Moda

Yılın Makyaj Trendi: 90’lara Dönüş

Moda sürekli olarak kendini yeniler. Ancak bu yenilemenin doğasında geriye dönüşler ve çağın ihtiyaçlarını geçmiş trendlerden karşılamak da vardır. Diğer moda trendlerinde yaşanan geriye dönüş makyaj trendlerini de vurdu! Ancak bu geriye dönüş; doğrudan eski tarzların gelmesiyle sınırlı kalmıyor, revize olup günümüze ayak uyduruyor. Günümüz trendlerine göz attığımızda bronz ten, kahverengi dudaklar, mat fondöten kullanımı bizleri adeta 90’lı yılların moda ekollerine götürüyor.

Sık sık karşımıza çıkmakta olan mat görünümlü ten makyajları, 90’lı yılların makyaj ekolünün revize edilmiş hali olarak görünmekte ancak mat fondöten denen ve kalın yapılı, tane tane belirgin görünüme sahip fondötenler 90’larda kaldı. Günümüzde ise o eski fondötenlerin yerini modern mat fondötenler almış durumda. Şimdilerde çantamızdan eksik etmediğimiz bu fondötenler; kaplayıcılık oranı yüksek, ağırlık yapmayan ve mat bitiş sunan birer mucize!

2019 Makyaj Trendi Parlak Göz Makyajı

Mat ten, parlak dudaklar tam da 90’lı yılların makyaj trendlerini akıllara getiriyor. 2018 yılından bu yana sık sık karşılaştığımız parlak dudak trendi hala tercih edilmekte ancak bu parlaklık göz makyajlarında da yerini almaya başladı. Kahverengi dudaklar ile kombin edilen bu glossy göz makyajı ise parlak rujların far yapılmasıyla adeta kendini tamamlıyor. 90’lara dönüşün en güzel yanı ise şüphesiz minimalizmin getirdiği doğallığın dünya üzerindeki tüm kadınlara çok yakışıyor olması!

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu