Haber

Yeni Doğum Yapmış Anneye Yanlış Kan Verildi

Geçtiğimiz gün Antalya’da özel bir hastanede yeni doğum yapmış anneye yanlış kan verildi. Ayşe Ayanoğlu ilk çocuğunu Antalya’da bulunan özel bir hastanede normal doğum yaparak dünyaya getirdi. Ancak doğum sırasında fazla kan kaybettiği için doktor tarafından kan takviyesi yapılmaya karar verildi.

Hemşire yeni doğum yapmış anneye kan vermeye başladı. Ancak akşama doğru fenalaşan anne yoğun bakıma kaldırıldı. Yoğun bakım sırasında korkunç bir gerçekle yüzleşildi. Yeni doğum yapmış anneye yanlış kan grubundan kan verildiği ortaya çıktı. Üstelik 2 ünite kanın tamamının vücuda takviye edildiği duyuruldu. Alınan bilgilere göre;  17 gündür yoğun bakımda olan genç annenin durumunda henüz bir değişiklik yok.

Güzel Gün Acılı Güne Dönüştü

Habercilerle yaptığı konuşma sırasında oldukça acılı olduğu gözlemlenen baba Polat Ayanoğlu; çocuğunun olduğuna sevinemediğini belirtmiştir. Hemşirenin tüplerin üzerine yanlış etiket yapıştırması sonucu meydana gelen olayda yapılan bu küçük yanlışlık büyük bir yıkıma sebep olmuştur.

Güvenlik görüntülerince ortaya çıkarılan olayda hemşirenin yanlış tüpe etiket yapıştırdığı açıkça görülmektedir. Bunun üzerine acilen başka bir hastaneye kaldırılan Ayşe Ayanoğlu yoğun bakıma kaldırılmıştır. 6 gün sonra hayati tehlikesi ortadan kaldırılan genç anne daha sonrasında yoğun bakımda kalmaya devam etmiştir. Halen tedavisi sürmektedir.

Genç anneye yanlış kan verildi gerekçesiyle özel hastaneden şikâyetçi olacağını belirten eş Polat Ayanoğlu son derece üzgün olduğunu belirtmiştir. Çocuğunun olduğuna bile sevinemeyen acılı baba eşinin iç organlarının zarar görmemesi için dua ettiğini iletmiştir.

Hastane yanlış kan verildiği iddialarını reddetmiştir. Yapılan açıklamaya göre verilen kanın doğru olduğu ancak Ayşe hanımın bedeninin kana duyarlı olmasından dolayı böyle bir durumun yaşandığı belirtilmiştir. Ancak kamera görüntülerinde suçun sabit olmasından dolayı yanlışlığı yapan hemşirenin açığa alındığı öğrenilmiştir.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu