Televizyon

Yaz Dizileri Tutmadı

Yaz aylarının vazgeçilmez dizileri olan romantik komediler bu sene istenilen rentingi getiremedi. Bu yüzden birkaç bölüm sonra final yapmak zorunda olan firmalar yeni sezona daha iddialı dizilerle girmenin yarışındalar.

Yaz Dizilerine Kısa Sürede Final Yaptıran Gerçekler

Bu sene yayınlanan yaz dizileri geçene senelere nazaran çok daha düşük rentingler aldıkları için bir kaç bölüm sonra final yapmak zorunda kaldı. Finalin erken gelmesindeki birincil etmen ise senaryolardaki kurguların doğru yapılmaması. Romantizm sahnelerinin reyting getireceğini düşünen senaristler en önemli detayı atlayarak izleyicinin sadece sahne görmek istemediklerini düşük izlenme oranlarıyla anladılar. Kurgunun yanı sıra gerçek olmayan ve karakterler ve yaşamayan diyaloglarla senaryo oluşturan senaristler yaz dizilerinin tadının kaçmasına neden oldu.

Yaz dizilerinin kısa sürede bitmesinin tek suçlusu sadece senaristler değil. Yakışıklı ve güzel tip seçiminin her şeyi hallettiğini düşünen cast direktörleri oyunculuğu geri plana atarak rolüne giremeyen karakterler oluşmasına neden oldular. İzleyici ise yazılan karakteri mimik ve oyunculuğu ile tam yansıtamayan baş role ısınamadı ve dizi izlemek yerine televizyonu kapatmayı tercih etti. Yeni yaz dizilerinde kısa süre içerisinde finale giden kanallar ise rentinge ulaşmanın yolunu eski yaz dizilerini yeniden yayına sokmakta buldu. Yayınlanan tekrarları izleyen izleyici ise Ağustos ayının sonuna doğru artık yeni başlayacak olan dizilerin fragmanlarını sabırsızlıkla beklemektedir.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu