Haber

Tatil için Geldi, Dolandırıcılıktan Tutuklandı

Eşine az rastlanır dolandırıcılık haberi Antalya’dan geldi. İstanbul’da yaşadığı ve tatil için Antalya’ya geldiği öğrenilen kadın, dolandırıcılık şüphesiyle yakalandı ve gözaltına alındı. Gözaltına alınan kadının dikkat çeken bir yöntemle dolandırıcılık yaptığı ortaya çıktı.

Antalya’da yaşanan dolandırıcılık olayında polis ekiplerinin dikkati ise olayın çözülmesini sağladı. Kentteki ATM’lerin önünde gerçekleştirilen dolandırıcılıkta, bir kadının vatandaşlara para bozdurma bahanesiyle 200 liralık banknotlar verdiği ve bu şekilde vatandaşları dolandırdığı ortaya çıktı.

ATM Önlerini Tercih Etti

Para bozdurma konusunda herhangi bir sorun yaşamamak adına ATM önlerini tercih ettiği açıklanan kadın, Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği tarafından tespit edildi. Dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla takip edilen kadın için bölgede yer alan ATM’lerde incelemeler yapıldı.

Yapılan incelemeler sonrasında ATM’lerin kamera görüntüleri alındı. Güvenlik kamerası görüntülerine de yansıyan olayla ilgili olarak 4 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Tatil için kente geldiği öğrenilen 4 kişinin gözaltına alınmasının ardından şüphelilerin adliyeye sevk edildiği açıklandı.

Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri tarafından Antalya’dan Burdur’a gittikleri ve burada yerleri tespit edilerek gözaltına alındıkları ortaya çıkan şüpheliler, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından yargılandı. Dolandırıcılık yaptığı belirtilen kadın tutuklanırken, diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu