Haber

Uyuşturucu Kuryesi İki Kadın Yakalandı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde polis kontrol noktasına takılan iki kadın, üzerlerinde uyuşturucu çıkması üzerine gözaltına alındılar. Yapılan incelemelerde kadınların kullandıkları motosikletinde çalıntı olduğu öğrenildi. Aydın’ın Kuşadası ilçesinde emniyet güçlerinin yol kontrolü esnasında şüphelendikleri bir motosikleti durdurmasıyla her şey ortaya çıktı. Şüpheli ve tedirgin hareketler sergileyen kadınlar, polislerin dikkatini çekti. Bunun üzerine GBT ve ruhsat sorgulaması yapan polis ekipleri, motosikletin çalıntı olduğunu öğrendi.

Çalıntı motosikletle asayiş uygulamasına giren kadınların üzerinde yapılan aramada ise bol miktarda uyuşturucu çıktı. Kurye olarak kullanılan kadınlar gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Dikkat çekmemek için motosiklet kullandıkları öğrenilen kadınların daha önceden de bu işi yaptıkları ortaya çıktı.

Üzerlerinden bol miktarda metafetamin çıktı

Kuşadası’nda polislerin yapmış olduğu uygulamada durdurulan motosiklette bulunan iki kadına üst araması yapıldı. Yapılan üst aramasında N.S’nin üzerinden tam 18,2 gram metafetamin çıktı. Bir diğer şüpheli olan G.K.Ö’nün üzerinden de bir miktar aynı madde çıktı.

Kristal olarak da bilinen bu uyuşturucu maddesi son derece tehlikeli bir madde olarak biliniyor. Temininin zor olduğu da bilinen metafetaminin nereden ve nasıl temin edildiğine yönelik ise soruşturma sürüyor. Üzerlerinden bir miktar uyuşturucu maddesi çıkan kadınların kullanmış oldukları motosikletinde yapılan sorguda çalıntı olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan kadınların emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu