En İyi Hamilelik Uygulaması

Photo of author

By admin

OR [rank_math_breadcrumb]

En İyi Hamilelik Uygulaması

Hamilelik döneminin başlaması ile beraber anne adaylarının hamilelik döneminde yardımına koşan bazı uygulamalar olduğunu görüyoruz. Gelin bu uygulamaların neler olduklarını ve ne işe yaradıklarını hep beraber inceleyelim…

En İyi Hamilelik Uygulamaları Nelerdir?

En iyi hamilelik uygulamaları arasında gösterilen bazı uygulamaları sizler için sıraladık. İşte hamilelik döneminizde kullanabileceğiniz bazı uygulamalar:

 • Dr. Banu Çiftçi & Hamilelik
 • Sprout
 • The Wonder Weeks
 • Hamilelik Testi
 • Hamilelik Rehberi – Gebelik Takibi
 • Doula Doğum Koçu Hamilelik
 • Pregnancy Calculator and Tracker
 • Sesli Masal Kitabı
 • Eat Sleep Simple Baby Tracking
 • Dad’s Guide to Newborns – The Video Guide
 • Bebek Uyutucu
 • My Baby & BLW
 • Hamile Pilatesi
 • Babylist Baby Registry

Şimdi gelin bu uygulamaların nasıl kullanıldıklarını ve ne işe yaradıklarını sırasıyla inceleyelim…

En İyi Hamilelik UygulamasıPin

Op. Dr. Banu Çiftçi & Hamilelik Uygulaması Nedir?

Yalnızca iOS uyumlu olan bu uygulama, App Store üzerinden 4,6 gibi yüksek derece oy almasıyla öne çıkıyor. Bu uygulama ile birlikte hamileliğe hazırlık döneminiz içerisinde dikkat etmeniz gerekenler ve bebeğinizin haftalık gelişim süreci hakkında detaylı bir yardım alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bilgilenmenizi sağlayacak çeşitli videolar, hatırlatıcılar ve hamilelik dönemi hakkında tavsiyeler de bu uygulama içerisinde yer alıyor. Ayrıca, içerisinde bulundurduğu gebelik çizelgesi sayesinde hamilelik döneminizin önemli tarihlerini hesaplayabilir ve kilo kontrolü yapabilirsiniz.

Uygulamanın en dikkat çekici özelliklerinden birinin ise bebeğinize mektup yazabilme özelliği olduğunu belirtmemiz gerekir.

İlginizi Çekebilir!!!  Nabızdan Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Uygulamayı App Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Uygulamayı Play Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Sprout Nedir?

Hem Android hem de iOS kullanıcıları için hazırlanmış olan bu uygulamada yer alan bilgileri, Kraliyet Obstetrisyenler ve Jinekologlar Birliği ile Birmingham Kadın Hastanesi doktorlarınca hazırlanmış olması dikkat çekiyor.

Uygulamada yer alan İnteraktif Hamilelik Günlüğü sayesinde hamilelik sürecinizdeki özel anları kayıt altında tutabilirsiniz. Doktorunuza yapacağınız ziyaret planlarını hazırlayacak yazılımlardan tutun bebeğinizin tekmelerini sayacak yazılımlara kadar birçok özel uygulamayı da içerisinde bulunduruyor.

Bu uygulamanın Premium versiyonu içerisinde ise bebeğinize ait 3 boyutlu model oluşturma ve sosyal medya paylaşımı yapma gibi dikkat çekici bazı özellikler yer alıyor.

Uygulamayı App Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Uygulamayı Play Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

En İyi Hamilelik UygulamasıPin

The Wonder Weeks Uygulaması Nedir?

Bu uygulama da iOS ve Android uyumlu olması ile ön plana çıksa da uygulamayı Türkçe kullanmak isteyenler için biraz zor olabilir. Çünkü, içerisindeki Türkçe oldukça kötü bir çeviriye uğramış. Ancak, uygulamayı İngilizce kullanabilirim diyorsanız kesinlikle kullanmalısınız.

Bu uygulama içerisinde beklenen doğum tarihi baz alınarak bebeğinizin gelişim sürecini takip etmeniz sağlanıyor. Hamilelik süresince neler yapabileceğinize dair önerilerin de bulunduğu bu uygulamanın, kitap versiyonunun da bulunması dikkat çekiyor.

Uygulamayı App Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Uygulamayı Play Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Hamilelik Testi Uygulaması

Yine iOS ve Android üzerinden ulaşabileceğiniz bir uygulama. 4,2 puan ortalamasına sahip bu uygulama, Play Store’da 100 binin üzerinde indirmeye sahip. Hamilelikten şüpheleniyorsanız bu uygulama tam size göre!

Uygulama içerisinde hamilelik semptomları bulunan kadınlara önerilen hamilelik cetvelinin yanı sıra sorduğu sorular sayesinde doğru sonuçlar ve tavsiyeler alınmasını sağlıyor.

En İyi Hamilelik UygulamasıPin

Hamilelik Rehberi – Gebelik Takibi Uygulaması Nedir?

Android kullanıcıları için hazırlanmış olan bu uygulama 4,3 puan ortalamasına ve 100 bin üzerinde indirmeye sahip. Bu uygulama sayesinde haftalık olarak bebeğinizin ve sizin yaşayacağınız değişimlere ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda uygulama sayesinde diğer anne adayları ve doktorlar ile de iletişim kurma imkanınız bulunuyor.

Uygulama içerisinde yer alan gebelik haftası tahmini kısmına son adet tarihinizi yazarak gebelik haftanızı hesaplayabiliyorsunuz. Doğum hazırlığı, günlük, kasılma sayacı, kilo kontrol, tansiyon ölçücü ve hamilelik pilatesi gibi bölümler de uygulamanın artıları olarak karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir!!!  23. Hafta Gebelik – Hafta Hafta Hamilelik

Uygulamayı Play Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Doula Doğum Koçu Hamilelik Uygulaması Nedir?

Yine Android kullanıcıları için sunulan bu uygulama, 50 binin üstünde indirmeye sahip ve 4,4 puan ortalaması yakalamış durumda. Amsterdam Doğum Merkezi uzmanları tarafından önerilen bu uygulama İçerisinde birçok dil seçeneği bulunuyor ve yaşadığınız ilk kasılma ile beraber doğum sürecinizin tamamında sizin yanınızda yer alıyor.

Uygulama içerisinde yer alan Ebe Mary adeta bir doğum koçu olarak bu süreçte yardımınıza koşuyor. Geliştirmesini Doğum Uzmanı Marij Sibie’nin yaptığı uygulamada yer alan ‘Kasılma Başlıyor’ butonuna basmanız durumunda Ebe Mary sizi sakinleştirmeye çalışıyor. ‘Kasılma Bitti’ butonuna basmanız halinde de sizi rahatlatıyor.

Uygulamayı Play Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

En İyi Hamilelik UygulamasıPin

Pregnancy Calculator and Tracker Uygulaması Nedir?

İngilizce dil seçeneği ile sunulan bu uygulama, Android kullanıcıları için piyasa sürülmüş. Özellikle 4,8 gibi yüksek bir puan ortalamasına ve 1 milyondan fazla indirmeye sahip olması, uygulamayı öne çıkarıyor.

Haftalık hamilelik takibi yapabileceğiniz bu uygulama ile bebeğinizin boyundan tutun vücudunda yaşanacak bütün değişimleri güncel olarak takip edebiliyorsunuz. Hamilelik döneminizde nasıl beslenmeniz gerektiği ile ilgili yardımlar da alabileceğiniz gibi kasılmalarınızın takibini de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Uygulamayı Play Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Bebek İsimleri ve Anlamları Kız & Erkek Uygulaması Nedir?

Android kullanıcılarına uygun olan bu uygulama, 4,8 puan ortalamasına ve binden fazla indirmeye sahip. Uygulama 700 kız, 1200 de erkek adı yer alıyor. Klasik ve modern olarak ayrılmış bu isimlerin anlamlarını da detaylıca öğrenebiliyor ve bebeğinizin ismini belirleyebiliyorsunuz.

Uygulamayı Play Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Masal Dinle Uygulaması Nedir?

Android uyumlu olan bu uygulama, 4,4 puan ortalaması ile beraber 10 binden fazla indirmeye sahip. İnternete bağlı olmadan kullanabileceğiniz uygulamada yer alan masalları duyunca, okuyucunun sesi size çok tanıdık gelecek. Hepimizin yakından tanıdığı değerli sanatçı Müşvik Kenter tarafından seslendirilen Kırmızı Başlıklı Kız, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler başta olmak üzere birçok klasik masalı bebeğinize dinletebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir!!!  21. Hafta Gebelik – Hafta Hafta Hamilelik

Uygulamayı Play Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Eat Sleep Simple Baby Tracking Uygulaması Nedir?

Bu uygulama iOS kullanıcıları için hazırlanmış olup, çok kolay bir kullanıma sahip olmasıyla önce çıkıyor. Uygulama sayesinde bebeğinizin yemek saatleri ve uyku saatlerinin yanı sıra bez değiştirme saatlerinin bile takibini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Uygulamayı App Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

En İyi Hamilelik UygulamasıPin

Dad’s Guide to Newborns – The Video Guide Uygulaması Nedir?

Bu uygulamanın şu ana kadar anlattıklarımızdan farkı, baba adayları için hazırlanmış olması. Amazon üzerinden e-kitap olarak sahip olabileceğiniz bu uygulama, baba adaylarının bebekleri ile nasıl zaman geçirebilecekleri hakkında yardımcı oluyor. Ücretli olarak piyasa sürülen bu uygulama ile baba adaylarına bebek tutmadan, yemek yedirmeye kadar birçok konuda adeta bir eğitim veriliyor.

Uygulamayı Amazon üzerinden indirmek için burayı tıklayınız.

Bebek Uyutucu Uygulaması Nedir?

Yalnızca iOS kullanıcıları için üretilen bu uygulama, uyumakta zorlanan bir bebeğiniz varsa tam size göre! İçerisinde bebeğinizin uyumasını sağlayacak birçok farklı ses bulunuyor. Bunların en çok kullanılanları ise fön sesi, anne karnı sesi, süpürge sesi, müzik kutusu ve anne karnı sesi olarak öne çıkıyor.

Arka planda çalışma özelliği de bulunması nedeniyle telefonunuzu kullanmanıza engel olmadan sizlere yardım edebiliyor. Bunun yanı sıra telefonunuzu uçak moduna alarak da kullanabilir ve bebeğinizi cihazınızın zarar verici sinyallerinden koruyabilirsiniz.

Uygulamayı App Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

My Baby & BLW Uygulaması Nedir?

Bu uygulamaya hem iOS hem de Android kullanıcıları erişebiliyor. Baby Led Weaning (BLW) yöntemi sayesinde, bebeğinizin tamamlayıcı besin sürecine geçiş yapmasında yardımcı oluyor.

İçerisinde yer alan hem görsel hem de yazılı anlatımlar ile oldukça şık ve kullanışlı bir uygulama olarak öne çıkıyor. Yemek tariflerinin yanı sıra günlük veya haftalık yemek listelerine kadar birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda bebeğinizin en sevdiği besinleri ve onda alerji oluşturan besinleri belirterek özel bir yemek listesi de oluşturabiliyorsunuz.

Uygulamayı App Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Uygulamayı Play Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Hamile Pilatesi Uygulaması Nedir?

Sadece iOS kullanıcılarının erişebileceği bu uygulama, vücudunuzdaki postural değişimleri sıralayarak size koçluk yapıyor. Bu uygulama sayesinde hem doğum sürecinizde hem de doğum yapmanızın sonrasında vücudunuzun hazır hale gelmesine yardımcı oluyor.

Babylist Baby Registry Uygulaması Nedir?

Hem iOS hem de Android kullanıcıları için hazırlanmış olan bu uygulamaya ücretsiz olarak ulaşabiliyorsunuz. Bebek alışverişinde bir şeyleri unutma korkusu yaşayanlar için birebir olan bu uygulama ile birçok ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz.

Uygulamayı App Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Uygulamayı Play Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Gebelikle ilgili diğer bilgiler için içeriklerimize göz atabilirsiniz.

https://www.bayandoktor.com/gebelik/

Rate this post

Yorum yapın

6
greencoffeedietnow.com -
ACIBADEM Health Point -