Haber

Vahşi Koca Sadece 18 Yıl Aldı

Ülkemizdeki kadına yönelik şiddet haberlerine bugün bir yenisi eklendi. 19 yaşındaki genç kızın kocası, kızın yapı kadar ceza bile almazken akıl almaz olay herkesin tepkisini çekti. Özellikle son zamanlarda konuşulan ve gündemde olan kadın katillerine uygulanan indirim ve iyi hal uygulamaları bu sefer yine tepki çekti. Genç kızın annesi kızını öldüren caninin almış olduğu cezaya isyan ederken sadece anne değil birçok vatandaş da bu indirimlerin bu katillere uygulanmamasını istiyor.

İlgili olayda edinilen bilgilere göre olay Adana Seyhan, Akkapı Mahallesinde yaşandı. 11 Eylül 2014 günü meydana gelen olayda iddia sahiplerinin anlattıklarına göre daha 14 yaşına iken kocası Mehmet Çiftçi ile evlenen Burcu Çiftçi kıskançlık yüzünden tartışmaya başladı. Sık sık babasının evine giden genç kızın dört aylık hamile olduğu ortaya açıktı. Kocası yine genç kızı baba evinden alarak bir tarlaya getirdi ve burada 3 el ateş edip genç kadını vurdu.

Cezası Yaşı Kadar Değil

Genç kızı vahşi bir şekilde öldüren cani koca, ayrıca Mustafa isimli bir şahsa da kızım sana emanet dediği ortaya çıktı. Polis tarafında tutuklanan Mehmet Çiftçi karısını kendisini aldattığı için öldürdüğünü öne sürdü. 12 Mayıs 2015’te gerçekleşen mahkemede oy çokluğu ile alınan kararda hamile eşini öldürmekten ağırlaştırılmış hapis alan kocaya haksız tahrik ve iyi hal’den dolayı indirime gidildi ve cezası 18 yıl 4 aya düşürüldü. Genç kızın ailesi olaya isyan ederken kadına şiddette indirim bir kez daha gündeme geldi.

 

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu