Sağlık

Vitamin Eksikliği Cinsel İsteksizliğe Sebep Oluyor

Psikiyatri Uzmanı Dr. Murat Altın, çiftler arasında görülen cinsel isteksizliğin nedenlerini tek tek açıkladı. Kadınlarda daha çok görülen cinsel isteksizlik sorunu, psikolojik nedenler haricinde vitamin eksikliğinden de kaynaklanabiliyor. B12, demir ve D vitamini eksikliği sebebiyle cinsel isteksizliğin görülebileceği açıklandı. Dr. Altın yaptığı açıklamada, özellikle demir eksikliği sebebiyle kadınların aşktan soğuyabileceğini ifade etti.

Dr. Murat Altın, çiftler arası cinsel konuların konuşulmasının hala bir tabu olduğunu ifade ederek cinsel isteksizliğinde yeteri kadar ciddiye alınmadığını ifade etti. Günlük yaşamın stresleri, iş ve aile içi problemler, maddi sorunlar gibi pek çok problemin cinsel isteksizliğe yol açtığını da belirtti. Toplumsal tabular nedeniyle cinsel problemlerin çiftler arası konuşulmaması ve hasıraltı edilmesi de mevcut problemlerin daha da büyümesine sebep olabiliyor. Cinsel yaşamı kırık bir cama benzeten Dr. Altın, “Nasıl ki çatlak bir cam yavaş yavaş büyüyüp kırılmaya doğru ilerliyorsa cinsel yaşantı da tıpkı böyle. Küçük sorunlar birike birike evlilik temelini sarsmaya başlayabiliyor.” açıklamasında bulundu.

 

Vitamin alımlarına dikkat edilmeli

Vitamin eksikliğinin cinsel isteksizliğe sebep olduğunu ifade eden Dr. Murat Altın, çiftlerin yeteri kadar vitamin almaları konusunda uyardı. Özellikle demir, B12 ve D vitamini eksikliği nedeniyle cinsel isteksizlik yaşanabiliyor. Cinsel isteksizliğe yol açan birçok etken olsa da asıl önemli olan konunun vitaminler olduğu Dr. Altın tarafından vurgulandı.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu