Televizyon

Televizyondaki Güçlü Kadın Karakterler

Televizyonda ya da diğer platformlarda yayınlanan ve güçlü kadınların yer aldığı yapımların sayısı her geçen gün artıyor. Bu noktada birçok kadına da ilham olan bu karakterler kimi zaman bir savaşçı kimi zaman ise bir avukat oluyor. Her nerede olursa olsun kadınların güçlü bir şekilde ele alındığı yapımları izleyen kadınlar da bu karakterlerden çoğu zaman güç alıyor. Bu karakterlerden ilki şüphesiz birçok kişinin takip ettiği Annalise Keating. How to Get Away with Murder dizisinde başarılı bir avukatı canlandıran ViolaDavis de karakterin birçok kadına güç verdiğini ifade ediyor. Tarihte de önemli yeri bulunan Kraliçe II. Elizabeth ise dönemin zorlukların karşı zamanın İngiltere’sinde güçlü bir şekilde ayakta kalıyor. Bu başarılı portreyi ise dizide Claire Joy canlandırıyor.

Claire Underwood Bir Başarılı Siyasetçi

Netlix’in önemli yapımlarından olan House of Cards dizisinde Başkan Frank Underwood’un eşi olan Claire Underwwod daha sonra başkanlık koltuğuna oturan güçlü bir siyasetçi olarak karşımıza çıkıyor. Güçlü bir eş ve siyasetçi olan Claire Underwood’u ise Robin Wright canlandırıyor. Son zamanların en iyi dizilerinden olan The Marvelous Mrs. Maisel’in de başrolünde başarılı bir standup komedyeni ve aynı zamanda evli ve çocuklu bir anne olan Miriam ‘Midge’ Maisel yer alıyor. Kadınların komedi bile olsa her alanda başarılı işler ortaya çıkaracağının kanıtı olan dizi ülkemizde de en beğenilen yapımlar arasında yer alıyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu