Teknoloji

Yeni bir aksiyon kamerası DJI tarafından geliyor

Dünya çapında ünlü DJI firması yıllardan beri drone cihazlar üzerine çalışıyor. Önümüzdeki bir kaç gün dahilinde DJI OSMO adı verilen aksiyon kamerasının ünlü drone firması DJI tarafından tanıtılması bekleniyor. Aksiyon kamera konusunda geçmişten günümüze kadar gelen GoPro şu günlerde bir takım sıkıntılar yaşıyor. Diğer teknoloji firmaları tarafından yakından takip edilen bu süreçte GoPro’nun bu açıklığından faydalanılmak isteniyor.

Aksiyon kamerası konusunda GoPro’nun şuan için tek başına lider olduğu görülmekte. Aksiyon kameraları sektöründe bulunan açık diğer firmaları hareketlendirmiş durumda. Günümüzde GoPro’dan başka lider bulundurmayan bu sektör ilerleyen zamanlarda büyük bir çekişme alanına dönüşecek gibi görülmekte.

DEV ATILIM YAPILMAMIŞTI

Çağımızda bulunan aksiyon kameralarının çok sayıda türü bulunuyor. Ancak bu cihazların hiç birisinin dev bir atılım yapamadığı bilinmekte. DJI bu yönde büyük bir adım atmış gibi duruyor. Çünkü, DJI firması tarafından sunulacak olan bu aksiyon kamerasının özellikleri GoPro’dan sonra yankı uyandıracak cinsten durmakta. DJI firması tarafından ortaya çıkarılan bu cihazda en dikkat çekici özelliği cihaz üzerinde çift ekran olması oluşturuyor. Bu kameraların kullanım alanlarını daha çok sosyal medyalar için oluşturulan içeriklerin üretilmesi meydana getirmekte.

Bu cihazın çekim modları arasında tekli video veya fotoğraf çekimi, devamlı özellikli fotoğraf veya video çekimi, geri sayım özellikli fotoğraf veya video çekimi, çoklu devamlı özellikli fotoğraf veya video çekimi, zaman ayarlı özellikli video veya fotoğraf çekimi bulunmakta. Yeni tanıtımı yapılacak olan aksiyon kamerasının görüş alanını ise 124 derece, f/2.8 kalitesinde görüş açısı meydana getiriyor. DJI firması tarafından yakın bir zamanda tanıtıma çıkacak olan bu cihaz fiyat performans çerçevesinde değerlendirildiğinde ucuz bir ürün olmayacağa benziyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu