak ve safra kanalında oluşan tıbbi sorunlardan kaynaklanan ağrı ve kramp gibi olumsuzlukları tedavi için kullanılırken, aynı zamanda baryum lavmanı yapılmadan önce bağırsağın dışkıdan tam olarak temizlenmesi amacıyla da kullanılmaktadır.

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Kullananlar

Dicetel 50 mg 40 film tablet kullananlar ilaç ilgili yorumlarda bulunurken, genel anlamda etkili bir ilaç olarak anlatılmaktadır.

Kullanıcı diyor ki,

Mide fıtığından dolayı ameliyat oldum ve ameliyat sonrasında doktorum tarafından verilen yemeklerle birlikte aldığım bir ilaçtır. Yemeklerin midede şişkinlik yapmasını engellemektedir.

Kullanıcı diyor ki,

Mikrobik bir hastalığa yakalandığım zaman doktor tarafından bağırsak hareketlerimin düzenlenmesine yönelik verilen bir ilaçtır ve turuncu renkteki küçük tabletleri tok karnına içiyordum. Gerçekten bağırsak bölgesindeki hareketliliği azalttığı gibi ağrıyı da azaltmaktadır.

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Eczane Fiyatı 2020

Dicetel 50  mg 40 film tablet eczane fiyatı 2020 yılı için 49,19 TL olarak belirlenmiş olup, ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından da karşılanmaktadır.

İlginizi Çekebilir!!!  Prednol Nedir? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir?

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Prospektüsü

Kullanım talimatı olarak sunulan Dicetel 50 mg 40 film tablet prospektüsü, kutu içerisinde yer almaktadır. İlaç kullanılmaya başlanılmadan önce kullanma talimatının dikkatlice okunması gereklidir. İçerisinde kullanım alanlarından yan etkisine kadar birçok detay yer almaktadır.

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Nedir? Kullanıcı YorumlarıPin

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Nasıl Kullanılır?

Yetişkinler tarafından kullanılabilen Dicetel 50 mg 40 film tablet, normal olarak günde 3 defa 1 doz şeklinde kullanılmaktadır. Şayet doktorunuzun uygun görmesi durumunda günde en fazla 6 tane olmak üzere doz artırımı yapılabilmektedir.

Dicetel 50 mg 40 film tablet, baryum lavmanı öncesinde kullanılacaksa, doktora gideceğiniz güne kadar 3 gün kullanılmadı gerekmektedir. Günde 2 tablet kullanılması yeterli olmaktadır.

Ayrıca Dicetel 50 mg 40 film tablet yemek borusunu tahriş edebildiği için yemek ortasında bir bardak su ile içilmelidir ve gün içerisinde eşit aralıklarla aynı zamanda almanız gerekmektedir.

Magnorm 365 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Ekşi Sözlük

Dicetel 50 mg 40 film tablet Ekşi Sözlük üzerinden kullanıcı yorumları yapılmış olup, özellikle bağırsak problemlerinde etkili olduğu belirtilmektedir.

Kullanıcı diyor ki,

9 yıl gibi uzun süren mide ve bağırsak bölgelerimdeki ağrılar nedeniyle doktorum tarafından yazılan ilaçtır. Ailesel Akdeniz Ateşi hastalığı şüphesiyle doktora gitmiştim, serum ve ağrı kesicilerin iyi gelmesi nedeniyle doktor bu şüpheyi elerken, zaten gen testi sonuçlarımda temiz çıktı. Bağırsak akutundan şüphelenerek doktor bu ilacı önerdi. 3 aydır düzenli kullanıyorum ve ağrılarım geçti ama çok fazla akıntıya neden oluyor.

İlginizi Çekebilir!!!  Acnelyse 20 gr Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Kullanıcı diyor ki,

İçerdiği pinaveryum bromür nedeniyle safra ya da bağırsak kanalında oluşan ağrıları ve spazmlara iyi gelen bir ilaçtır. Aynı zamanda aşırı derece mevcut olan yellenme sorunuma iyi gelerek, beni zor bir durumdan kurtarmıştır.

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Yararları

Dicetel 50 mg 40 film tablet yararları arasında bağırsak ya da safra kanallarında oluşan spazmlara bağılı olarak oluşan ağrıların tedavisi dışında;

 • İshal, kabızlık ya da her iki durumun tedavisi,
 • Mide ağrısı ve krampların tedavisi,
 • Yellenme ve şişkinlik tedavisi yer almaktadır.

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Zararları

Dicetel 50 mg 40 film tablet zararları incelendiğinde etken maddesine duyarlı olan kişilerde nefes almada zorluk ve yüz, dudak, dil ya da boğazda şişme olarak kendini gösteren alerjik reaksiyonlara neden olmaktadır. Ayrıca kızarıklık, döküntü, kaşıntı ya da ürtiker deri hastalıkları oluşabilmektedir ki bu tür belirtilerin görülmesi durumunda mutlaka bir doktora başvurulması gerekmektedir.

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Nedir? Kullanıcı YorumlarıPin

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Yan Etkileri

Dicetel 50 mg 40 film tablet yan etkileri yukarıda belirttiğimiz gibi etken maddesi olan pinaveryum bromüre duyarlı olan kişilerde görülmekte olup, aşağıdaki olumsuzluklardan herhangi  biri söz konusu olduğunda doktora ya da hastaneye başvurulması gerekmektedir.

 • Yutma zorluğu,
 • Karın ya da mide ağrısı,
 • Diyare gibi yemek borusu, bağırsak ya da mide rahatsızlıkları,
 • Hasta olma ya da hasta hissetme hali.

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Aç mı, Tok mu Kullanılır?

Dicetel  50 mg 40 film tablet yemek borusunda tahrişe neden olabileceği için yemek ortalarında bol su ile içilmesi gereken bir ilaçtır. Aç karna içilmemesi tavsiye edilmektedir.

Magnorm 365 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Saneloc 50 Mg ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Benical Cold ile İlgili Bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Dicetel 50 mg 40 film tablet emziren anneler tarafından kullanılması tavsiye edilmeyen bir ilaçtır. Emziren annenin şikayetlerini bildirirken emzirme döneminde olduğunu doktoruna belirtmesi gerekmektedir.

Dicetel 50 mg 40 Film Tablet Muadili

Dicetel 50 mg 40 film tablet muadili olarak aşağıdaki ilaçlar önerilmektedir.

 • Dicetel 50 mg 80 film tablet
 • Pinades 50 mg 40 film tablet
 • Pinades 50 mg 80 film tablet
Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
2