Yaşam

Ülkemizde Kadınların En Çok Selfie Çektiği Şehir Belli Oldu!

Popüler akımlardan biri haline gelen selfie, hemen herkes tarafından başvurulan yollardan birisidir. Hayatımız içerisine öyle çok yer ettiğinden dolayı artık nereye gidersek gidelim ” bir selfie yapalım” sözü klişe haline gelmeye başladı. Kadınlar erkeklere oranla resim çekilmeyi daha çok sevdiğinden dolayı doğal olarak gittiği her yerde bir anı bırakıyorlar.

Yapılan bir araştırma sonucunda ise ülkemizde kadınların en çok selfie çektiği şehir belirlendi. Üstelik en çok selfie çekilen şehir açıklandığında da şaşıracak cinsten denebilir. Yaşar Üniversitesi Yüksek Lisans Programı öğrencisi olan Şule Baş, herkese açık olan instagram hesapları üzerinden Türkiye’nin en çok selfie yapılan yerlerini tespit etti. Şule Baş tarafından yapılan araştırmalar sonucunda ise kadınların en çok selfie çektiği illerden birisi de Kocaeli oldu. Kocaeli de yaşayan kadınlarda araştırma sonucunda böyle bir tablonun ortaya çıkmasına şaşırmış oldu.

İstanbul Bekleniyordu

Kadınlar böyle bir sonucun çıkacağını hiç tahmin etmediklerini söylediler. Çünkü kadınlar tarafından en çok yapılacak selfie şehrinin İstanbul olduğunu düşündüklerini söylediler.

Selfie sayısının da her geçen gün daha fazla artmaya başladığı gözlemlenmiş oldu. Üstelik İstanbul gibi bir şehir beklenirken Kocaelide kadınların daha sıklıkla selfie çektiğinin saptanması fazlasıyla şaşkınlık yaratmaya neden oldu. Öyle ki Kadınlara yönelik bu tür araştırma çalışmalarının yapılacağı ön görülüyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu