Moda

Yaz Düğünlerinde Gelinliğe ve Mekana Göre Gelin Ayakkabısı Seçimi

Herkes düğününün dört dörtlük ve muhteşem olmasını ister. Bu yüzden haftalar öncesinden mekan ayarlamaya, konsept seçimine ve alışverişe başlanır. Düğünlerde gelinler için gelinlikten sonraki en önemli şey gelin ayakkabısıdır. Düğün ayakkabısını özenle seçmek gerekir. Düğün için en uygun ayakkabı seçerken önemli birkaç husus vardır. Bu hususlar mevsime göre değil, düğünün yapılacağı mekana ve gelinliğe göre belirlenir. Mesela yaz aylarında düğünler için seçenekler arasında birçok konsept yer alır. Bu yüzden gelin ayakkabısı seçerken bu seçenekleri göz ardı etmemek gerekir.

Düğünün Konseptine Göre ve Gelinliğe Göre Ayakkabı Seçimi

Kumsal ve kır düğünleri için çoğu zaman düz gelin ayakkabıları daha çok tercih edilmektedir. Aslında bu tür mekanlar için en doğru tercih de bu olacaktır. Hem rahatsız olmamak hem de zemine uyum sağlamak için en ideali alçak topuklu ve düz gelin ayakkabılarıdır. Kapalı alanlar için ise ilk tercihinizin topuklu ayakkabılar olmalıdır. Zaten kapalı mekanda yapılan düğün konseptleri için en uygun tercih topuklu olacaktır. Fakat aynı zamanda gelinliğin boyuna göre de hareket etmelisiniz.

Eğer fazla hareketli bir gelinliğe sahipseniz düz ayakkabı seçmelisiniz. Fakat durum bunun tam tersi ise, yani sade bir gelinliğe sahipseniz, ayakkabı tercihiniz hareketli olmalıdır. Özellikle kırık beyaz renkte gelinlikler için ayakkabınız ile gelinliğiniz arasında renk uyumu olmalıdır. Bu yüzden zıt renklerin yerine gelinlik ile uyum sağlayabilecek renkte ayakkabı seçin.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu