Gündem

Yaktığı Sevgilisini 79 Kez Aradı

Geçtiğimiz aylarda Bursa’da Yıldırım Millet Mahallesi’nde yaşanan korkunç olayda, sevgilisini yakarak öldürmeden önce 79 kez arayan Ümit Varol çıktığı mahkemede tahliyesini istedi. Meydana gelen olayın görgü tanıklarının verdiği ifadede 31 yaşındaki Ümit Varol, sevgilisi olan 35 yaşındaki Şengül Vatansever’in seyir halindeki aracını ateşe vererek, kadını vahşi bir şekilde katletti. Kendisinden ayrılacağı için kadını öldüğü ifade edilen Ümit Varol, kadın yolun ortasında yanarken aracı ile olay yerinden kaçtı.

Şüpheli Varol kaçarken aracı ile kaza yaparak yaralandı. Kaza yaptığı yerde polisler tarafından tutuklanan Varol, önce tedavisi yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı. Tedavisinin ardından ise göz altına alınarak tutuklandı. Canavarca hisler ile kasten adam öldürme suçundan açılan dava 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Geçtiğimiz gün devam eden duruşmada ise sanık ifadelerini yine tekrar etti.

“Öldürme Niyetim Yoktu”

Gerçekleşen duruşmada önceki ifadelerini tekrar eden sanık Varol, iki çocuk annesi Şengül Vatansever ile gece boyu telefonda görüştüğünü, buluşup arabaya aldığını ifade etti. Daha sonra tartıştıklarını anlatan sanık, benzini önce kendi kollarına daha sonra Şengül Vatansever’e döktüğünü söyledi. Öncelikle kendine zarar vermek için kendini tutuşturduğunu iddia eden sanık, ateşin Şengül Vatansever’e sıçradığını söyledi.

Araçtan ineceğini ifade eden kadını arabadan inip yoluna devam ederken ise kaza yaptığını açıkladı. Tahliyesini talep ettiğini söyleyen sanık, amacının kendini öldürmek olduğunu, yanlışlıkla ikisinin de yandığını ifade etti.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu