İlaç Rehberi

Agnucaston 30 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Agnucaston 30 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Agnucaston adet görme şikayetlerinin tedavisi için kullanılan bitkisel bir ilaçtır.

Agnucaston 30 Tablet Nedir?

Agnucaston tablet adet bozukluklarının dışında memede şişme ve ağrı durumlarında da kullanılabilir.

Agnucaston 30 Tablet Ne İşe Yarar?

Agnucaston kadınlarda karşılaşılan adet dönemlerinde yaşanan düzensizlikleri dengeye sokmaya yarayacak etkiler yaratmaya yarar.

İlginizi Çekebilir!!!  Parasetamol Şurup Nedir?

Agnucaston 30 Tablet Ne İçin Kullanılır?

Agnucaston adet dönemlerini düzene sokmasıyla beraber, kadınların regl dönemini sağlıklı ve ağrısız geçirmesi için de kullanılır.

Agnucaston 30 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Agnucaston 30 Tablet Kullananlar

Agnucaston kullanan bazı kullanıcılar ilaç ilgili genel olarak olumlu yorumlarda bulunmuşlardır. Yan etkilerinden de bahsedenler olmuştur. Bazı kullanıcı yorumları şu şekildedir;

Kullanıcı diyor ki,

– Hayatım boyunca düzenli adet dönemi görmemiş biri olarak doktorumun tavsiyesi ile kullanmaya başladığım bu ilaç sayesinde nihayet düzenli adet dönemine geçiş yaptım.

Kullanıcı diyor ki,

– İlacı 1 ay süreyle kullandım ve bende bazı yan etkilere sebep oldu. Sivilce oluşumu, ciltte yağlanma, şişkin vücut, hızlı kilo alma gibi etkiler gözükmeye başladı. İçindeki bir madde progesteron hormonu salgılanımını arttırıyormuş. Bende progesteron’un eksikliği bir kenara baskınlığı olduğu için etkisi daha da fazla olmuş.

Agnucaston 30 Tablet Eczane Fiyatı 2021

Agnucaston 30 tablet 2021 yılı eczane fiyatı son olarak 27,02 TL olarak belirlenmiş olup eczanelerden temin edilebilir.

Agnucaston 30 Tablet Prospektüsü

Agnucaston tablet prospektüsü içerisinde ilacın içerdiği maddelerin tanımlanması ile beraber, ilacın kullanım koşullarına ilişkin bilgiler vardır. İlacın sebep olabileceği bazı yan etkiler ile beraber ilacı saklama koşulları da prospektüsün içinde kendine yer bulmuştur.

İlginizi Çekebilir!!!  Adalat Crono 30 mg 20 Kontrollü Salım Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?

Agnucaston 30 Tablet Nasıl Kullanılır?

Agnucaston adet dönemleri ile birlikte 2 ila 3 ay arasında kullanımı sonucunda etkisini tam olarak gösterecektir. Adeti düzene soktuktan sonra hamile kalma ihtimalini de arttırır. Meme kanseri olan kişiler ile birlikte etken maddeleri alerjik reaksiyonlar gösterebilecek kişiler ve hamile kadınların kullanımına uygun olmayan bir ilaçtır.

Agnucaston 30 Tablet Reçetesiz Alınır mı?

Agnucaston tablet eczanelerden normal reçeteli veya ücrete tabi olarak reçetesiz olarak alınabilir. Fakat ilacın vücutta göstereceği etkiler bilinmediğinden doktor kontolü sonrası reçetelenip alınması tavsiye edilir.

Agnucaston 30 Tablet Ekşi Sözlük

– Oldukça neşeli ve pozitif olan bir kişi olarak asabiyet halimin arttığı bu dönemlerde bana tekrar hayatı sevdiren ilaçtır.

– 2 ay kullandıktan sonra kendimi çok iyi hissetmemi sağladı. Odaklanma kaybımı minimuma indirdi, migren ataklarımı yok etti.

Agnucaston 30 Tablet Yararları Nelerdir?

Agnucaston kadınların adet düzensizliklerini dengeye sokmasının yanı sıra meme ve başta oluşan ağrıları da gidermeye yarar. Ayrıca gebe kalma oranını da arttırma özelliği vardır.

İlginizi Çekebilir!!!  Arveles 25 Mg Nedir? Arveles 25 Mg Ne İşe Yarar?

Agnucaston 30 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Agnucaston 30 Tablet Zararları Nelerdir?

Agnucaston vücudunuzda ilacın içerdiği maddelere karşı alerji olması durumunda zararlı bir ilaç haline gelebilir. Ayrıca gebe veya gebe kalma ihtimali olanlar ile meme kanseri, tümör, hipofiz bezi hastalığı bulunanlar kesinlikle kullanmamalıdır.

Agnucaston 30 Tablet Yan Etkileri

Agnucaston tablet baş ağrısı, mide bulantısı, hareketlerde bozulma, konfüzyon gibi olası bazı yan etkilere sahiptir.

Agnucaston 30 Tablet Kaç Saatte Bir İçilir?

Agnucaston tablet hekiminizce farklı reçetelenmediği sürece genel olarak günde 1 film tablet olarak alınır. Ağız yolu ile bir bardak su yardımıyla yutularak alınır. Tedavi durumuna göre 2-3 ay boyunca adet dönemleri de dahil olmak üzere kullanımı devam ettirilmelidir. Şikayetlerde azalma veya sona erme durumlarında ise birkaç hafta daha tedavi sürmelidir.

Agnucaston 30 Tablet Muadili

Agnucaston 30 tablet piyasadaki muadilleri Bionorica tablet ve Summer S Eve Vinegar and Water 133 ml solüsyon olarak gözükmektedir.

Agnucaston 30 Tablet Yasaklandı mı?

Agnucaston tablet herhangi bir yasaklamaya tabi değildir.

Agnucaston 30 Tablet Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Agnucaston emzirme dönemi boyunca kullanılmamalıdır. İlacın etkilerine dair yeterli bilgi bulunmadığı gibi hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda süt salgılanımında azalma olduğu görülmüştür.

Agnucaston 30 Tablet Etken Maddeleri

Agnucaston 30 tablet Fructus Agni Casti yani Hayat Ağacı Meyvesi özlü 4 mg kuru ekstreyi etken madde olarak bulundurmaktadır (Özel ekstre BNO 1095). Ayrıca tablet başına 25 mg laktoz monohidrat da yer almaktadır.

Agnucaston 30 Tablet Nedir? Ne İşe Yarar?Pin

Agnucaston 30 Tablet Şikayetleri

Agnucaston tablet kullananların şikayetlerinde genel olarak baş ağrısı, mide bulantısı, kafa karışması gibi bazı yan etkilerin olduğu gözlemlenmektedir.

Agnucaston 30 Tablet Aç mı Tok mu Kullanılır?

Agnucaston tablet kullanıldığı süre boyunca aç karnına alınması tavsiye edilmesine rağmen doktora danışmadan kullanımına başlamamak gerekmektedir.

Agnucaston 30 Tablet Uyku Yapar mı?

Agnucaston 30 tablet için uyku yaptığı yönünde bir şikayet görülmemiştir.

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
5