Haber

Yüzü Yanan Leyla Demirci için Nakil Bekleniyor

Kahramanmaraş’ta yaşadığı öğrenilen 20 yaşındaki Leyla Demirci isimli genç kız, bir süredir yüz nakli için sıra bekliyor. Daha önce ilk yüz naklini gerçekleştiren isim olan Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından tedavi edilen ve takip edilen Leyla Demirci’nin tedavisi için son noktaya gelindiği ve yüz naklinin yapılması gerektiğine karar verildi.

Hastanın değerlendirilmesi sonrasında basın açıklaması yapan Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, nakil için çok zamanlarının kalmadığını da belirtti.

Gecikmeden Nakil Olması Gerekiyor

Yüzüne örtülen eşarbın yanması sonucunda, yüzünde çok ciddi yanıklar oluşan ve 7 yıldır tedavi gören genç kızın, tek çaresinin yüz nakli olduğu açıklandı. Konu hakkında açıklamalar yapan Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, yıllarca beklemeden bir an önce yüz naklinin yapılması gerektiğini belirtti.

Daha önce 2 bağışçıya ulaşıldığını ancak yaş ve bazı prosedürlere takıldıklarını açıklayan Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, bu süreçte yeniden nakil için donör beklediklerini açıkladı. Bunun için çok fazla süre olmadığı da belirtildi.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu