Haber

Üç Ayda İki Defa Doğum Yaptı

Kazakistan’da yaşanan bu olay gündeme bomba gibi düştü. Kazakistanlı bir kadın ilk olarak mayıs ayında doğum yaptı. Dünyaya bir kız çocuğu getiren kadın, bundan tam üç ay sonra bir doğum daha yaparak herkesi şaşırttı.

Ağustos ayında da dünyaya bir erkek çocuk getiren Kazakistanlı kadın, birçok hekimi de şaşırtmayı başardı. Kazakistan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise yaşanılan bu durumunun çok nadir görüldüğünü belirtti.

Kazakistan’ın Uralsk şehrinde yaşanan bu sıra dışı olay tüm medyanın da dikkatini çekmeyi başardı. 29 yaşında olduğu öğrenilen Lilia Konovalova, ilk olarak 24 Mayıs tarihinde bir kız çocuğu doğurdu. Daha sonra ağustos ayında bir erkek çocuğu dünyaya getirerek bir anda herkesi şaşırttı. Yaşanılan bu olayın üzerine Kazakistan Sağlık Bakanlığı Twitter hesabından açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, yaşanılan bu durumun çok ender görüldüğünden söz edildi.

Elli milyonda bir ihtimal

29 yaşındaki kadının üç ay içerisinde iki doğum yapması çok nadir görülen hadiselerden biri olduğu ortaya çıktı. Kazakistan Sağlık Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, bu durumun 50 milyonda bir görüldüğünün altını çizdi. Doktorlar ise olaya bilimsel açıdan yaklaşarak cevap verdi. Doktorlar tarafından yapılan açıklamada, annenin iki adet rahme sahip olması ve bebeklerin birbirinden bağımsız bir şekilde gelişmesiyle böyle bir olayın yaşandığı belirtildi.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu