Sağlık

Yaralı Kartala Yardım Eli Uzatıldı

Ümraniye’de ormanlık alanda gezinti yapan bir grup genç yaralı halde olduğu için uçamayan bir kartal gördü. Kartalın yanına yaklaşan gençler birkaç yöntem denemelerine rağmen kartalın kanadının kırık olduğunu ve uçamayacağını anlamaları üzerine Ümraniye’de bulunan hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezine götürerek yaralı kartalın tedavi altına alınmasını sağladılar. Gençlerin duyarlı davranışı sayesinde kanadı kırık olan kartal bakım ve rehabilitasyon merkezi görevlileri tarafından tedavi altına alındı.

KARTAL TEDAVİ ALTINA ALINDI

Geçtiğimiz gün Ümraniye’de bulunan ormanlık alanda yaralı halde olduğu ve uçamadığı anlaşılan bir kartal bulundu. Kartalın oldukça bitkin oluşunun ve bir kanadının kırık olduğunun anlaşılması üzerine ormanlık alandan alınan kartal, Ümraniye’de faaliyette olan hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezine götürüldü. Ümraniye Belediyesine ait olan bu merkezde veterinerler tarafından tedavi altına alınan yaralı kartal, tedavi sürecinin sonlanmasının ve uçmaya başlamasının ardından doğal yaşam alanına salıverilecek.

Ümraniye Belediyesince faaliyetleri denetlenen hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezi, hayvanlar hakkında gelen ihbarları değerlendirerek, yaralı hayvan ihbarı yapılması üzerine hayvanları bulundukları yerden alarak tetkik ve tedavilerini yapıyor. Tedavisi tamamlanan hayvanlar eğer doğada yaşamaya uygunsa doğaya değilse hayvan sahiplendirme kurumlarına gönderiliyor. Ümraniye belediyesinin bu duyarlı çalışmaları hayvanseverler tarafından sevindirici bir gelişme olurken, bölge halkı da başıboş hayvanların ve yaralı hayvanların acı çekerek ölmesine çok üzüldüklerini belirterek, hayvanların bu şekilde koruma altına alınmasının doğru bir davranış olduğunu belirtiyor.

ÜMRANİYE BELEDİYESİ SAHİP ÇIKIYOR

Hayvanlara karşı ve çevreye karşı duyarlı olan vatandaşlar, çevrelerinde gördükleri yaralı hayvanları Ümraniye Belediyesi tarafından açılmış olan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon merkezine ihbar ettiklerinde ekipler tarafından araçlarla gidilerek hayvanlar bulundukları yerden alınıyor ve tedavileri tamamlanıyor. Bu sayede hayvanların acı çekmesi engellendiği gibi, sokaklarda da ölmüş hayvanlar bulunmuyor.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu