Moda

2019 Güz Modası Renkleri

2019’un yaz aylarını da geride bıraktığımız şu günlerde birçok moda sever ve takipçiyi yakından ilgilendiren sonbahar modasına ilişkin bilgiler belli olmaya başladı. Özellikle renk olarak açık ve neon tonların ağırlıkta olduğu bu yaz sonrasında sonbahar ve kışta moda severleri mutlu edecek renk paletleri kullanılacak gibi görünüyor. Bu noktada birçok marka çoktan sonbahar kış renklerini ilan ederken bu güz döneminde sık kullanılacak renkler ise pastel ve yumuşak renkler olacak. Özellikle güz ve kış modasının vazgeçilmezi olan lacivert, siyah ve gri renklerinin yanında pastel sarı, mor, yumuşak mavi ve gri renkleri yer alıyor. Ayrıca bu sezon sarının birçok tonu da tercih edilecek.

Hardal Öne Çıkıyor

Yeni sonbahar modasında öne çıkan pastel renklerden biri de hardal rengi. Bu noktada renk trenlerinde de çok sık kullanılan hardal rengi, koyu ve açık tonları ile de kullanılıyor. Puslu ve yumuşak maviler ile tamamlayıcı bir tezat şıklığı elde etmek isteyenler ayrıca çedar tonları ile gri kombini de yapabilmektedir. Bunun yanı sıra 2019’un sonbaharında ise moda evlerinin tercihi ise tek renk olmayıp çeşit çeşit puslu, pastel ve yumuşak renklerin kombini olan tamamlayıcıları kullanmak. Özellikle pastelin çok tercih edildiği ve genel olarak ise puslu ve yumuşak renklerin birbirini tamamlayarak kullanıldığı bir geçiş olacak gibi görünüyor. Marjinal tamamlayıcı olarak ise neon renkler yazdan sonra yine favori olacak.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu