Haber

Tunceli’de Kadın Cinayetleri Protesto Edildi

Ardı ardına gelen kadın cinayetleri haberlerinden sonra, yaşanan son olay bardağı taşıran son damla oldu. Emine Bulut isimli kadının eski eşi tarafından acımasızca öldürülmesinin hemen ardından tepkiler çığ gibi büyümeye başladı.

Sivil toplum örgütleri, ünlü isimler, siyasetçiler ve vatandaşların tepki gösterdiği kadın cinayeti konusunda protestolar da devam ediyor. Son olarak Tunceli’de bir tepki yürüyüşü yapıldığı açıklandı. Bir grup kadın tarafından yapılan protesto, diğer illerde de kendini gösterdi.

Kadın Cinayetlerine Karşı Sessiz Protesto

Tunceli’de bir grup kadın tarafından yapılan yürüyüşte Emine Bulut ve kadın cinayetleri için pankartlar açıldı. Tunceli’nin Atatürk Mahallesi’nde bir araya gelen kadınlar tarafından yapılan yürüyüşte en çok dikkat çeken pankart ise “Anne Lütfen Ölme, Emine Bulut” yazılı pankart oldu.

Sessiz protesto olarak adlandırılan yürüyüş Seyit Rıza Meydanı’nda son buldu. Yürüyüşün temsilcilerinden Neriman Aydın ve Derya Kurt tarafından kadın cinayetlerine yönelik açıklamalar yapıldı. Basın açıklamasında kadın cinayetleri ve kadına karşı şiddet kınandı. Kınama açıklamalarına bölgede bulunan kadınlarda alkışlarıyla destek oldu.

Basın açıklamasından sonra sessiz protesto olarak belirtilen protesto son buldu. Aynı şekilde yurdun diğer illerinde de benzer tepki yürüyüşleri yapıldı. Kadına şiddette karşı dernekler tarafından da ortaklaşa açıklamaların yapıldığı belirtildi. Ardı ardına gelen tepkilerle beraber konu bir kez daha ülke gündemine gelmiş oldu.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu