Moda

Vücudunuza En Uygun Gömleği Seçin

Alışverişe çıktığınızda vücut tipinizi bilirseniz çok daha verimli bir alışveriş deneyimi yaşamış olur ve kendinize daha uygun ürünler satın almış olursunuz. Dolayısıyla vücudunuzda yer alan dezavantajları bildiğiniz için daha etkili ve şık görünmeyi sağlayabilirsiniz. Bu bağlamda hangi gömlek sizin için daha uygun olur? Hangi desenleri seçmeniz gerekir çok daha kolay karar verebilirsiniz.

Vücudunuza Göre Gömlek Seçin!

Eğer kısa bacaklara sahip iseniz ilk olarak yapmanız gereken şey orta uzunluğa sahip şortlardan bir an önce uzaklaşmak olacaktır. Şort ve gömlek kombinleri oldukça şık ve basit görünse de işin aslı o şekilde değildir. Uzun gömlek modelleri şortlar ile kombin yapıldığı zaman vücudunuzun daha kısa gözükmesine sebep olmaktadır. Dolayısıyla şort ve gömlek kombini yapmak istiyorsanız açık renkli gömlek modellerini tercih ederek kombin yapmanız doğru tercih olacaktır.

Eğer desenli gömlekleri giymeyi tercih ediyorsanız kombin yaptığınız diğer giyim ürünlerinde mutlaka sade ürünleri tercih etmeniz gerekir. Eğer tüm kombin desenli olursa göz yoracak ve rüküş görünmenize neden olacaktır.

Gömlek giyiminde en çok dikkat etmeniz gereken detay ise göğüs ölçülerinizdir. İri ve büyük göğüslere sahip iseniz çok dar gömlek modellerini tercih etmemelisiniz. Bunun yerine önü açık modele sahip bluzları tercih etmenizde yarar var.

Elbise gömlek modellerini tercih ediyorsanız, bu gömlek modelinin bacaklarınızın boyutuyla orantılı olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca doğru desenlere sahip ve gömlek renginin uyumlu olduğu modelleri de tercih etmeniz gerekmektedir. Eğer boyunuz kısa ise gömlek elbise kombinlerinden kaçınızmanız da fayda var.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu