Moda

Topuklu Ayakkabılar Hala Moda!

Her ne kadar düz tabanlı ayakkabılarda ayak konforu için tercih edilse de topuklu ayakkabılardan bir türlü vazgeçilemiyor. Ayakkabı üzerine yapılan bir araştırma sonucunda, ülkemizde en çok satılan ayakkabı modellerinden birisinin de topuklu ayakkabı olduğu netleşti. Çünkü kadınların olmazsa olmazlarından biri olarak ön plana çıkan topuklu ayakkabılar sürekli olarak tercih ediliyor. Hal böyle olunca da topuklu ayakkabılara yönelik farklı tasarımlarda piyasa da kendisine yer bulmaya başlıyor. Şu aralar moda akımı içerisinde yer alan topuklu ayakkabı modellerine bakıldığı zaman ipli, ince ve kalın topuklu, taşlı gibi modellerin daha çok rağbete uğradığı fark ediliyor. Üstelik topukluları yalnızca yazlık ayakkabılarda görmüyoruz. Aynı zamanda kışlık ayakkabı tasarımlarında da topuklu olmasına ayrı bir önem veriliyor. Sonbahar- kış  kreasyonlarına göz attığımız zaman ise ince ve kalın uçlu topuktan oluşan ayakkabı tasarımlarına yer verilmiştir.

Kış Sezonuna Şık Ayakkabılar Damga Vuracak

Yazın olduğu gibi kış sezonunda da öne çıkacak birbirinden güzel ayakkabı tasarımlarını görebiliyoruz. Her ne kadardüz tabanlı ayakkabılara yöneşlik de tasarımlar yapılsa da topuklu ayakkabılarda es geçilmiyor. Topuk aşığı kadınlara özel olarak birbirinden harika ve farklı topuklu ayakkabı modelleri tasarlanıyor. Özellikle topuklu ayakkabı modellerinde en çok dikkat edilmeye çalışılan unsurlardan birisi de ayakkabının konforlu olması. Tasarım sırasında bu özelliğe ayrıca dikkat edilmeye çalışılıyor.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu