Sağlık

Tatlı Yiyerek Zayıflamak Mümkün

Kadınların en büyük zaaflarından olan tatlı ve çikolata gibi yiyeceklerin çok tüketildiği zaman başta kilo olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarına yol açtığı biliniyor. Fakat son zamanlarda yapılan araştırmalar bu olguyu değiştirebilir. Diyetlerde de fedakarlık yapılan bu yiyecekleri yiyerek zayıflamanın mümkün olduğuna dair çalışma sonuçlar tüm dünyada yankı buldu. Özellikle sadece kadınların değil birçok insanın da zaafları arasında yer alan tatlılar, kaçamak yapmanın da yolarını aratmaktadır.

Diyetlerden çıkarılan ya da ödül olarak sadece az porsiyon yenmesine izin verilen bu gıdaların tüketiminde asıl önemli olan nokta ise yiyeceğinin porsiyonudur. Bu noktada tatlının sütlü, şerbetli ya da hamurdan mı yapıldığının da oldukça önemli olduğu ifade ediliyor. Sütlü tatlıların ise bu grup içerisinde en masum olanı olduğu ifade ediliyor. Sütle yapılan tatlılarda ayrıca A, B ve D vitaminleri de bulunabiliyor.

Tatlı ile Zayıflama Tüyoları

Başta kilo almaya neden olmaları sebebi ile sütlü tatlı bile olsa porsiyonların az tutulması oldukça önemlidir. Ayrıca tatlıları şeker kullanmadan tatlandırıcı, doğal hurma gibi çeşitli yiyecekler kullanarak pişirmek de hem daha sağlıklı bir tatlı olmasını hem de tatlının daha az kalorili olmasına katkı sağlar.

Bunun yanı sıra tatlılarda şeker yerine meyve de oldukça iyi bir alternatif olacaktır. Tatlı yaparken ise süt kullanılıyorsa bunun tam yağlı değil de yarım ya da light olması tatlının kalorisini azaltırken daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu