Haber

Üç Kadın Hırsızlık İçin Girdikleri Evden Kaçarken Yakalandı

Konya’da meydana gelen olayda hırsızlık yapmak amacıyla girdikleri evde, ev sahibinin akrabasına yakalanan üç kadın kaçmaya çalışırken mahalleli tarafından yakalanıp polis ekiplerine teslim edildi. Üç kadın hırsızdan birisi olan Meryem E. (47), polis ekipleri tarafından işlemleri yapılmak üzere adliyeye götürülürken “Çekin çekin. Sanki adam öldürdük” ifadelerinde bulundu.

Olay Konya’ya bağlı merkez ilçe olan Selçuklu ilçesinin Esenler Mahallesinde saat 15.00 civarlarında gelişti. Dairenin kapısının kilitli olmadığını fark eden üç hırsız kadın, plastik bir parça ile kapıyı açarak içeriye girdi. Onlar içeriye girdikten bir süre sonra evden bir şey almak amacıyla eve gelen ev sahibinin akrabası üç kadını evde görünce çığlık atmaya başladı.

Genç Kadın Çığlık Atınca Kaçmaya Çalıştılar

Eve gelen genç kadının çığlıkları üzerine üç kadın kaçmaya çalıştı. Mahalleli kaçmaya çalışanların hırsız olduklarını anladıklarında hemen peşlerine düştü. Kovalamaca sonrasında Yazgülü Y. (30), Seda E. (27) ve annesi Meryem E. (47) yakalanarak polis ekiplerine teslim edildi. Sorgulanmak üzere gözaltına alınan üç kadın emniyete götürüldü. Yazgülü Y., Seda E. ve annesi Meryem E. sorgulamalarının ardından işlemlerinin yapılması için adliyeye götürüldü. Polis kayıtlarında hırsızlık dahil 8 adet suç dosyasına sahip olan Meryem E., adliyeye sevk edilirken basının kendisini çekmesi üzerine “Çekin çekin. Sanki adam öldürdük.” şeklinde bağırdı. Meryem E.’nin yanı sıra kızı Seda E. ve akrabası Yazgülü Y.’nin de polis kayıtlarında pek çok suçu olduğu öğrenildi.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu