Gündem

Zihinsel Engelliye Fuhuş Yaptıran Çete Yakalandı

İstanbul’da özellikle evden kaçan, aile içi sorunlar yaşayan ve engelli olan genç kızları kandıran fuhuş çetesine karşı operasyon yapıldı. Genç kızları güzel bir yaşam vaat ederek kandıran ve fuhuş yaptıran çete ATV’nin çok izlenen programlarından olan Esra Erol’da adlı program yayınının canlı yayınında yakalandı. Programda aranan kayıp kızlardan olan ve yaklaşık üç aydır aranan, zihinsel engelli Nurdan adlı kız da son anda çetenin kıskacından kurtulmuş oldu. İki aydan bu yana zorla ellerinde tutukları kıza fuhuş yaptırıldığı ortaya çıktı

İKİ AYLIK ZORLU BİR SÜREÇTEN SONRA YAKALANDILAR

Zihinsel engelli kızın ailesi son olarak Esra Erol’un programına katılmıştı. Esra Erol ve ekibi tarafından yapılan araştırmalarda Nisan ayının sonunda kızdan haber geldi. Engelli kızın kaçırılmadan önce çalışmakta olduğu lokantada biriyle tanıştığı ve sevgili oldukları belirlendi. Bu yakınlaşmanın ardından da kız ortadan kayboldu. Kurtarılan Nurdan S. fuhuş çetesinin yedi gün boyunca onu aç bıraktığını söylediği ve iki ay süresince de zorla fuhuş yaptırıldığı belirtildi.

Zihinsel engelli kızın tanışarak sevgili olduğu İbrahim G. İsimli şahıs da programdaydı. Kıza ulaşılmasının ardından program sırasında tüm yaptıklarını itiraf eden İbrahim yayının bitmesinin ardından Esenyurt Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sorgulanmak üzere karakola götürüldü. İfadeleri tamamlanan İbrahim G. isimli şahsın savcılığa sevkinin sağlandığı belirtildi. Savcılıktaki sorgunun ardından da tutuklanan şahıs cezaevinin yolunu tuttu.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu