Magazin

Tuba Ünsal: İki eski eşim de beni üzdü!

Yeni sezon amacıyla bir yandan ilk Netflix platformunda dizisine hazırlanmakta, bir yandan da üreticiliğini ve başrolünü üstlendiği “Adı Aylin”in tiyatro versiyonuna. Bu hazırlıklar sırasında eğlenmeyi de ihmal etmiyor. Konserler ve festivallerde sık sık karşımıza çıkmaktadır. Karşınızda bütün halleriyle Tuba Ünsal. Enerjik, spiritüel, çalışkan ve ilham verici!

Önümüzdeki sezon amacıyla en büyük projen Ayşe Kulin’in kitabından sahneye uyarlanacak “Adı Aylin”. Nasıl hazırlanıyorsun oyuna?

– Aylin uzun vakittir üstünde çalıştığım bir hikaye. Müthiş bir kitap ve o kadar fanatik bir kitlesi var ki, tıpkı Kürk Mantolu Madonna kadar o kitleyi mutlu etmek ve daha çoğunu vermek gerekiyor. Esasında Romanları sahneye uyarlamak çok riskli. Ama değişik denemelerle riskleri azaltmaya çalışıyoruz. Örneğin müzik ve kosbütünlerle…

Aylin’i de sen canlandırıyorsun değil mi?

– Evet, Aylin’i ortak bir kararla ben oynamaya karar verdim. Bu heyecan verici ve aynı vakitte çok zor bir karar. Hem üretici olmak hem de başrole can vermek çok yıpratıcı. Maria Puder’den sonra Aylin’i canlandıracak olmak müthiş bir sorumluluk. Şan ve dans derslerine başlıyorum yeniden. Çünkü müzikli bir oyun olacak.

 Bir de Netflix dizi projesi var.

– Netflix ile iki proje hazırlığı aşamasındayım ama maalesef bilgi paylaşmamaktayım. Yakında çekimler başlıyor, yalnızca bu kadar bilgi verebilirim diye duyurdu.

Son dönemde tanınmış oyuncular dijital platform yapımlarına ve sahnelere kaydı. Bu neyden kaynaklanıyor sence?

– Çünkü televizyondaki tüketim ve imal edilen işlerin niteliği git gide değişik hale geldi. Ruhunu beslemeyen içerikler, vakit doldurmak amacıyla söylenen replikler, uzun bakışmalar ve saatlerce süren diziler oyuncuyu gitgide doyumsuz duruma getirdi.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu