Televizyon

Yeni Dizi Mucize Doktor Merak Uyandırdı

Yazın bitimiyle izleyici ile buluşacak olan yeni dizi Mucize Doktor ilk fragmanı ile ilgi uyandırmayı başarmıştı. Fox Tv ekranlarında izleyici ile buluşacak olan dizinin yapımını MF yapım üstleniyor. Dizinin yönetmeni ise başarılı işlere imza atmış olan Yusuf Pirhasan’dır.

Başrolünde Taner Önder bulunan dizinin oyuncu kadrosunda da başarılı isimler bir araya gelmiştir. Onur Tuna, Murat Aygen, Sinem Ünsal, Özge Özder, Hazal Türesan, Fırat Altunmeşe, Hayal Köseoğlu, Bihter Dinçel, Korhan Herduran ve Reha Özcan gibi oyunculuktaki yetenekleri tartışılmaz isimler dizi için bir araya gelmiş bulunmaktadır.

Mucize Doktor Dizisinin Konusu

Mucize Doktor, savant sendromuna sahip Ali’nin hikayesini anlatmaktadır. Ali otistik spektrum bozukluklarından savant sendromuna sahip bir çocuktur ve ailesi tarafından terk edilmiştir. Gelişimsel olarak norma uygun ilerlemese de özel yeteneklere sahip olan bu çocuk tıp fakültesini bitirerek çok başarılı bir cerrah olur ve Alinin başından geçen hikayeler dizide işlenir.

Savant sendromu ağır düzeyde gelişimsel yetersizlik olarak tanımlanır ve bu sendroma sahip bireyler, normalde yapılması imkansız olan bilişsel ya da fiziksel konularda olağanüstü başarılar sergileyebilmektedirler. Dizi toplumun farkındalığının artması açısından da önemli bir yere sahiptir. Farklılıkların dışlandığı ve toplumdan uzaklaştırıldığı bir yapının farklılıklara sahip bireylere zorluklar getirdiği ve bu zorlukların hep birlikte aşılabileceği ile ilgili güzel bir örnek oluşturmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu