Ekonomi

Vatandaş Artan Fiyatlar Yüzünden Meyve Sebze Ekmeye Başladı

Enflasyonun ülkeyi her anlamda vurması ve bu durumun pazar fiyatlarına da yansıması vatandaşın çareyi kendi bahçelerine sebze ekimi yapması ile bulmasına neden oldu. Pazardan yüksek fiyatlı sebzeleri almak yerine düşük fiyata tohum alarak kendi sebzelerini üreten site sakinleri, ceplerini yakan fiyatlardan da kurtulmayı amaçlıyorlar. Ekonomik krizin her geçen gün kendisini gösterdiği ve gıda ürünlerinin cep yaktığı son dönemlerde vatandaş çareyi başka yollarda buldu. Malatya’daki sebze ekme işlemi, Türkiye’nin pek çok şehrinde de gerçekleştirilen faaliyetlerden sadece bir tanesi.

EKONOMİYE DE FAYDALI OLACAK

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı olan Yakınca Mahallesi’ndeki 72 konutluk sitede yöneticilik yapan Adnan Karakaya, vatandaşlık görevi olarak ekonomiye bir katkı sağlamak istediklerini söyledi. Piyasa değerlerinin altında sebze tüketimi yapabilmek için bu yola başvurduklarını dile getiren yönetici, sitenin önündeki yeşil alanı belediyeden izin alarak ekim alanına çevirdiklerini söyledi.

Kahve köşelerinde ya da banklarda oturarak yüksek fiyatlara tepki gösterilemeyeceğini söyleyen Karakaya, elimizi taşın altına koymamız gerektiği yönünde açıklamalarda bulundu. Türkiye ekonomisinin iyi olmadığını ve el birliği ile altından kalkılabileceğini söyleyen yöneticinin davranışı takdir topladı. 1 dönümlük yeşil alanı değerlendiren yönetici ve site sakinleri, soğan, salatalık, biber, domates gibi sebzelerin ekimini gerçekleştirdiler.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu