Dünya

Teröristler tarafından 5 yıldızlı otele silahlı saldırı

Pakistan’daki bir otele 3 kişi silahlı saldırı düzenlendi. Beş yıldızlı otele, silahlı üç kişi saldırdı. İvedilikle olay yerine gelen polis ekipleri, saldırının gerçekleştiği beş yıldızlı oteli güvenlik çemberine aldı. Polis ekipleri olayı kontrol altına almaya çalışırken, etraftan da çok sayıda silah sesleri geldiği bildirildi. Verilen bilgiye göre olay, Belucistan eyaletinin sahil kenti Gwadar’da bulunan otele şimdilik üç kişi oldukları tespit edilen silahlı şahıslar saldırı düzenledi.

Bölgede hizmet veren beş yıldızlı Pearl Continental Hotel’e gerçekleşen silahlı saldırı anında güvenlik güçlerine ihbar edildi. Olay yerine çok sayıda sağlık ekibi ve güvenlik gücü sevk edildi. Ekipler otelin etrafını sardı. Otel çevresinde silah sesleri duyulmaya devam ediyor. Belucistan eyaletinin Bilgi Edinme Bakanı Zahoor Buledi, yetkililerden aldığı bilgiye göre düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda yaralının bulunduğunu aktardı. Güvenlik güçlerinin olay yerine gider gitmez otelde kalan yerli ve yabancı tüm misafirlerin güvenli bölgeye tahliye edildiğini belirten Zahoor Buledi, otel ve çevresindeki operasyonların devam ettiğini açıklamasına ekledi.

GWARDAR, ÇİN – PAKİSTAN EKONOMİK KORİDORU OLARAK BİLİNİYOR

Bakan Zahoor Buledi’nin yaptığı açıklamada saldırıyı üstlenen bir grubun henüz olmadığı detayı da yer aldı. Pakistan ile Çin Devleti’nin ekonomi koridoru olarak bilinen Gwadar’da saldırının gerçekleşmiş olmasından üzüntü duyduklarını belirten Bakan Zahoor Blued, otelde konaklayan misafirlerin büyük bir kısmının Çin vatandaşı olduğunu ifade etti. Pakistan’ın Belucistan eyaletinde son dönemde artan silahlı saldırgan vakalarına değinen Belucistan Bilgi Edinme Bakanı Zahoor Blued, geçen haftalarda da yine bir silahlı saldırı yaşandığını aktardı. Bakan, silahlı saldırganların, otoyoldan geçen birkaç yolcu otobüsünü durdurup haince saldırı düzenlediklerini belirtti. Yaşanan bu saldırılarda 14 kişinin hayatını kaybettiğini aktardı.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu