Haber

12 Kadının Tacizciyi Yakalatan Tuzağı

Son zamanlarda kadına şiddet haberleri gündemde yer alırken aynı zamanda kadınlara yönelik taciz ve hakaret haberleri de gündeme geliyor. Gündemde yer alan en son haberde yine kadınlara yönelik bir taciz haberi yer almakla birlikte bu haberi özel kılan ise kadınların 80 yaşındaki tacizciyi tuzak kurarak polise teslim etmeleri şeklinde gerçekleşmiştir.

İlgili olay Adana’nın Seyhan ilçesinde meydana geldi. Açıklanan bilgilere göre 80 yaşındaki bir şüpheli tarafından Onur Mahallesi’nde yaşayan kadınlar bir süredir elle, gözle ve sözle taciz edilmekteydi.

80 yaşındaki tacizcinin saldırılarına maruz kalan 12 kadın, bir araya gelerek tacizcinin yakalatılması için iş birliği yapmaya karar verdi. Kadınlar ilk olarak mahallenin giriş ve çıkış noktalarında nöbetleşerek beklemeye başladı. Şüphelinin mahalleye giriş yapması ile birlikte tacize başlaması da bir oldu. Mahallede evini önünde oturan bir kadını elle taciz etmeye başlayan şüpheli, kadının bağırması üzerine kaçmaya başladı. Fakat bu sefer nöbet bekleyen kadınlar tarafından yakalandı.

Şüpheli Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Tacizcinin davranışlarından bıktıklarını ifade eden kadınların yaptığı açıklamada şüphelinin belirli zamanlarda mahalleye gelerek kendilerine tacizde bulunduğunu, çoğu zaman mahallede çıplak gezindiği ve kadınlara uygunsuz tekliflerde bulunduğu ifade edildi. Çocuklarını bile dışarıya çıkaramadıklarını ifade eden kadınların şüpheliye bu sebeple tuzak kurduğu ve yakalatarak polise teslim edildiği öğrenildi. Polis şikayet üzerine olay yerine geldi, şüpheli de polisler eşliğinde ifade evermek amacı ile polis merkezine götürüldü. Olay hakkında soruşturma başlatıldı.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu